Nike Yeni Air Max’ler için Sprite’tan İlham Aldı!

Özgün tasarımları ve akıllı işbirlikleri ile gündemden düşmeyen aktif giyim markası Nike, sadece rahatlığı ile değil aynı zamanda yeni bir moda akımı haline gelen ayakkabısı Nike Air’in Flyknit serisi ayakkabıları için ilhamı serinliğin ve acımasız gerçeklerin ünlü sodası Sprite’dan almış!

Parlak mavisi ve esrarengiz yeşili ile görüldüğü ilk andan itibaren dikkatleri üzerine toplamaya aday olan Flyknit serisinde sıcak yaz günlerinde serinletici bir soda olan Sprite’ın marka vaadi  ‘her içişte tazelenme’ fikrini alarak tazeliği ve parlak renkleri ayakkabısında buluşturmuş.

Nike-Air-Presto-Flyknit-Ultra-4

Nike Air Presto Ultra Flyknit “Sprite” ismini alan yeni ayakkabıları Deep Royal, Racer Blue, Volt ve Summit White isimleri ile kobalt mavisi, neon yeşili ve beyaz olmak üzere 3 farklı renkte sneakers topluluğunun beğenisine sunulacak.

1987 yılında 1 modeli ile başlayan serinin üzerinden tam 29 yıl geçmiş. Seri şimdi inanılmaz büyük bir hale gelirken tüm dünyadan birçok insan için sadece rahat bir ayakkabı giymekten ziyade bir yaşam tarzı ve kendini ifade etme şekli haline gelmiş durumda. Hatta bazıları için giymek bir yana Air Max modellerini biriktirmek bile tutkunun başlı başına tanımı öyle ki Air Max koleksiyoncuları oluşmuş durumda ve bu koleksiyonculardan bazıların deposunda 2000 çiftten fazla Air Max bulunuyormuş.

324305_4_800

Yeni Flyknit serisi parlak renkleri ile göz alırken aynı zamanda sıcak yaz günlerinde ayakları ayakkabının içinde sıkmayan hava alan üst yüzeyi sayesinde özellikle yaz aylarında her gün rahatlıkla giyilebilir olması için tasarlanmış.

Kişilerde rahatlık ve stil denildiğinde akla gelen ayakkabısını özellikle ayakkabı giymenin ekstra zahmetli olduğu yaklaşan yaz günlerinde Sprite gibi sevilen ve ferahlatıcı bir içecek markasının vaadi ile birleştiren Nike hem eğlenceli hem de yaratıcı bir tasarıma imza atmış.

Peki sizler Sprite’tan ilham alan yeni Nike Air Max’leri nasıl buldunuz?

 

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın

Şehrin Ortasında Dilediğiniz Zaman Uyuyabileceğiniz Uyku Salonu

Gün içinde uykunuz geldiğinde veya çok yorgun hissettiğinizde evinize gidip biraz kestirmeyi isterdiniz değil mi? Yenilikçi uyku şirketi Casper da bu ihtiyaçtan yola çıkarak gün içinde şekerleyebileceğiniz bir uyku merkezi açtı.

Ney York şehrinde, Manhattan’ın merkezinde kutu içi yatak konseptini tanıtmak için bir uyku merkezi açan Casper uyku için gereken tüm malzemeleri de müşterilerine sağlıyor. Şirket uyku merkezini  yüz yıkama platformu, lüks pijama markası Sleepy Jones’un pijamaları ve diş temizliği yapan Hello’nun diş fırçaları ve diş macunu ile donatmış.Yastık, yorgan gibi tüm malzemelerle birlikte saydığımız lüks malzemeleri kullanmak ve 45 dakikalık bir uyku için 25 dolar ödemeniz gerekiyor.


Casper, yıldızlarla donatılmış karanlık bir giriş kısmı ve yıldızlı pijamalar ile tam takım bir uyku konsepti sunuyor.

Müşteri deneyimini sonuna kadar yaşatan marka uyku moduna girmeniz için her şeyi yapıyor ve size 45 dakikalık muhtemelen unutamayacağınız bir deneyim yaşatıyor.

Casper’in CMO’su Jeff Brooks, amaçlarının sakinleştirici ve dinlendirici bir yer yaratmak olduğunu ve boşlukları bi deneyimle doldurmak istediklerini söylüyor. Yaklaşık 1 yıldır işleyen bu konseptin sadece marka için değil kaliteli ve sağlıklı uyku anlayışı için de çok önemli olduğunu ve bu şekilde müşterilerinin memnuniyetlerini çok rahat ölçebildiklerini de ekliyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Haftanın Gündemi #56

Pazarlama, marka ve reklam dünyasında, ulusal ve global çapta yankı bulan tüm gelişmeleri yorumladığımız Haftanın Gündemi’nde bu hafta 8 – 14 Temmuz arasını konuşuyoruz.

Haftanın Gündemi’nin ses kaydına iTunes Podcast üzerinden buraya tıklayarak ulaşabilirburadan indirebilir ya da aşağıdan dinleyebilirsiniz.

 

Soru, görüş ve önerilerinizi #haftaningundemi hastagiyle bize iletebilir, bilgi@pazarlamasyon.com’a mail gönderebilirsiniz.

Keyifli seyirler.

Bu haftanın konuları:

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link