Özgün tasarımları ve akıllı işbirlikleri ile gündemden düşmeyen aktif giyim markası Nike, sadece rahatlığı ile değil aynı zamanda yeni bir moda akımı haline gelen ayakkabısı Nike Air’in Flyknit serisi ayakkabıları için ilhamı serinliğin ve acımasız gerçeklerin ünlü sodası Sprite’dan almış!

Parlak mavisi ve esrarengiz yeşili ile görüldüğü ilk andan itibaren dikkatleri üzerine toplamaya aday olan Flyknit serisinde sıcak yaz günlerinde serinletici bir soda olan Sprite’ın marka vaadi  ‘her içişte tazelenme’ fikrini alarak tazeliği ve parlak renkleri ayakkabısında buluşturmuş.

Nike-Air-Presto-Flyknit-Ultra-4

Nike Air Presto Ultra Flyknit “Sprite” ismini alan yeni ayakkabıları Deep Royal, Racer Blue, Volt ve Summit White isimleri ile kobalt mavisi, neon yeşili ve beyaz olmak üzere 3 farklı renkte sneakers topluluğunun beğenisine sunulacak.

1987 yılında 1 modeli ile başlayan serinin üzerinden tam 29 yıl geçmiş. Seri şimdi inanılmaz büyük bir hale gelirken tüm dünyadan birçok insan için sadece rahat bir ayakkabı giymekten ziyade bir yaşam tarzı ve kendini ifade etme şekli haline gelmiş durumda. Hatta bazıları için giymek bir yana Air Max modellerini biriktirmek bile tutkunun başlı başına tanımı öyle ki Air Max koleksiyoncuları oluşmuş durumda ve bu koleksiyonculardan bazıların deposunda 2000 çiftten fazla Air Max bulunuyormuş.

324305_4_800

Yeni Flyknit serisi parlak renkleri ile göz alırken aynı zamanda sıcak yaz günlerinde ayakları ayakkabının içinde sıkmayan hava alan üst yüzeyi sayesinde özellikle yaz aylarında her gün rahatlıkla giyilebilir olması için tasarlanmış.

Kişilerde rahatlık ve stil denildiğinde akla gelen ayakkabısını özellikle ayakkabı giymenin ekstra zahmetli olduğu yaklaşan yaz günlerinde Sprite gibi sevilen ve ferahlatıcı bir içecek markasının vaadi ile birleştiren Nike hem eğlenceli hem de yaratıcı bir tasarıma imza atmış.

Peki sizler Sprite’tan ilham alan yeni Nike Air Max’leri nasıl buldunuz?

 

 

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın