Heidi Cohen

Heidi Cohen, istatistiksel pazarlama verilerini yorumlaması ile pazarlama dünyasına ışık tutuyor. Magazinsellikten uzak makaleleri ve salt bilgi içeren yorumları ile dünya çapında takip edilen bir isim. Özellikle sosyal medya pazarlama konusundaki yazdıkları, sektör çalışanları için muazzam bir kaynak oluşturuyor.

icn.seths.headSeth Godin

Seth Godin’i duymayan çok az sayıda pazarlamacı vardır sanırım. Günlük hayatı yorumlayışı, kısa ve öz yazıları sayesinde yüzbinlerce çalışan tarafından takip edilen Godin, sitesini neredeyse her gün güncelliyor. Özellikle uzun makaleleri okumakta zorlanan kişiler için mutlaka takip edilmesi gereken bir kişi.

Marketingprofs

Eğer amacınız gerçek analizlerden oluşan binlerce makaleyi takip etmek ise Marketingprofs’u takip etmeniz bu amacı doyurmak için son derece yeterli. Özellikle dijital pazarlama trendlerini konu olarak seçen site, dünyada en çok takip edilen pazarlama sitelerinden biri durumunda.

Creative Guerilla Marketing

Gerilla pazarlama üzerine yorumların yer aldığı site, başarılı gerilla pazarlama uygulamalarının neredeyse tamamına yer veriyor. Özellikle Event Ajanslarında çalışanların ve gerilla pazarlamaya meraklı olan öğrencilerin mutlaka takip etmesi gereken bir site.

Brian Solis

img-2

AdAge’in Power 150 listesinin ilk 10’unda bulunan Brian Solis, 3 yıl sonra 10. yaşını kutlayacak. Dijital dünyadaki gelişmelerin yorumlandığı blogu,ufkunu genişletmek isteyenler için bulunmaz bir kaynak.

Econsultancy

Dijital pazarlamaya dair birçok veri ve analizin bulunduğu Econsultancy listemizin açık ara en iyi blogu. Trendlerin tamamına yakınının analiz edildiği bu site dünyada üretilen birçok pazarlama içeriğinin de başlıca kaynağı. Sıklıkla takip edilmeli.

Digital Buzz Blog

Multimedya üzerine konumlandırılmış Digital Buzz Blog, dünya çapında başarılı olmuş binlerce dijital pazarlama projesini barındırıyor. Şeçim kriterleri çok yüksek ve birçok dijital pazarlama yöneticisinin, ürettiği uygulamayı en çok görmeyi istediği yerlerden birisi.

Branding Magazine

Marka sevdalılarının gelişmeleri kaçırmamak adına mutlaka takip etmesi gereken bir blog. Global markaların pazarlama ve ürün stratejileri ile ilgili makalelerin yer aldığı Branding Magazine, trendleri yakından takip edebilmenizi ve bu gelişmelerden ilham alabilmenizi sağlıyor.

Social Media Examiner

ssÖzellikle sosyal medya pazarlamasına ilgili olan kişilerin mutlaka takip etmesi gereken bir blog. İçerisinde analizler ve gerçek örnekler barındıran bu blog, birçok sosyal medya blogunun da kaynak olarak yararlandığı bir site. Basit ve şirin tasarımı, ürettiği bilgiler ve sektör çözümleri ile başlı başına bir bilgi kaynağı. Yazılan makaleler özellikle Twitter ve LinkedIn’de her gün binlerce kişi tarafından paylaşılıyor.

[toggle title=””]Bu yazı Nisan 2013’te Necip Murat tarafından yazılmıştır.[/toggle]

2 YORUMLAR

Bir Cevap Yazın