Gerek hızla arttırdığı ürün çeşitliliği, gerekse ürün marka algısı bakımından tüketicinin zihnine yerleştirebildiği değerle düşünüldüğünde, Milka çikolata sektörünün şüphesiz öncülerinden biri. Milka’nın gerilla marketing çalışmalarına dikkat edeniniz var mıdır bilemem. Fakat etmediyseniz dahi, bir yerlerde Milka’nın mor ineklerinin figürlerini görmüş olma ihtimaliniz dahi oldukça yüksek.

111

Genellikle çikolatanın verebileceği mutluluk  esas alınarak hazırladığı çalışmalarından bir yenisi oldukça hoş ve ilginç. Proje değişen Milka paketleriyle, daha raflarda bile insanların ilgisini çekebilecek cinsten. Öyle ki, eksik bir parça çikolata birçok kişinin ilgisini çekecektir değil mi? Ya da çikolatasının peşine düşmek isteyen birileri olacaktır…

‘Var mısın Kalpleri Yumuşatmaya’ sloganıyla yola çıkan Milka için, yine aynı paralelde uygulanmış bir proje. Yediğiniz çikolatanın bir parçasını Milka sizin için sevdiklerinize göndersin istemez miydiniz? Kimilerine göre güzel, kimilerine göre mantıksız bir çalışma olabilir. Ama müşterinin zihninde oluşturulan değere ve algıya göre değerlendirdiğimizde bence marka için oldukça başarılı bir çalışma. Daha önce de Milka’nın aynı sloganla yola çıktığı birçok gerilla projesini gördük. Fakat uzun metrajlı, ya da an içinde olandan farklı zamanda gerçekleşmesi beklenen bir mutluluk ilk kez denendi.

İşte o çalışma…

“Unutmadan belirtelim, proje BUZZMAN imzası taşıyor. Bence ilginç bir çalışma olmuş.”

 milka-missing-piece-2-640x385

milka-missing-piece-3-640x385

milka-missing-piece-640x385

Paylaş
Pazarlamasyon Genel Yayın Yönetmeni. Dijital iletişim ve pazarlama alanlarında araştırmalar yürütmekle birlikte, web teknolojilerini de bir o kadar yakından takip ediyor.

Bir Cevap Yazın