Microsoft’un Pazartesi günü Linkedin ile yaptığı anlaşmanın detayları ortaya çıktı. Anlaşmaya göre yazılım devi Microsoft, profesyonel ağ Linkedin’i toplamda 26.2 milyar $ değerleme ile bünyesine katıyor. Tüm işlemlerin bu yıl içinde tamamlanacağı öngörülüyor.

Kendi kültürü ve bağımsızlığı ile ayrı bir marka olarak hayatına devam etmesi kararlaştırılan Linkedin’in CEO’su Jeff Weiner’ın görevine devam etmesi kararlaştırıldı.

Dünyanın en büyük ve değerli profesyonel ağı olarak hayatına devam eden Linkedin, büyüme ve başarısına Microsoft bünyesinde devam edecek. Geçtiğimiz sene mobil uygulaması ile üye sayısını ve etkileşimi artıran profesyonel ağ, ilk olarak SlideShare’i ve sonrasında da online eğitim platformu Lynda.com’u bünyesine katmıştı. Bununla beraber işe alım süreçlerini kolaylaştırmak adına Linkedin Recruiter isimli uygulamasını da güncellemişti.

Kuruluşundan bu yana kararlı bir büyümeye sahip olan Linkedin, yılda %19’luk büyüme kaydederek tüm dünyada 433 milyon üyeye sahip.

Microsoft Office 365 ve Dynamics ile Linkedin’in tüm dünyada yarattığı profesyonel ağı beraber büyütmek için böyle bir karar verdiği açıklayan Microsoft, bu iki gücün birleşiminin tüm dünyada iş ve çalışan arayanlar için harika bir merkez olacağını planlıyor.

Tüm dünya profesyonellerine birbirleri ile iletişimde kalma şansı yaratan Linkedin ve Microsoft birleşiminin Microsoft’a dünyayı değiştirme şansı vereceği belirtilen basın bülteninde ayrıca Linkedin CEO’su Weiner’ın ise son 13 yıldır iş dünyası profesyonellerinin daha üretken ve başarılı olmaları konusunda özgün bir konumlandırma yapan Linkedin’in hikayesinde yeni bir bölüme geçişi için sabırsızlandığını ifade ettiği konuşmasından bir kısma da yer veriliyor.

Linkedin için yeniden değerleme yapılan bir gün olduğunu ve hem üyeleri hem de müşterileri için Microsoft ve Linkedin birleşmesinin harika bir fırsat olduğunu belirten Linkedin Yönetim Kurulu Başkanı Hoffman oyunu birleşmeden yana kullandığını ifade  etti.

Bünyesine kattığı birçok şirket ile eğitim sunumlar ve insan kaynaklarına kadar birçok konuda şirketini iş dünyası profesyonellerinin kişisel ve network gelişimi konusunda büyüten Linkedin ile ünlü yazılım devi Microsoft’un birleşmesi iş arama, eğitim ve network oluşumu konusunda daha güçlü bir şekilde yoluna devam edecek gibi görünüyor. Siz bu birleşimi nasıl yorumluyorsunuz?

 

 

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın