Microsoft & Linkedin Birleşmesi Reklamcılar için Ne İfade Ediyor?

Geçtiğimiz günlerde Microsoft’un Linkedin’i 26.2 milyon dolara satın aldığını duyurmuştuk. Satın alım işlemleri yıl sonuna kadar devam edecek ancak şimdiden Microsoft & Linkedin ortaklığının reklamcılara neler kazandıracağı konusunda fikirler ortaya atılmaya başlandı bile.

Özellikle B2B reklam verenler için önemli bir hale gelen bu ortaklık; B2B (business to business) reklam mecrasına daha özenli bir konumlandırma seçeneği getireceği ile beraber, Linkedin dünyasının da Microsoft bünyesine katılmasıyla birlikte hedef kitleye Linkedin’den de katılım olacağının müjdesini veriyor.

Bununla beraber Linkedin Microsoft birlikteliğinin bir diğer faydası da Microsoft’un dijital asistanı Cortana’nın Linkedin ile ‘profesyonellerin dijital asistanı’ şeklinde konumlandırılması sayesinde B2B reklam verenlere daha fazla ticari fırsat sağlaması olacak.

Microsoft’un profesyonel bulut hizmeti ile Linkedin’in profesyonel network hizmetinin bileşimi, kişilere profesyonel hedef kitleye ulaşma bakımından daha net çözümler üretecek.

Bu birleşmenin sonuçlarına dair öngörü olarak Microsoft, Intelligent Newsfeed ismini verdiği her profesyonelin birbiri ile bağlantıda kalacağı ve kendi iş ağlarında, çalıştığı sektör ve iş alanında günlük olarak nelerin olduğunu takip edebileceği başlıca haberlerin yer aldığı tüm verilerin birleştiği bir sistem ile ilgili bazı açıklamalar yaptı. Intelligent Newsfeed’in aynı zamanda oldukça etkin işleyen bir reklam alanı olacağı da düşünülüyor.

microsoftlinkedingraphic-100665853-large

Microsoft’un Linkedin’i bünyesine katması aslında kendi yapısı ve isteklerine uygun olarak sosyal mecralarda yer alma isteğinin doğal bir sonucu olarak doğmuştu. Özellikle 2016 yılında Linkedin’den yapılan son açıklamaya göre şirketin 154.1 milyon dolar bir reklam gelirine sahip olarak, özellikle sponsorlu içerik üzerinden her yıl reklam gelirlerinde %29’luk bir artışın sağlanması Microsfot’un Bing arama motoru reklamların %18’lik artışına gölgede bıraktı.  Linkedin’in özgün sosyal mecra gücü ile karşılaştırıldığında Bing reklam hasılatlarından ziyade Microsoft Linkedin’i özellikle mobil cihazlarda reklama açılan bir kapı olarak görüyor.

Özellikle Windows Phone reklamları konusunda Yahoo ile olan reklam anlaşmasının başarısızlığından sonra, Linkedin mobil mecralarda reklam konusunda Microsoft’a özgün ve daha keskin seçilebilecek bir hedef kitlesi ile ilaç gibi gelecek.

Siz ne dersiniz bu yeni birleşim B2B reklam için yeni bir soluk olabilir mi?

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın

Markaların İçimizi Isıtan Sevgililer Günü Reklamları

Markalar, sevgililer günü gibi özel günleri severler. Her yıl şubat ayıyla başlayan Sevgililer Günü telaşı, bu yıl da markaların eğlenceli, renkli kampanya ve indirimleriyle Sevgililer Günü arifesine hareketlilik katmaya devam ediyor.

Hepsi ayrı ayrı bir hikayeyi anlatan reklam filmleri ile markalar ister yalnız ol, ister sevgili, ister platonik, aşka dair hislerini kimseyi ayırt etmeden bu Sevgililer Günü’nde de bizimle paylaştılar. Bakalım ortaya nasıl tarzlar çıkmış. İşte o yüreğimizi ısıtan reklam filmleri;

1. Enza Home

2. Cardfinans

3. Defacto

4. GittiGidiyor

5. Media Markt

6. Kiğılı

7. ATÜ Duty Free

8. Vestel

9. Pandora

10. Patırtı.com

Pazarlama ve iş dünyasına ait önemli gelişmeleri, her hafta düzenli olarak sizlere gönderiyoruz. Sizde haftanın gelişmelerinden haber olmak istiyorsanız buradan mail listemize kayıt olabilirsiniz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Gucci Halüsinasyonu New York ve Milan’da İki Duvarda Hayat Buldu

Lüks moda markası denildiğinde akla gelen ilk isimlerden Gucci, 2018 İlkbahar Yaz koleksiyonunda sadece ürünleri ile değil klasik sanat eserleri temalı reklam kampanyası ile de gözleri şenlendiriyor.

#GucciHallunication adı verilen kampanya kapsamında yeni koleksiyon birçok farklı mecrada tanıtılmaya başlandı bile. İspanyol illüstratör Ignasi Monreal ile daha önce hiç denenmemiş, büyüleyici bir kampanyaya imza atan marka, Milano ve New York sokaklarına Gucci sanat eserlerini taşımak için sadece vitrinlerini değil, duvarları da Monreal’in illüstrasyonları ile kaplıyor.

Guccivari olarak nitelendirilmeyecek bir reklam mecrası olarak görebileceğimiz bu murallar New York’un Lafayette Sokağı ve Milan Corso Garibaldi’de bulunuyor. New York murali Gucci güneş gözlüğü kampanyasına dikkat çekmek için yapılmışken, Milan murali ise Jan van Eyck tarafından 1434 yılında yapılan “Arnolfini’nin Evlenmesi” isimli yağlıboya çalışma ve Hieronymus Bosch tarafından 1503 yılında yapılan ”Dünyevi Zevkler Bahçesi” isimli çalışmalardan etkilenerek hazırlanan

Aşağıda izleyebileceğiniz gerçek ötesi reklam kampanyasında ise kendimizi bir anda Gucci Sanat Galerisi’nde buluyoruz. Tüm illüstrasyonların dijital olarak yaratıldığı bu filmde tüm koleksiyon sanat eserlerine ustalıkla yerleşmenin bir yolunu buluyor.

Vaadettiği halüsinasyonu gerçek anlamda yaratan Gucci, hem moda hem de reklam tarihine geçebilecek güzellikte bir kampanyaya imza atmış. Şimdilerde iki ikon moda şehrinde yer alan murallerin 2 ay kadar yerlerinde kalacağı belirtiliyor.

 

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link

MARKETING MEETUP 2018Türkiye'nin en değerli konferans içeriğini, Erken Kayıt indirimi ile takip edin!
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Türkiye'nin en değerli konferans içeriğini, Erken Kayıt indirimi ile takip edin!
BU ETKİNLİKTE OLMALIYIM
19 Nisan'da Uniq Istanbul'da Sophia'nın da katılımı ile Marketing Meetup'ta buluşuyoruz.
close-link