McDonald’s, ABD’de mobil uygulama üzerinden verilen siparişleri test etmeye başladı. Mobil sipariş sayesinde müşteriler, siparişlerini önceden verebilecek ve daha sonra siparişlerini almak için McDonald’s restoranına gittiklerinde ise check in yaptıktan sonra uygulama aracılığıyla siparişin ödemesini yapabilecekler. Bununla birlikte, yiyeceklerin taze kalması için sipariş veren müşterilerin konumları, mobil uygulama aracılığıyla sürekli takip ediliyor olacak.

Şu anda bu beta özellik, sadece Kaliforniya eyaletinin Monterey şehrinde ve Washington eyaletinin Spokane şehrinde test ediliyor. Ünlü fast food zincirinin bu iki şehirde toplamda 80 tane restoranı bulunuyor. Bununla birlikte şirket, bu yılın sonuna kadar ülke çapındaki 14.000 restoranında ön sipariş imkanının kullanıma sunulacağını açıkladı.

Mobil uygulama üzerinden önceden sipariş verebilme imkanı, müşteriler için büyük bir önem taşıyor. Zira bu sayede müşterilerin siparişlerini teslim almadan önceki bekleme süreleri ciddi oranda azalacaktır ve bu da müşteri memnuniyetini artıracaktır. Ayrıca bu özellik sayesinde restoranlarda oluşan yoğunluğun biraz olsun azalması sağlanabilir. Bununla birlikte McDonald’s’ın en büyük rakibi Burger King’in de bu tarz bir hizmet sunup sunmayacağı ise şimdiden merak konusu.

Bu arada Buzzfeed’ın McDonald’s için yaptığı Happy Meal çalışmalarını görmediyseniz, ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın