Mc Donald’s İçeçek Tepsilerini Portatif Hoparlörlere Dönüştürdü

Tepsiler ve yemek kutularının fast food markaları tarafından yaratıcı bir şekilde amacından farklı şekilde kullanılmasına alışkınız.  Sanırım hiçbiri Mc Donald’s’ın klasikleşen içeceği Mc Flurry’nin 20. yılını kutlamak için içecek tepsilerini portatif bir hoparlöre dönüştürmesi kadar faydalı değildi.

Mc Donald’s’ın  BoomBox ismini verdiği ve sadece kısa bir süre için geçerli olacak bu özel hoparlör sistemli tepsiler, Mc Donald’s Kanada, STACKLAB ve Waterloo Üniversitesi ses araştırma grubu ile işbirliği yapılarak üretilmiş.  İçecek tutmaya yarayan kağıt tepsiler, içine yerleştirilen akıllı telefonları 7o’lerin ikonik portatif teyplerine dönüştürebiliyor.

Yapım aşamasının bir çok sürecinde aktif rol alan Stacklab tasarımcılarından Paul Cook tepsilerin aslında çok basit bir ses artırma sistemine sahip olduğunu belirtiyor. Yapım aşamasında, tepsi basitçe ters çevrilerek içecek taşımaya yarayan bölgenin olabildiğince geniş, hoparlör etkisi yaratacak kısmın olabildiğince dar ve hoparlör olarak düşünülen bölümlerin birbirinden mümkün olduğu kadar uzak olması sağlanmış. Böylelikle mukavvadan yapılan bu sistemin ortasına telefonunuzu yerleştirdiğiniz de mümkün olan en iyi sesi almanızı sağlayacak bir sistem geliştirmişler.

Mukavvanın sesi içinde hapsetmesi bu çalışmanın ikilemi olsa da tıpkı nefesli çalgılarda olduğu gibi Boombox’ta da yansımalı yüzeylerin olması sesin sıçrayarak dışarı çıkmasını sağlamış. Sadece yansıma materyallerinin kullanılması ses kalitesini %43 artırırken, cep telefonunun tepsiye yerleştirilmesi ses kalitesini %101 artırmış.

Keşke tüm dünyaya yayılacak bir icat olsa da yakında incelesek dediğimiz Mc Flurry tepsileri maalesef kısa bir süreliğine var olacak. Mc Flurry sanılanın aksine Amerikan değil, Kanada icadı olduğu için bu güzel ses sistemli tepsileri sadece Kanadalılar görüyor olacaklar. Fazlaca ilgi olursa belki diğer ülkelere bile yayılabilir ne dersiniz?

 

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın

Şehrin Ortasında Dilediğiniz Zaman Uyuyabileceğiniz Uyku Salonu

Gün içinde uykunuz geldiğinde veya çok yorgun hissettiğinizde evinize gidip biraz kestirmeyi isterdiniz değil mi? Yenilikçi uyku şirketi Casper da bu ihtiyaçtan yola çıkarak gün içinde şekerleyebileceğiniz bir uyku merkezi açtı.

New York şehrinde, Manhattan’ın merkezinde kutu içi yatak konseptini tanıtmak için bir uyku merkezi açan Casper uyku için gereken tüm malzemeleri de müşterilerine sağlıyor. Şirket uyku merkezini  yüz yıkama platformu, lüks pijama markası Sleepy Jones’un pijamaları ve diş temizliği yapan Hello’nun diş fırçaları ve diş macunu ile donatmış.Yastık, yorgan gibi tüm malzemelerle birlikte saydığımız lüks malzemeleri kullanmak ve 45 dakikalık bir uyku için 25 dolar ödemeniz gerekiyor.


Casper, yıldızlarla donatılmış karanlık bir giriş kısmı ve yıldızlı pijamalar ile tam takım bir uyku konsepti sunuyor.

Müşteri deneyimini sonuna kadar yaşatan marka uyku moduna girmeniz için her şeyi yapıyor ve size 45 dakikalık muhtemelen unutamayacağınız bir deneyim yaşatıyor.

Casper’in CMO’su Jeff Brooks, amaçlarının sakinleştirici ve dinlendirici bir yer yaratmak olduğunu ve boşlukları bi deneyimle doldurmak istediklerini söylüyor. Yaklaşık 1 yıldır işleyen bu konseptin sadece marka için değil kaliteli ve sağlıklı uyku anlayışı için de çok önemli olduğunu ve bu şekilde müşterilerinin memnuniyetlerini çok rahat ölçebildiklerini de ekliyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Haftanın Gündemi #56

Pazarlama, marka ve reklam dünyasında, ulusal ve global çapta yankı bulan tüm gelişmeleri yorumladığımız Haftanın Gündemi’nde bu hafta 8 – 14 Temmuz arasını konuşuyoruz.

Haftanın Gündemi’nin ses kaydına iTunes Podcast üzerinden buraya tıklayarak ulaşabilirburadan indirebilir ya da aşağıdan dinleyebilirsiniz.

 

Soru, görüş ve önerilerinizi #haftaningundemi hastagiyle bize iletebilir, bilgi@pazarlamasyon.com’a mail gönderebilirsiniz.

Keyifli seyirler.

Bu haftanın konuları:

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link