Mc Donald’s Efsane Soslarını Posterlerle Ölümsüzleştiriyor

En sevdiğiniz hamburgeri her gün görebilmek için çerçeveletip duvarınıza asacak kadar sevmiyorsunuzdur ama yine de belki istersiniz diye Mc Donald’s göz ziyafeti çekmeniz için birbirinden güzel posterler yarattı.

Ünlü fast food şirketi Mc Donald’s Chicago’lu kreatif stüdyo Delicious Design League ile beraber yerken damağınızı şenlendiren o güzel dip soslar için dokuz farklı poster tasarladı.

Posterin teması olacak kadar lezzetli soslar ise, ballı hardal, baharatlı buffalo, tangy barbekü , Sriracha Mac , tatlı& ekşi sos, ranch ve Mc Donald’s’ın yeni sosu ‘Signature sauce’ olarak belirlenmiş ve tüm bu soslara eşlik etmesi için menünün en yeni üyesi Butttermilk Crispy Tenders (çıtır tavuklar) belirlenmiş.

Sos posterleri koleksiyonu, her sosun belirleyici rengi ve tadı ve karakteristiği  temel alınarak, sınırlı adette oluşturulmuş. Sadece 1000 yaprak basılan bu sos posterleri 7 Ekim’de yeni çıtır tavuk (Chicken Tenders) alan müşterilere dağıtılacak. Posterlerin bitmesi durumunda ise sticker versiyonları müşterilere dağıtılacak.

Birleşik Devletler’e özel bu poster çalışması şirket tarafından pop kültürüne ilgi duyan sos severlerin koleksiyonuna eklemesi gereken parçalar olarak görülüyor.

Posterleri almak için o kadar uzağa gidemeyecek olanlar için posterlerin yüksek kalite versiyonları Mc Donald’s’ın Crispy Tenders ve soslar için oluşturduğu websitesinden indirilebilir durumda olacak. Sadece posterleri indirmekle kalmayıp, her biri kendi posteri altında listelenmiş soslar hakkında bilgi alabilir poster ve sticker versiyonlarının duvar ve bilgisayarda nasıl durduğuna da göz atabilirsiniz.

 

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın

İzlanda Coca Cola Dünya Kupası Reklamını İzlanda Milli Takım Kalecisi Thór Halldórsson Yönetiyor!


Bayram’a karışan Dünya Kupası coşkusu tüm hızıyla devam ederken, karşılaştırmalar kadar heyecan verici detaylar da yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Bu detaylardan bir tanesi de Coca Cola’nın İzlanda reklam filmi ile ortaya çıktı. Dünya Kupası’nda yarışan en küçük ülke olan İzlanda’nın futbol takımı oyuncularının birçoğu futbol kariyerlerinden önce birçok farklı alanda da yeteneklerini sergileme imkanı bulmuşlar. Öyle ki Coca Cola’nın Dünya Kupası’na özel İzlanda reklam filminin yönetmeni de İzlanda milli takımının kalecisi Thór Halldórsson olmuş.

İzlanda milli takımı kalecisi Hannes Thór Halldórsson 2018 Dünya Kupası döneminde kalesini korurken, öncesinde kendi ülkesinde yayına girecek olan Coca Cola reklamını yönetmiş. Futbolu profesyonel bir kariyer olarak görmeden önce Halldórsson film yönetmeni olarak çalışıyormuş. Hatta teknik direktör Halgrimsson’da milli takımı yönetmediği vakitlerde diş hekimliği yapıyor.

Filmde baskın tema Euro 2016’da efsaneleşerek bir milli takım geleneği haline gelen Viking alkışının baştan sona tüm İzlanda halkını günlük yaşamda nasıl sarıp, tek bir noktada bir araya getirdiği olurken, hangi takımı tutuyorsanız tutun, o efsanevi alkışın ritmi sizi reklam boyunca sizi de sarıyor.

Sanıyorum asıl güzel olan da birçok ülkenin milli takımında ülkesini temsil eden milyon dolarlık futbolculara karşın İzlanda gibi daha küçük yüzölçümlü ülkelerin oyuncularının futbolla beraber başka meslek dallarında da başarılı olması.

Öyle ki kale bekçisi Halldórsson bundan dört yıl kadar önce profesyonel bir yönetmenken ikinci iş olarak futbolla ilgileniyormuş. Şimdilerde kariyerini bir Danimarka takımı olan Randers FC’da sürdüren Halldórsson, İzlanda’da yayına girecek bu reklam filmi için bir istisna yaparak yönetmen koltuğuna geri dönmüş ve halkı Dünya Kupası coşkusu ile birleştirecek çok güzel bir işe imza atmış.

Sanırım en iyisi de güzelce kurgulanmış bu reklam filminde birleştirici unsurlarla beraber İzlanda’nın doğal güzelliklerini de seyretmek  oldu. Peki siz ne düşünüyorsunuz?

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link