Marketing Kindgom Istanbul 1

Marketing Kingdom Istanbul Dünyanın Elit Pazarlamacılarını İstanbul’a Getiriyor! 

Türkiye’nin merakla beklenen pazarlama aktivitesi Marketing Kingdom Istanbul, bu sene de Facebook, Google, Twitter, Unilever, P&G, Lego ve Carlsberg gibi dünyanın en yenilikçi pazarlamacılarının katılımıyla 26-27 Mayıs’ta İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Marketing Kingdom Istanbul Organizasyon Direktörü Kosta Petrov heyecanını şu cümlelerle belirtiyor; “12 ülkede başarıyla düzenlenen Marketing Kingdom’ı, sonunda İstanbul’a getirebildiğimiz için mutluluk duyuyoruz. Türk meslektaşlarımız için dünya çapındaki son trendlerin ve şirketlerin karşılaştığı zorlukların yer aldığı bir organizasyon hazırladık.”.

Marketing Kingdom’ın konuşmacı listesi, pazarlama dünyasının kaymak tabakasını ihtiva ediyor:

 • Andreas Toscano Mielenhausen, Creative Director of the ZOO – Italy & Spain, Google
 • Amira Rashad, Regional Head Of Brand Advertising, Facebook
 • Facundo Lavino, EMEA Sales Partner Manager, Twitter
 • Richard Harless, Country Manager, Germany, Shazam Entertainment
 • Tim McLoughlin, Head Of Social Media, Saatchi and Saatchi
 • Anja Jakubowski, General Manager Poland and the Baltic, Coca-Cola
 • Lars Silberbauer, Global Head of Social Media and Search, LEGO
 • Greg Allum, Head of Social Media, Sony
 • Daniel Fellows, Senior Manager – Digital and Social Interactions, Vodafone
 • Rohini Behl, Director Marketing Excellence And Innovation, Unilever
 • Daria Radota Rasmussen, Global Integrated Communication Director, Carlsberg Group
 • Andrea Monaci, Marketing Director Cloud, Europe, Middle East & Africa, HP
 • Adam Clyne, Head of Digital EMEA, Weber Shandwick
 • Pierandrea Quarta, Global Digital Brand Manager, Head & Shoulder, Procter & Gamble
 • Maksimilian Kallhed, Founder, Director, The Pop Up Agency
 • John Brown, Director, Head of Engagement, Hotwire PR

12 farklı ülkede her yıl düzenlenen Marketing Kingdom, dünyanın en hızlı büyüyen pazarlama organizasyonlarından bir tanesi. İlki 2011 yılında Hırvatistan’da gerçekleştirilen organizasyon, bugüne kadar Sırbistan, Azerbaycan, Gürcistan, Katar, Fas, Ürdün, Mısır ve İran’da düzenlendi.

Satışa sunulan biletler ve detaylı bilgiler için organizasyonun resmi web sayfasını ziyaret edebilirsiniz:

http://www.thepworld.com/pevents/event/122/marketing-kingdom-istanbul

Sponsorluk ve stand fırsatları için Kosta Petrov ile irtibata geçebilirsiniz:

Kosta.petrov@thepworld.com

marketing-kingdom-takvim

Cremicro Ajans Grubu'nun kurucusu. Growth Hacker | Entrepreneur | Lecturer | Blogger

1 Comment

 1. Çok dolu bir program olacak gibi görünüyor ancak biz öğrencilerin katılabilme ihtimali yok denebilir.Bu konuda yapılabilecek bir şey yok mudur acaba?

Bir Cevap Yazın

Axe’dan Deri ve Kurabiye Kokulu Yeni Deodorant: Evet Deri ve Kurabiye! 0

Alt nota, üst nota, odunsu çiçeksi gibi parfüm terimleri hepimizin hayatında bir şekilde karşılık buluyordur eminim. Ve ideal bir parfümde alt nota ile üst notada kullanılan koku mikslerin birbirleri ile uyumlu bir beraberlik yakalaması isteriz. Ancak erkek deodorant markası Axe, deri ve kurabiye kokusunu mikslediği ilginç bir ürün ile karşımıza çıkarak bildiğimiz tüm kuralları yıkıyor.

Kişisel bakım dünyasının kadınlara fazlaca yoğunlaştığı sıradan bir dönemde “erkeklere özel” sloganı ile gelerek tabiri caizse kendi küçük devrimini yaratan deodorant markası Axe, ‘Collision’ ismini verdiği ürün hattının ilk ürünü tanıttı.

Deri ve kurabiye kokusu dediğimizde sizlerde ayrı ayrı deri ve fırından yeni çıkmış taze kurabiye kokusunu düşünüp onları bir araya getirmeye kalktınız mı bilmiyoruz ama oldukça merak uyandırıcı olduğu konusunda hemfikiriz gibi.

Axe Collision ismi verilen ürün hattı deodorant ve duş jeli olarak iki farklı ürünle tüketicisini selamlamaya hazırlanırken, marka tarafından bu beklenmedik koku beraberliği aslında biz bu ikiliyi bir karıştıralım ya kokusu gerçekten güzel olursa mentalitesi ile üretilmiş ve  “ tamamen farklı dünyaların taze ve sıcak kokuları ” olarak tanımlanmış.

Bu sonbaharda tüm Avrupa’ya tanıtılması planlanan Axe Collision Leather + Cookies ülkemize de gelir mi bilmiyoruz ancak tanıtımı için hazırlanan ve hepimizin akılında acaba güzel kokacak mı sorusunu yanıtlamaya çalışan eğlenceli reklam filmini aşağıda izleyebilirsiniz.

Genelde deri kokusu, yeni tanıtılan arabalarda kullanılıyor ancak kurabiye kokusu ile karıştırıp deodorant olarak kullanmak aklımıza gelmezdi. Peki siz Axe’ın sıradanlıktan uzak, tabuları yıkan yeni deri ve kurabiye kokulu yeni Collision serisi hakkında neler düşünüyorsunuz?

Burger King, Mutsuz Wendy’s Müşterilerinin Tweet’lerini Kullanarak Reklam Yaptı 0

Fast food restoran zinciri Wendy’s, sosyal medya ile arası oldukça iyi olan bir marka. Öyle ki, marka geçtiğimiz aylarda Twitter’daki retweet rekorunun kırılmasıyla sonuçlanan bir Twitter kampanyası yapmıştı. Ancak markanın dünya çapında reklam yapmasını sağlayan bu mecra, şu sıralarda kendi aleyhine işleyen bir kampanyayla çalkalanıyor.

Wendy’s, müşterilerine sunduğu baharatlı tavuk parçaçıklarının satışını geçtiğimiz mart ayında sonlandırdı. Bunun üzerine de bazı Wendy’s müşterileri, bu durumla ilgili hayal kırıklarını ifade eden tweet’ler attılar. Burger King de Wendy’s müşterilerinin attığı bu tweetleri “sponsorlu tweet” haline getirdi. Burger King’in bunu yapmaktaki amacı ise satışa sunacağı “baharatlı tavuk parçacıkları”nın tanıtımını yapmaktı.

Burger King, bu tweet’leri bir reklam malzemesi olarak kullanarak hem baharatlı tavuk parçacıklarını seven Wendy’s müşterilerinin dikkatini çekti hem de Twitter’ın gücünü, ondan çok iyi bir şekilde faydalanan rakibine karşı kullanmış oldu.

Bununla birlikte Burger King, yeni baharatlı tavuk parçacıklarını tanıtmak için reklam tabelalarını da kullanıyor. Aşağıda paylaşmış olduğumuz tweet’te yer alan görselde de görebileceğiniz gibi, yeni ürününü tanıtmak için rakibine karşı oldukça agresif bir reklam kampanyası yürüten Burger King, bir Wendy’s şubesinin karşısında yer alan bir reklam tabelasında yeni ürününü tanıtan bir reklama yer vermiş.

Ayrıca Burger King, bu reklam kampanyasıyla ilgili olarak resmi Facebook sayfasından da bir paylaşım yaptı. Burger King’in Wendy’s’e açık bir şekilde göndermede bulunduğu bu esprili Facebook paylaşımında, “adı Wendy olan ve New York’ta yaşayan kişilerin, 13 Ekim günü öğleden sonra belirli Burger King restoranlarına giderek kimlikleriyle birlikte ücretsiz olarak baharatlı tavuk parçacıklarından alabilecekleri” ifade ediliyor.

Bu reklam kampanyasında Wendy’s’i hedef alan Burger King, geçtiğimiz günlerde de “It” isimli korku filminin Almanya’daki galasında yaptığı reklam ile bir diğer rakibi McDonald’s‘ı hedef almıştı. Bu tarz akıl dolu ve sıra dışı reklamlar söz konusu olduğunda dünyaca ünlü fast food restoran zincirinin bu işte oldukça iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Marka, bu yılın ilk aylarında da yanan restoranlarının fotoğraflarını kullanarak ilginç bir reklam kampanyasına imza atmıştı.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link