Gün geçmiyor ki internet üzerinde yeni bir akım moda olmasın.

Şu sıralar sporcusundan modeline politikacısından sanatçısına ünlü ünsüz birçok kişinin dahil olduğu Mannequin Challenge videoları ondan ona yayılıp beğeniliyor. Özellikle insan kalabalıklarının olduğu ortamlardan inanılmaz eğlenceli ve komik görüntüler çıkıyor ki birçok inovatif takipçi şu anda bulunduğu ortamda kendi kısa videolarının çekimi derdine düşmüş durumda.

Nedir Bu Mannequin Challenge derseniz ? geçtiğimiz 12 Ekim’de ilk olarak Florida’da Clown Üniversitesi’nde okuyan gençlerin müzik eşliğinde adeta cansız bir model gibi hayatın akışında -sanki zamanı dondurmuşçasına- hiç kıpırdamadan durmalarıyla başlıyor ve fenomen olarak bugün dünyanın dört bir yanına yayılıyor. Ortaya öyle enteresan öyle yaratıcı videolar çıkıyor ki seyretmeden geçmeniz imkânsız.

rs-cleveland-cavaliers-michelle-obama-mannequin-challenge-243a9f16-4416-46fd-bd97-d695334a9b31

Akımın kendine ait bir müziği de oluşmuş durumda, çoğu kişi görüntülerinin arka planına Rae Sremmurd – Black Beatles ft. Gucci Mane tarafından seslendirilen şarkıyı koyarak videolarını çekiyor ki orijinal şarkının youtube’daki görüntülenme oranı bugünlerde 72 milyonun üzerinde. Eminim ki gençleri hedefleyen markaların trendsetter pazarlama birimlerinden de şu aralar bu akımı destekleyen çok enteresan fikirler ortaya çıkacak.

Bu arada bugüne kadar akıma dahil olan ünlüler arasında Bon Jovi, Hillary Clinton, Michelle Obama, Beyonce, Adele, Cristiano Ronaldo gibi isimler var.

Gelin bu akımın en çarpıcı ve en iyi örneklerinin derlendiği bir videoya da birlikte göz atalım.

 

Paylaş
1980 İstanbul doğumlu Nurten Korkut Soyugür, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup, Marmara Üniversitesinde İşletme Ana Bilim Dalı - Üretim Yönetimi ve Pazarlama Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 2002 yılından bu yana ülkemizin önde gelen ulusal ve uluslararası düzeydeki çeşitli kurumlarında kurumsal iletişim, satış - pazarlama ve organizasyon yönetimi üzerine çalışmalarda bulunmuştur. Şu sıralar ise aktif iş hayatına sektöründe lider bir güvenlik teknolojileri firmasında satış ve pazarlamadan sorumlu iş geliştirme direktörü olarak devam etmektedir.

Bir Cevap Yazın