Tek başına okuduğunuzda bile ismi oldukça tanıdık gelen bu yeni bilgisayar sadece ismi değil, görünüşü ve hafifliği ile de ünlü marka Apple’ın bilgisayarlarına rakip olmayı hedefliyor. ” Bir dergi kadar ince” denilen the Mi Notebook Air ile tanışın. İsmi bir yerlerden tanıdık geldi değil mi?

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, ürettiği ilk bilgisayar olan the Mi Notebook Air’i duyurdu Basın toplantısında ilk olarak yeni akıllı telefonları Redmi Pro’yu sonradan da Mi Notebook Air’i duyurması ile bile şirketin Apple’i bir çok konuda örnek aldığı yorumunu yapabiliyoruz.

Sadece ismi değil cismi ile de ilk bakışta Apple dizüstü bilgisayarlarını hatırlatan bu yeni dizüstü bilgisayar 13.3 inç ve 12.5 inçlik ekran seçenekleri ile geliyor, Windows işletim sistemi kullanan Mi Notebook Air full HD ekran, full metal gövde ve C tipi iki USB şarj, iki tane de USB girişine sahip.

Klavye bakımından da Apple ürünlerini hatırlatan Mi Notebook Air Xiaomi akıllı telefonlar ile veri eşitlemeye olanak sağlayan ‘Xiaomi Sync’ yazılımı ile çalışıyor.

Macbook Air’e benzer özelliklerle gelen yepyeni Mi Notebook Air’in başlangıç fiyatı şimdilik 12.5 inçlik ürünü için 540 dolar civarında 13.3 inçlik dizüstü bilgisyar ise 750 dolar civarında bir satış rakamına sahip.  Dizüstü bilgisayarın Çin’de satışa çıkma tarihi ise 2 Ağustos olarak belirlenmiş.

Intel Core i5 işlemcili dizüstü bilgisayarın en merak edilen özelliklerden ağırlığı ise sadece 1.28 kg.  Bununla beraber şirket yaptığı açıklamada Apple Macbook Air’den %13 daha ince olduğunu iddia etti.

Öyle ki bir elinizde bilgisayarınızı tutabilirken diğer elinizde de telefonunuzla istediğiniz Pokemon’un peşinden koşabilmenize olanak sağlıyor.

Ne dersiniz, sizce Xiaomi’nin ilk ve tek dizüstü bilgisyarı – the Mi Notebook Air başarabilecek mi?

 

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın