Airbnb’yi hepimiz biliyoruz. Bugüne kadar içinde kiralık odalar, tatil yerleri hatta kiralık ada bile görmüştük ancak uçak koltuğunu ilk defa görüyoruz. “Kabinlerimiz ormanda değil ama gökyüzünde!” diyen Alman havayolu şirketi Lufthansa tarihte bir ilki gerçekleştirerek Premium Economy uçak biletlerini Airbnb üzerinden satmaya başlıyor.

New York- Frankfurt için bir Premium Economy koltuğun vergilerde dahil olmak üzere 699 Euro’ya  Airbnb’de satıldığını görürseniz şaşırmayın zira kiralanan her mekan ile ilgili bilgilerin olduğu kısımda da tüm kampanya Airbnb tarzında detayları ile açıklanıyor:

“Kabinimiz ormanlarda değil ama gökyüzünde. Saatte 910 km hızda kişisel yiyecek içecek servisi. Multimedya eğlence sistemi de dahil Frankfurt’tan New York City’e Lufthansa Premium Economy koltuğu. WIFI mevcut. Dönüş bileti dahil.” İfadeleri yer alıyor.

lufth

 

23.08.16 ile 15.12.16 seyahat periyodlarında geçerli olması planlanan bu kampanyada alacağınız bilet iptal edilemiyor ve geçerli olabilmesi için minimum 4 gün, maksimum 1 ay kalış süresine uyum sağlamanız gerekiyor. Aynı gidiş dönüş biletinin kampanyasız minimum 4 gün sonra dönüş bileti alınmış hali ise bir kişi için vergi ve ücretler de dahil olmak üzere ortalama 935 Euro’ya denk geliyor ki bu oldukça fazla bir fiyat farkı demek.

Lufthansa-First-Class

Oldukça yaratıcı bir pazarlama tekniği kullanan Lufthansa Havayolları, geçtiğimiz günlerde yaptıkları açıklamada 2016’da ki karlılıklarının Mart ayında yaptıkları tahminlerinden daha düşük çıkacağını açıklamasına rağmen bu tip yaratıcı kampanyaları sayesinde hem güzel bir teklif sunuyor hem de akıllarda kalmayı başarıyor.

Kampanya ile ilgili detaylı bilgilere, şirketin Airbnb ilanından ulaşılabilir.

Airbnb gibi gözde bir mecranın yaratıcı bir fikir sayesinde seyahati tetikleyici bir şekilde kullanımı bakımından kampanya oldukça başarılı görünüyor.

Ne dersiniz, Airbnb karada, denizde ve havada yepyeni mekanların yeni gözde pazarlama aracı olur mu?

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın