Her gün sayısız logo ile karşılaşıyor ve hayatımızda yer eden ürünlerin logolarını anında hatırlıyoruz, hatta logoları bize acıktığımızı, susadığımızı hatırlatıyor adeta ürünlerini kullanmamız için bizi davet ediyor. Peki eğer ünlü markaların logoları da kendi ürünlerinden tüketiyor olsaydı nasıl bir değişim yaşardı bunu düşündünüz mü? Birisi düşündü.

26 yaşındaki İtalyan ürün tasarımcısı Marco Schembri normalde aklınıza gelmese de başlıktaki soru ile dikkatinizi çeken bu durumu aydınlatan eğlenceli bir çalışma yaparak ünlü markaların logolarını yeniden yorumladı.

Marco Schembri Malta’da yaşıyor. Behance üzerinden yayınladığı bu proje ile ünlü markaların logolarını eğer kendi ürünlerini kullansalardı nasıl hissedeceklerini düşünerek bir öncesi-sonrası çalışmasına imza attı. Sonuçlar hem gerçekçi hem de oldukça eğlenceli.

Çalışmasının esin kaynağını şöyle anlatıyor Schembri “Her şey Mc Donald’s çalışması ile başladı (aşağıda göreceğiniz biraz kilo almış Mc Donald’s logosundan bahsediyor) sonra diğerleri eklendi. Projenin toplum tarafından ilgi gördüğünü anlar anlamaz devam etmeye karar verdim.”

Şimdilerde başka bir proje üzerinde çalışan Marco Schembri’nin Behance sayfası oldukça eğlenceli görünüyor. Tasarımcının tüm çalışmalarına buradan göz atılabilir.

Hepsi oldukça eğlenceli ve zekice ancak ben en çok tasarımcının esin kaynağını oluşturan McDonald’s  ve Starbucks’ı sevdim. Peki sizin favorileriniz nelerdir?

Hamburgeri fazla kaçırmış bir M ile McDonald’s

logos-affected-by-their-products-funny-rebranding-marco-schembri-15__880

Kahveyi fazla kaçırmış bir denizkızı ile Starbucks

logos-affected-by-their-products-funny-rebranding-marco-schembri__880

Redbull, biraz Redbull içerek enerjiyi katlamışa benziyor

logos-affected-by-their-products-funny-rebranding-marco-schembri-16__880

Gilette

logos-affected-by-their-products-funny-rebranding-marco-schembri-17__880

Braun

logos-affected-by-their-products-funny-rebranding-marco-schembri-11__880

Nutella

logos-affected-by-their-products-funny-rebranding-marco-schembri-19__880

Zippo

logos-affected-by-their-products-funny-rebranding-marco-schembri-18__880

Akşamdan kalma bir Absolut

logos-affected-by-their-products-funny-rebranding-marco-schembri-14__880

 

 

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın