Linkedin 6 Ekim’de yayınladığı duyuruyla birlikte Açık Adaylar özelliğini kullanıma sundu.

 

Çalışırken bir yandan da başka bir aramak biraz riskli ve hoş karşılanmayan bir durum özellikle bunun duyulabileceğini bilmek çalışanları diken üstünde tutuyor. Fakat Linkedin sunduğu yeni “Açık Adaylar” adlı özellikle bu sorunu çözeceğe benziyor. Özellikle iş arkadaşlarının, çalışma arkadaşlarının yeni fırsatlar baktığını öğrenmemesini isteyen adaylar için tasarlanan servis Linkedin’in son zamanlarda duyurduğu en ilgi çeken özelliklerin başında geliyor.

pazarlamasyon-acik-adaylar

Servis temel olarak adayın yeni işler ve fırsatlarla ilgilendiğine ilişkin düzenlemeyi profilinden yapması ve bu bilginin ilan verenlere gizli olarak iletilmesi yoluyla çalışıyor. Ayrıca bu hizmeti kullanırken Tercihler sekmesinde bu servisin hemen altındaki başvurulan işlerin profilde paylaşılmaması seçeneğini de düzenlemek gerek.

İlan verenlerin yeni işlere açık adayları görmesini kolaylaştıran servisin en güzel kısmı ise adayın hali hazırda çalıştığı firmayı ve paydaşlarını bu bilgilerden uzak tutacak bir sisteme sahip olması. Adaylar için kısa bir önyazı alanı da bırakan Linkedin’in iş görüşmelerinin gizlilik içerisinde yürümesi ve sonuçlanmasını amaçladığı bu servisi işinden memnun olmayan, iş değiştirmek isteyen, başka fırsatlar arayan çalışanlar için adaylar için oldukça faydalı olacağa benziyor.

İş ilanları Linkedin’in en önemli ve en değerli operasyonlarının başında geliyor. Bu alanda geliştirdikleri çözümler de uzun çalışmalar sonucunda oluşan bir yapıya sahip. En temel sorunlardan birini tek bir özellik sayesinde etkin bir biçimde çözen Linkedin Microsoft tarafından satın alınmasından sonra farklı bir vizyon geliştirerek temel özelliklerine yönelik iyileştirmelere odaklanan ve duyurduğu yenilikleri kuruluş misyonundan uzaklaşmamak temelinde tasarlayan bir yapıya kavuştu.

 

Paylaş
Dijital İletişim, Pazarlama, Girişimcilik Tutkunu, Enformasyon Sistemleri Profesyoneli. Yönetim Bilişim Sistemleri Uzmanı

Bir Cevap Yazın