Bilkent Üniversitesi Mühendislik Topluluğu tarafından düzenlenen Campus’13 Girişimcilik Zirvesi, Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü Reşat Aytaç Oditoryumu’nda gerçekleştirildi. Etkinlik, mühendislik, işletme ve iktisat fakülteleri başta olmak üzere tüm lisans ve yüksek lisans öğrencilerini, Türkiye’deki girişimcilik ekosisteminin önde gelen isimleri ile buluşturdu.

Moderatörlüğünü Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Erkut’un yaptığı Campus’13’te, e-ticaretten yatırımcı ekosistemine, ülkemizdeki girişimcilik ortamından mobil platformlar ve dijital ajanslara kadar birçok farklı konu masaya yatırıldı.

Campus’13’ün açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Erhan Erkut, Özyeğin Üniversitesi’nin girişimciliğe verdiği önemin altını çizerek, “Fikir ve teknolojilerin ticarileşmesini hızlandırmak ve girişimciliğe destek vermek amacıyla hayata geçirdiğimiz Girişim Fabrikası’nın ikinci yaşını kutlamak üzereyken, girişimcilik paralelinde düzenlenen önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Türkiye’nin ilk ve tek Girişimcilik Lisans Programı’na imza atmış bir üniversite olarak, girişimciliğin DNA’mıza işlediğine inanıyoruz. Campus’13’ün konuşmacılarını oluşturan değerli isimlerin vizyon ve deneyimlerinin, öğrenci arkadaşlarımızın geleceklerine ışık tutacağını ve kendilerine rehberlik ederek yol göstereceğini umuyorum” diye konuştu.

Etkinlikteki oturumlarda söz alan isimler şöyle sıralandı: Markafoni Co-Founder & CEO’su Sina Afra, iLab Yatırım Direktörü Yüksel Dibekoğlu, PayU Türkiye Ülke Direktörü Emre Güzer, 41?29! Kurucusu Alemşah Öztürk, İnventram Genel Müdürü Cem Soysal, Pozitron CEO ve Kurucusu Fatih İşbecer, Peak Games Operasyon Müdürü Alper Mat, 212 Capital Yatırımcı Dilek Dayınlarlı ile yatırımcılar Ömer Akarca, Serhat Görgün, Orkun Tekin ve Uğur Şeker.

Bir Cevap Yazın