LG Virallerde İnceltmeye Odaklandı 2

Apple’ın teknoloji dünyasındaki baskınlığı pazardaki diğer güçlü markaları fazlasıyla rahatsız ediyor. Geçen ay ‘Bu kez de TV savaşları mı başlıyor‘ konu başlıklı yazıda  bu yoğun  teknoloji mücadelesine kısaca değinmiştim yalnız bu mücadeledeki markaları sayarken LG’den bahsetmememin sebebi sanırım bilinçaltımda LG ile ilgili herhangi birşey olmamasıydı.

LG markası da insanların bilinçaltlarındaki LG marka imajının olmamasını veya zayıf olmasını farketmiş olacak ki 2 yeni viral çalışma ile karşımıza çıktı. Özellikle ilk virali izlerken yaratıcılığın sınırlarının zorlandığını farkettim;

httpv://www.youtube.com/watch?v=6a37f5WROis

httpv://www.youtube.com/watch?v=1ynu_zDYBYk

İki viralde de markanın ‘inceltme‘ özelliğine vurgu yapılmış. Aslına bakılırsa inceltme olayına ilk odaklanan ve başarılı olan hepimizin bildiği gibi Apple’dı. Ancak şuan pazarda yüksek konum isteyen tüm markalar tüketicilerin algısını bu yöne çekmeye çalışıyorlar. Geçenlerde de Toshiba’nın ‘Dünyanın en ince tableti‘ mesajıyla piyasaya sürülen ürünü görücüye çıkmıştı. Bakalım ürünler veya markalar nereye kadar incelecek?

Pazarlama alanında Türkiye'nin en çok okunan blogu : Pazarlamasyon'un kurucusu.

2 Comments

  1. Televizyon videosuna bayıldım, çok iyi bir çalışma olmuş sende çok güzel bulup paylaşmışsın emeğine sağlık kardeşim , benim fikrim ikinci videonun viral incelmesinden öte güçlü olmasıyla daha çok alakalı ama mankeni inceltmesi açısından bakılırsa mantıklı olabilir.Yinede güzel bir çalışma olmuş. Niyazi Yurdatapan

    1. Söylediklerine katılmamak elde değil Niyazi. 2. videoda tabiki ana mesaj aletin güçlülüğü ancak bu videoyu seyredenlerin büyük bir kısmının aklında ‘LG ve incelme’ tagleri kalacak. Bu da markanın insanların bilinçaltlarında oluşturmaya çalıştığı şey. Verilen mesaj: güçlülük , yaratılmak istenen mesaj: incelik :)

Bir Cevap Yazın

Pazartesi Sendromunuzu Yok Edecek Kahve Kokulu 15 Basın İlanı 0

Pazartesi, bir başlangıçtır. Yıllar süren iş hayatı süresince zordur, hatta çoğu zaman lanet edilir ama yine de bir başlangıçtır. Tüm dertlerinizi, sıkıntılarınızı geride bırakıp, ileriye doğru adım atmak için güzel bir sabahtır. O ağır geçen pazar gününün mahmurluğunu insanin üzerinden atandır. İşte tam burada afyonu bir türlü patlamayanlar ve kahve içmeden ayılamıyorum ben diyenler için sizi daha da kahve müptelası yapacak 15 harika kahve ilanını sizler için derledik.

‘Elle Rusya’ Dergisi’nin Instagram Gönderisi Tadında Yeni Kapağı 0

Kurulduğu günden bugüne on binlerce kampanyaya ev sahipliği yapan, birçok markayı şahlandıran, birçok kişinin bloglarla başlayan serüvenlerine ‘kişisel markalarını’ geliştirerek katkıda bulunan bir mecra Instagram.

Fotoğraf paylaşımlarından sonra  ‘hikaye’ paylaşımlarıyla da popülaritesini kaybetmeyen bu mecra, ünlü moda dergisi Elle tarafından alışkın olmadığımız bir şekilde kullanıldı:  Instagram gönderisi şeklinde bir kapak tasarımı ile!

Modaya dair son haberleri almak, trendlerden haberdar olmak için dergi karıştırdığımız günleri hatırlamak için öyle çok da geçmişe gitmemiz gerekmiyor. Ama artık tüm bunlara tek tıkla ulaşacağımız belki de en iyi mecra Instagram oldu. Tasarımcılar, mankenler ve moda editörlerinin en popüler duraklardan birisi olan bu mecrada hem markalar hem de trendler büyüme ve yayılma eğilimi gösteriyor. Durum böyleyken bizlerde belki Paris ya da New York moda haftalarına katılma şansı bulamıyoruz ama bunları Instagram’dan takip edebiliyoruz.

Tam da bu nedenlerle Instagram basılı dergiler için oldukça zorlu bir rakip. Peki bu rakibi dergi satışlarını yükseltmek için bir nevi kaldıraç olarak kullanmanın yolu ne olur derseniz cevabı Elle Rusya dergisinden alıyoruz.

Elle Rusya Ekim 2017 kapağını Instagram gönderisine benzer bir şekilde hazırladı ve gönderiyi marka tag ve hashtaglari ile tamamladı. Halihazırda her derginin o aya ait kapaklarını Instagram’da yayınladıkları düşünürsek neden tam tersini yapmayalım ki bakış açısı olaya ilginçlik katmıyor değil.

Güney Afrikalı model Candice Swanepoel’ün kapak kızı olarak boy gösterdiği derginin Ekim ayı ana başlıkları teknoloji ve gelecek olarak belirlenmiş.

Aslında sosyal medyadan alınan ilhamla tasarlanan ilk kapak örneği Elle Rusya Ekim sayısı değil. 2009’da da Vogue İtalya Twitter temalı bir kapakla görücüye çıkmıştı.

Siz bu kapak tasarımını nasıl buldunuz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
İçerikle Pazarlama Workshop

Yemekcom Ürün Müdürü Batuhan Apaydın ile, içeriğin kral olduğu yeni dünyayı keşfetmeye hazır mısınız?
Hemen Kaydol
close-link
DIGITAL EXCELLENCE PROGRAM 

Dijital Mükemmelliği Yakalayın!

KAYDOL
close-link