LG Virallerde İnceltmeye Odaklandı 2

Apple’ın teknoloji dünyasındaki baskınlığı pazardaki diğer güçlü markaları fazlasıyla rahatsız ediyor. Geçen ay ‘Bu kez de TV savaşları mı başlıyor‘ konu başlıklı yazıda  bu yoğun  teknoloji mücadelesine kısaca değinmiştim yalnız bu mücadeledeki markaları sayarken LG’den bahsetmememin sebebi sanırım bilinçaltımda LG ile ilgili herhangi birşey olmamasıydı.

LG markası da insanların bilinçaltlarındaki LG marka imajının olmamasını veya zayıf olmasını farketmiş olacak ki 2 yeni viral çalışma ile karşımıza çıktı. Özellikle ilk virali izlerken yaratıcılığın sınırlarının zorlandığını farkettim;

httpv://www.youtube.com/watch?v=6a37f5WROis

httpv://www.youtube.com/watch?v=1ynu_zDYBYk

İki viralde de markanın ‘inceltme‘ özelliğine vurgu yapılmış. Aslına bakılırsa inceltme olayına ilk odaklanan ve başarılı olan hepimizin bildiği gibi Apple’dı. Ancak şuan pazarda yüksek konum isteyen tüm markalar tüketicilerin algısını bu yöne çekmeye çalışıyorlar. Geçenlerde de Toshiba’nın ‘Dünyanın en ince tableti‘ mesajıyla piyasaya sürülen ürünü görücüye çıkmıştı. Bakalım ürünler veya markalar nereye kadar incelecek?

Pazarlama alanında Türkiye'nin en çok okunan blogu : Pazarlamasyon'un kurucusu.

2 Comments

  1. Televizyon videosuna bayıldım, çok iyi bir çalışma olmuş sende çok güzel bulup paylaşmışsın emeğine sağlık kardeşim , benim fikrim ikinci videonun viral incelmesinden öte güçlü olmasıyla daha çok alakalı ama mankeni inceltmesi açısından bakılırsa mantıklı olabilir.Yinede güzel bir çalışma olmuş. Niyazi Yurdatapan

    1. Söylediklerine katılmamak elde değil Niyazi. 2. videoda tabiki ana mesaj aletin güçlülüğü ancak bu videoyu seyredenlerin büyük bir kısmının aklında ‘LG ve incelme’ tagleri kalacak. Bu da markanın insanların bilinçaltlarında oluşturmaya çalıştığı şey. Verilen mesaj: güçlülük , yaratılmak istenen mesaj: incelik :)

Bir Cevap Yazın

Düzenli İlaç Takibi İçin Dijital Hap Devri Başlıyor 0

Yakın bir zamanda üzerinde günlerin yazılı olduğu bir haftalık hap kutularına ihtiyacımız kalmayacak.

Hastaların ilaçlarını düzenli almıyor olmaları her sene sağlık sektöründe 100 milyar dolarlık bir kayba neden oluyor. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), ilaçların alınıp alınmadığını kontrol etmek ve bu kaybı önlemek amacıyla bir dijital hap geliştirdi.

FDA tarafından yapılan açıklamada şizofreni ve bipolar bozukluk gibi bazı ciddi psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde kullanılacak Abilify MyCite isimli hapa onay verildi.

Abilify MyCite’ın içerisinde silikon, bakır ve magnezyum bulunuyor. Hap mide asidine karıştığında takibi mümkün hale geliyor. Dijital hap vücuda dışarıdan takılabilen bir elektronik bant ile takip edilebilecek şekilde tasarlandı. Akıllı telefonlar üzerinden takip edilebilen sensörler sayesinde hastaların ilaç takibini yakınları ve doktorları gerçekleştirebilecek.

Dijital tedaviyi kabul eden hastalar doktorları ve aile yakınlarından oluşan dört kişiye izin verilen ilaçların alındığı tarih ve saati gösteren elektronik verilere ulaşabilmeleri için izin belgesi imzalıyorlar.

Harward Tıp Fakültesi’nde eğitim veren Ameet Sarpatwari, dijital hapın özellikle haplarını düzenli kullanmak isteyen ama unutan hastalar göz önünde bulundurularak, halk sağlığını iyileştirme potansiyeli olduğunu söyledi. Yanlış kullanılması halinde güven yerine daha fazla güvensizlik uyandırabileceğini de ekledi.

Diğer şirketler bir hastanın dile hap yerleştirip yerleştirmediğini doğrulayabilecek dijital sistemler geliştirmeye devam ediyorlar.

Tech Meetup AI & IoT Day’e Sayılı Günler Kaldı 0

Pazarlamasyon olarak bu yıl ilk kez gerçekleştirdiğimiz Tech Meetup serisinin ilk üç buluşmasını gerçekleştirmiştik.  ‘Digital Day’, ‘Chatbot Day’, ‘Fintech Day’ konseptlerinin ardından sıradaki buluşmamızın konsepti ‘AI & IoT Day’ olacak.

Serinin dördüncü buluşması ‘AI & IoT Day’ 21 Kasım Salı saat 19.00’da Microsoft Türkiye Ofisi‘nde gerçekleşecek. Konuşmacılarımız İbrahim Kıvanç ve Çağlar içer AI & IoT Day’de hayatın her alanına yayılan yapay zeka üzerine konuşacaklar.

İlk konuşmacımız İbrahim Kıvanç  “Adım adım bilim kurgu’dan hayatımızın her alanına: Yapay Zeka ve IoT” konu başlığı çerçevesinde konuşacak.

İkinci konuşmacımız Çağlar İçer ise “Dijital Pazarlamada Yapay Zeka Oyunları” konu başlığı ile konuşmasını yapacak.

Siz de gelecek etkinliğimiz ‘AI & IoT Day’de yer almak istiyorsanız detaylı bilgi ve ücretsiz  kayıt için techmeetup.net adresini ziyaret edebilirsiniz. İlgilenen herkesi bekliyoruz.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link