Apple’ın teknoloji dünyasındaki baskınlığı pazardaki diğer güçlü markaları fazlasıyla rahatsız ediyor. Geçen ay ‘Bu kez de TV savaşları mı başlıyor‘ konu başlıklı yazıda  bu yoğun  teknoloji mücadelesine kısaca değinmiştim yalnız bu mücadeledeki markaları sayarken LG’den bahsetmememin sebebi sanırım bilinçaltımda LG ile ilgili herhangi birşey olmamasıydı.

LG markası da insanların bilinçaltlarındaki LG marka imajının olmamasını veya zayıf olmasını farketmiş olacak ki 2 yeni viral çalışma ile karşımıza çıktı. Özellikle ilk virali izlerken yaratıcılığın sınırlarının zorlandığını farkettim;

httpv://www.youtube.com/watch?v=6a37f5WROis

httpv://www.youtube.com/watch?v=1ynu_zDYBYk

İki viralde de markanın ‘inceltme‘ özelliğine vurgu yapılmış. Aslına bakılırsa inceltme olayına ilk odaklanan ve başarılı olan hepimizin bildiği gibi Apple’dı. Ancak şuan pazarda yüksek konum isteyen tüm markalar tüketicilerin algısını bu yöne çekmeye çalışıyorlar. Geçenlerde de Toshiba’nın ‘Dünyanın en ince tableti‘ mesajıyla piyasaya sürülen ürünü görücüye çıkmıştı. Bakalım ürünler veya markalar nereye kadar incelecek?

2 YORUMLAR

  1. Televizyon videosuna bayıldım, çok iyi bir çalışma olmuş sende çok güzel bulup paylaşmışsın emeğine sağlık kardeşim , benim fikrim ikinci videonun viral incelmesinden öte güçlü olmasıyla daha çok alakalı ama mankeni inceltmesi açısından bakılırsa mantıklı olabilir.Yinede güzel bir çalışma olmuş. Niyazi Yurdatapan

    • Söylediklerine katılmamak elde değil Niyazi. 2. videoda tabiki ana mesaj aletin güçlülüğü ancak bu videoyu seyredenlerin büyük bir kısmının aklında ‘LG ve incelme’ tagleri kalacak. Bu da markanın insanların bilinçaltlarında oluşturmaya çalıştığı şey. Verilen mesaj: güçlülük , yaratılmak istenen mesaj: incelik :)

Bir Cevap Yazın