Bugüne kadar Lego’larla yapılmış çok ilginç tasarımlara muhakkak rastlamışsınızdır. Mesela buradaki videoda yer alan tasarımlar gibi… Aslına bakılırsa Lego’larla yapılabilecek şeylerin bir sınırı yok gibi görünüyor. Peki, Lego’larla kendi portrenizi oluşturabileceğinizi biliyor muydunuz?

Londra’daki Leicester meydanında yer alan yeni Lego mağazasında, Lego’larla herhangi bir kişinin portresinin oluşturulabildiği ve “Lego Mozaik Üreticisi” adı verilen bir hizmet başlatıldı. Bu hizmet, şu anda dünyada sadece yeni açılmış olan Londra’daki bu mağazada sunuluyor. Bununla birlikte hizmetin bedeli ise 99 pound.

Bu deneyimden faydalanmak isteyen kişiler, ilk olarak bir “Lego Mozaik Üreticisi Deneyim Kartı” satın alıyor ve bu deneyim için özel olarak hazırlanan fotoğraf kabinine geçerek bu kartı kabinde bulunan temassız kart okuyucuya okutuyorlar. Daha sonra kabinde yer alan dokunmatik ekranda talimatlara göre ilerleyerek Lego portresi oluşturma işlemi için fotoğraflarını çektiriyorlar. Müşterilere burada üç fotoğraf çekme hakkı tanınıyor ve bu üç fotoğraf arasından beğendiklerini seçebiliyorlar. Ayrıca fotoğraflarının kontrastlarını da ayarlayabiliyorlar. Tüm işlemler tamamlandıktan sonra makine, fotoğrafı basma işlemine geçiyor ve kısa bir süre sonra fotoğraf basılmış oluyor.

Ancak tabii ki, bu kadarla sınırlı değil. İşin asıl kısmı burada başlıyor. Müşteriye bu Lego görünümlü bu fotoğrafıyla birlikte beş ayrı renkten oluşan toplamda 4,502 parçalık mozaik kiti veriliyor.

Müşteri, bu parçalar ve fotoğraf aracılığıyla Lego portresini oluşturabiliyor. Mozaik kiti 4,502 parçadan oluşmasına rağmen, kişilerin kendi portrelerini oluşturmak için 2,304 parça kullanmaları yeterli oluyor.

2 YORUMLAR

Bir Cevap Yazın