Lego’lardan Oluşan Bir Portrenizin Olmasını İster Miydiniz? 2

Bugüne kadar Lego’larla yapılmış çok ilginç tasarımlara muhakkak rastlamışsınızdır. Mesela buradaki videoda yer alan tasarımlar gibi… Aslına bakılırsa Lego’larla yapılabilecek şeylerin bir sınırı yok gibi görünüyor. Peki, Lego’larla kendi portrenizi oluşturabileceğinizi biliyor muydunuz?

Londra’daki Leicester meydanında yer alan yeni Lego mağazasında, Lego’larla herhangi bir kişinin portresinin oluşturulabildiği ve “Lego Mozaik Üreticisi” adı verilen bir hizmet başlatıldı. Bu hizmet, şu anda dünyada sadece yeni açılmış olan Londra’daki bu mağazada sunuluyor. Bununla birlikte hizmetin bedeli ise 99 pound.

Bu deneyimden faydalanmak isteyen kişiler, ilk olarak bir “Lego Mozaik Üreticisi Deneyim Kartı” satın alıyor ve bu deneyim için özel olarak hazırlanan fotoğraf kabinine geçerek bu kartı kabinde bulunan temassız kart okuyucuya okutuyorlar. Daha sonra kabinde yer alan dokunmatik ekranda talimatlara göre ilerleyerek Lego portresi oluşturma işlemi için fotoğraflarını çektiriyorlar. Müşterilere burada üç fotoğraf çekme hakkı tanınıyor ve bu üç fotoğraf arasından beğendiklerini seçebiliyorlar. Ayrıca fotoğraflarının kontrastlarını da ayarlayabiliyorlar. Tüm işlemler tamamlandıktan sonra makine, fotoğrafı basma işlemine geçiyor ve kısa bir süre sonra fotoğraf basılmış oluyor.

Ancak tabii ki, bu kadarla sınırlı değil. İşin asıl kısmı burada başlıyor. Müşteriye bu Lego görünümlü bu fotoğrafıyla birlikte beş ayrı renkten oluşan toplamda 4,502 parçalık mozaik kiti veriliyor.

Müşteri, bu parçalar ve fotoğraf aracılığıyla Lego portresini oluşturabiliyor. Mozaik kiti 4,502 parçadan oluşmasına rağmen, kişilerin kendi portrelerini oluşturmak için 2,304 parça kullanmaları yeterli oluyor.

Pazarlamasyon İçerik Editörü

2 Comments

Bir Cevap Yazın

‘Nike By You’ Lab: Tasarlayın, 90 Dakikada Ayağınıza Giyin 0

Alışverişte zor karar verenlerden misiniz? Birçok seçenek arasında hala kendinize uygun bir çift ayakkabıyı bulamadınız mı? Neden mağaza gezerken saatlerce uğraşasınız ki? Spor denilince akla gelen ilk markalardan olan Nike, size kendi ayakkabılarınızı tasarlama imkanı veriyor.

Ee bunu birçok marka artık  kendi websitesi üzerinden sağlıyor diyebilirsiniz, haklısınız da. Ancak Nike, tasarım laboratuvarı “Nike by You” ile kendinize özel tasarladığınız ayakkabıyı 90 dakika içinde ayağınıza giyme imkanı sağlıyor.

Geleceğin alışveriş deneyimi, alışverişte kişiselleştirme gibi kavramlar hayatımızda sıklıkla var olmaya başlamışken gelin size geleceğin alışveriş deneyimi tam olarak nasıl oluyormuş gösterelim.

New York’un Soho semtinde bulunan tasarım laboratuvarı, gelecekte tasarım ayakkabımeselesinin nasıl kökten değişime uğrayacağının işaretini bugünden veriyor.

Marka tarafından Nike Maker’s Experience ismi verilen bu olay, geleneksel ayakkabı üretimine dijital tasarım dokunuşu katmak olarak açıklanıyor.

Nike tarafından, Maker’s Experience için özel üretilen Nike Presto X ayakkabı üzerine bir kısmı Nike tarafından sağlanan ya da o anda karar verdiğiniz tasarımlar, sizin tercihleriniz doğrultusunda ayakkabı üzerine desen olarak işleniyor. Öyle ki hangi desenin nerede durabileceğine siz karar veriyorsunuz.

Değişimi gerçek zamanlı yakalayan Nike By You teknolojisi, müşterilere ayakkabının ayakta nasıl duracağını da gösteriyor. Tüm süreçler tamamlandığında ayakkabının üretimi bir saatten daha az bir sürede bitiriliyor.

Kendi sporcuları ile yaşadıkları tasarım deneyimini müşterileri ile de yaşamak isteyen Nike, kendi hikayelerini anlatan ayakkabıları seven sporcuların yaşadığı bu hissi, müşterilerine de yaşatmak istemiş. Bu nedenle bir çok farklı hikayeyi ayakkabılarında anlatmak için bu etkinliği planlamışlar.

Sizce de geleceğin alışveriş deneyimi tam olarak bu değil mi?

 

 

Facebook’ta Özgeçmişiniz İle İş Bulma Özelliği Geliyor 0

Facebook 2 milyar kullanıcısına öyle özellikler sunuyor ki artık yeni gelen güncellemelerle beraber diğer uygulamaları pek kullanmayacağız gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde Facebook üzerinden yemek siparişi verebilme özelliğini duymuştuk. Şimdi ise Facebook’ta, LinkedIn gibi özgeçmiş oluşturabileceksiniz ve iş başvurusunda bulunabileceksiniz.

Bilindiği üzere Facebook’ta birçok iş arama/bulma bazlı sayfalar bulunuyor. İşte Facebook’un bu özelliği mesleki ve eğitimsel geçmişinizi daha ayrıntılı bir şekilde sunmanıza ve oradan iş başvurusunda bulunmanıza olanak tanıyor. Ayrıca aldığınız eğitimleri, sertifikaları, kursları ve yetenekleri profilinizde kaydedip görüntüleyebileceksiniz.

ABD’deki bazı kullanıcılar yalnızca deneme sürümünü kullanabildiler. Türkiye’de ise şu an bu bilgileri profilimizde görmek mümkün olmayacak. Ancak LinkedIn’nın kullanım sıklığından dolayı Facebook’un bu uygulamasının büyük kitlelere ulaşma ihtimali yüksek gibi görünüyor. Eğer beklenen ilgi görülürse bu uygulamanın yakında Türkiye’de de kullanılmaya başladığını görebiliriz.

Bir Facebook sözcüsü ilk olarak The Next Web’e yaptığı açıklamada bu özelliği duyurmuştu. “Facebook’ta her zaman yeni ürün ve hizmetler üretip test ediyoruz, şu anda insanların ve işletmelerin Facebook’ta iş bulmalarına yardımcı olacak özgeçmiş özelliğini test ediyoruz.”

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link