Hepinizin malumudür geçtiğimiz günlerde bir efsanenin muhteşem vedasını izledik. Takımı Los Angeles Lakers’ta son maçında 60 sayı atarak takımının galibiyetinde hayranlık uyandıran bir performasa imza atan Kobe Bryant Nike ile beraber tüm ‘sevmeyenlerine’ çok hoş bir mesaj göndermeyi de ihmal etmedi.

Bir NBA takım formasını en uzun süre giyen basketbolcu olan37 yaşındaki deneyimli basketbolcu 20 yıldır herkesin ona pas ver dediğini ama son maçında kimsenin sakın pas verme demesiyle güzel bir şekilde veda ettiğini anlatırken “ Bu akşam maça çıktım, kendimi zorladım ve yapabileceğim şovun en iyisini yaptım son kez de olsa bunları yapabildiğimi görmek gerçekten çok güzel oldu.” dedi.

Aonymous Content’ten Mark Romanek tarafından yönetilen reklam filmi maçın son dakikasında Kobe’nin skoru değiştirip tam maçı takımına kazadırırken bir anda tüm salonun yükselen ‘You Suck! ‘ ‘İğrençsin!” nidaları ile inlemesi ile başlıyor.

Tam o anda durarak bir adım geri çekilen Kobe derin bir nefes alarak her bir sevmeyeyinin ona söylediklerini teker teker dinlemeye başlıyor. Birden tüm ışıkların kapanması ile Kobe tüm o nefret sözlerini muhteşem bir senfoniye dönüştürmeye başlıyor.

Kobe için bir övgü filmi yaratan Nike reklam filmine orkestra şefi anlamına gelen “The Conductor” ismini verirken filmin sonunda yer alan “Always love the hate” ( nefreti her zaman sevin ) mesajı ile Kobe’nin zorlu kariyerinde uğraşmak zorunda kaldığı tüm zorluklara ve tepkilere karşı ilkeli duruşunu hatırlatarak kendi mottosu Just do it.. ile de hem oyuncu için güzel bir veda mesajı hem de sevenlerinin yüzünde bir gülümseme bırakıyor vedaya imzasını atmayı da ihmal etmiyor.

Tüm görünenler arasında eski Lakers ve Chicago Bulls koçu Phil Jackson, 10 sezon all star da forma giyen Paul Pierce ve eski dünya şampiyonu Rasheed Wallace’da bulunuyor.

Reklam filminin arkasındaki W&K kreatif direktörü Josh Bogdan ise film hakkında şunları ifade etti: 20 yılı aşan kariyerinde Kobe Bryant hem şampiyon hem rakip hem idol hem de anti-süper kahraman olarak anıldı.Kobe’nin güzelliği ise tüm bu nefret dolu mesajlardan çekinmek yerine hepsini sahiplenmesi ve bunların hepsini bir süreç olarak görerek aleyhinde konuşan herkesin saygısını kazanması oldu.”

Bu övgü filminde Nike herkese ondan nefret eden kişilerin onu ne kadar özleyecekleri konusunda bir mutabakata varmalarını sağlamak.

 

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın