Kırtasiyeden Ataş Almaya Son: Prada Markalı 185 Dolarlık Ataş

Normalde oldukça sıradan ve ucuz olan ürünlerin markalar tarafından yüksek fiyatlara satıldığına son dönemde sıkça şahit oluyoruz. Hatta bununla ilgili olarak geçtiğimiz günlerde Balenciaga’nın 1.100 dolarlık alışveriş poşetinden sizlere bahsetmiştik. Ancak her geçen gün, bu tarz ürünlerle daha fazla karşılaşacağız gibi görünüyor. Zira, “absürt fiyatlı sıradan ürünler” köşemizde bu sefer, Balenciaga’nın alışveriş poşetinden bile daha absürt bir ürün var: Prada markalı ataş.

Mashable’ın yaptığı habere göre, İtalya menşeili ve Prada markalı bu ataş, cilalanmış som gümüşten üretilmiş. Prada markalı ataşın satış fiyatı ise 185 dolar. Bununla birlikte ataş, 6,25 cm uzunluğa ve 2,25 cm genişliğe sahip. Bir ataş için boyutlarının büyük olduğunu düşünebilirsiniz. Evet, gerçekten de öyle ve bunun bir sebebi var. Aslında bu ürün “ataş şeklinde bir para tutucu” olarak tanımlanıyor. Eee, Prada markalı bu ürüne bu kadar para verebiliyorsanız herhalde onu kağıt tutturmak için kullanmazsınız, değil mi? Ama bizim için  bu ürün, büyük boyutlu bir ataştan başka bir şey değil. Görünen o ki, sosyal medyadaki birçok kişi için de öyle. Bu ürünün satışa çıkması ve haberinin yayılmasından sonra Twitter’da birçok kişi, Prada’nın bu uçuk fiyatlı ataşı için eleştiride bulundu.

Prada’nın bu ataşıyla ilgili Twitter’da yorum yapanlardan biri de Vine fenomeni Freddy Amazin’di. Freddy, attığı tweet’te “Bir ataş için 185 dolar? Bu şey, bütün hayatımı bir arada tutabilse iyi olur.” şeklinde bir yorum yaptı.

Başka bir Twitter kullanıcısı ise “Gülmekten yarılıyorum. Bu konuşan Microsoft ataşı mı?”dedi.

İtalyan moda markası Prada’nın bu hamlesi, ünlü moda markalarının bu tarz sıradanlaşmış ürünleri bir şekilde allayıp pullayıp yüksek fiyatlara satma girişimlerinin devam edeceğinin bir göstergesi. Ve birçok insanın marka tutkusunu da göz önünde bulundurduğumuzda markaların neden bu tarz ürünleri piyasaya sürdüğünü anlamak güç değil. Üzerinde lüks bir markanın adını taşıyan, bir sonraki sıradan ürünün ne olacağını ise merakla bekliyorum.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon İçerik Editörü

1 Comment

 1. Yazıyı okuyunca çok güzel ve yanık bir türkümüz olan ”Ah bir ataş ver cigaramı yakayım” geldi aklıma;

  Ah Bir Ataş Ver
  Ah bir ataş ver cigaramı yakayım
  Sen salın (sallan) gel ben boyuna bakayım

  Uzun olur gemilerin direği
  Ah çatal olur efelerin yüreği

  Ah vur ataşı gavur sinem ko yansın
  Arkadaşlar uykulardan uyansın

  Uzun olur gemilerin direği
  Ah çatal olur efelerin yüreği

Bir Cevap Yazın

Markaların İçimizi Isıtan Sevgililer Günü Reklamları

Markalar, sevgililer günü gibi özel günleri severler. Her yıl şubat ayıyla başlayan Sevgililer Günü telaşı, bu yıl da markaların eğlenceli, renkli kampanya ve indirimleriyle Sevgililer Günü arifesine hareketlilik katmaya devam ediyor.

Hepsi ayrı ayrı bir hikayeyi anlatan reklam filmleri ile markalar ister yalnız ol, ister sevgili, ister platonik, aşka dair hislerini kimseyi ayırt etmeden bu Sevgililer Günü’nde de bizimle paylaştılar. Bakalım ortaya nasıl tarzlar çıkmış. İşte o yüreğimizi ısıtan reklam filmleri;

1. Enza Home

2. Cardfinans

3. Defacto

4. GittiGidiyor

5. Media Markt

6. Kiğılı

7. ATÜ Duty Free

8. Vestel

9. Pandora

10. Patırtı.com

Pazarlama ve iş dünyasına ait önemli gelişmeleri, her hafta düzenli olarak sizlere gönderiyoruz. Sizde haftanın gelişmelerinden haber olmak istiyorsanız buradan mail listemize kayıt olabilirsiniz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Gucci Halüsinasyonu New York ve Milan’da İki Duvarda Hayat Buldu

Lüks moda markası denildiğinde akla gelen ilk isimlerden Gucci, 2018 İlkbahar Yaz koleksiyonunda sadece ürünleri ile değil klasik sanat eserleri temalı reklam kampanyası ile de gözleri şenlendiriyor.

#GucciHallunication adı verilen kampanya kapsamında yeni koleksiyon birçok farklı mecrada tanıtılmaya başlandı bile. İspanyol illüstratör Ignasi Monreal ile daha önce hiç denenmemiş, büyüleyici bir kampanyaya imza atan marka, Milano ve New York sokaklarına Gucci sanat eserlerini taşımak için sadece vitrinlerini değil, duvarları da Monreal’in illüstrasyonları ile kaplıyor.

Guccivari olarak nitelendirilmeyecek bir reklam mecrası olarak görebileceğimiz bu murallar New York’un Lafayette Sokağı ve Milan Corso Garibaldi’de bulunuyor. New York murali Gucci güneş gözlüğü kampanyasına dikkat çekmek için yapılmışken, Milan murali ise Jan van Eyck tarafından 1434 yılında yapılan “Arnolfini’nin Evlenmesi” isimli yağlıboya çalışma ve Hieronymus Bosch tarafından 1503 yılında yapılan ”Dünyevi Zevkler Bahçesi” isimli çalışmalardan etkilenerek hazırlanan

Aşağıda izleyebileceğiniz gerçek ötesi reklam kampanyasında ise kendimizi bir anda Gucci Sanat Galerisi’nde buluyoruz. Tüm illüstrasyonların dijital olarak yaratıldığı bu filmde tüm koleksiyon sanat eserlerine ustalıkla yerleşmenin bir yolunu buluyor.

Vaadettiği halüsinasyonu gerçek anlamda yaratan Gucci, hem moda hem de reklam tarihine geçebilecek güzellikte bir kampanyaya imza atmış. Şimdilerde iki ikon moda şehrinde yer alan murallerin 2 ay kadar yerlerinde kalacağı belirtiliyor.

 

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link

MARKETING MEETUP 2018Türkiye'nin en değerli konferans içeriğini, Erken Kayıt indirimi ile takip edin!
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Türkiye'nin en değerli konferans içeriğini, Erken Kayıt indirimi ile takip edin!
BU ETKİNLİKTE OLMALIYIM
19 Nisan'da Uniq Istanbul'da Sophia'nın da katılımı ile Marketing Meetup'ta buluşuyoruz.
close-link