Microsoft, uzun bir dönemden beri üzerinde çalıştığı Xbox 360 projesi KINECT aslında, Wİİ’nin başlattığı hareket ile kontrol düşüncesinin ileri bir seviyesi olarak karşımıza çıkmıştı. Fakat son kullanım alanı KINECT’in sadece oyunlarla ilgili sınırlı kalmayacağını kanıtladı.

Bir alışveriş merkezine yerleştirilen KINECT ve LCD ekran sayesinde fark yaratan bir sosyal sorumluluk kampanyası meydana geliyor. Otizm hakkında farkındalık yaratmayı amaçlayan bu projede, LCD ekranda yer alan ufaklık siz onunla göz göze gelmeye çalıştıkça sizden kaçıyor. Burada otistik çocuklarda sosyal etkileşim ve iletişim büyük bir problem olmakta, bu projede de dikkat bu probleme çekilmek istenmiş.

httpv://www.youtube.com/watch?v=UqHrRIwlVm4&feature=player_embedded

KINECT ile yapılabilecekleri düşündüğümüzde pek çok interaktif pazarlama projesi yaratmak mümkün olacaktır. Çünkü sizin hareketlerinize ve ses komutlarınıza göre cevaplar verebilecek pek çok uygulama üretilebilir.  Örneğin, açık hava reklamlarında insanların hareketlerine göre değişebilecek materyaller üretilebilir veya gece ve gündüz değişebilecek reklamlarda görebiliriz. Ayrıca geliştirilmiş gerilla pazarlamanın da parçası olacağına şüphemiz yok.

Bir Cevap Yazın