Başarılı ve sevilen bir fastfood markası olmanın yazılmamış kurallarından birisi, restoranda sunduğunuz sıcak ve lezzetli yiyecekleri aynı sıcaklığı ile eve sipariş veren müşterilere de sunmak.  KFC’de Tayland’da yiyecek kategorisinin en hızlı eve servis hizmeti veren markası olunca, yarattığı bu ilginç paket tasarımı ile teslimat hızına ve elde ettikleri bu başarıya vurgu yapmak istemiş.

Servis hızının tüm Taylandlılar için vazgeçilmez olduğunun farkında olan marka bu nedenle Tüm Tayland’a paket servisi hizmetini de bu vesile ile hayata geçirmiş.

Kimsenin eve gelene kadar soğuyan bir yemek istemediğini göz önüne aldığımızda teslimat hızı tüm paket servis hizmeti veren restoranlar için altın değerinde. KFC’de hizmetlerinde en üst sıraya koydukları teslimat hızını vurgulayan özel tasarımlı paketlerini her ay en fazla paket harcaması yapan müşterilerine göndermenin yanı sıra Tayland’ın dört bir yanına da teslimat sağlayarak teslimat hızında elde ettiği bu başarıyı onlarla beraber kutlamayı amaçlıyor.

kfc speed

KFC, akıllarda kalmak için yeni şeyler denemeyi oldukça seven bir marka. Öyle ki geçtiğimiz dönemlerde akıllı telefon şarj eden yemek kutuları ve hatta en sevilen ürünlerinin baharatlarından oluşan yenilebilir ojeleri ile gündem yaratmıştı.

Ogivly Asia imzası taşıyan sınırlı sayıda üretilecek olan bu yeni paketler de ‘rüzgar gibi geçen’ ve paketi bekleyen iştahlı bünyelere ulaşmanın sabırsızlığını taşıyor.

Umarım sevilen marka müşterilerin temel şikâyeti olan ‘bu soğuk’ yorumu ile karşılaşmamak için her ülkede teslimat hızına Tayland kadar özen gösterir.

Rüzgar gibi geçen KFC’nin yeni paketlerini beğendiniz mi?

 

 

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın