Geçtiğimiz günlerde Çin’deki 30. yılını kutlamak için Huawei ile iş birliği yaparak kendi markasını taşıyan bir akıllı telefon piyasaya süren KFC, pazarlama hamlelerine hız kesmeden devam ediyor. Ünlü fast food markası, geçtiğimiz çarşamba günü KFC Limited adını verdiği online mağazasını kullanıma açtı. KFC, bu online mağazada markayla ilgili simgeler taşıyan sınırlı sayıda üretilmiş ürünler satıyor ve bu ürünlerin birkaç tanesi cidden çok ilginç. Mağazada satışa sunulan ilginç ürünler arasında KFC’nin kurucusu Harland David Sanders’ın resminin yer aldığı yastık kılıfı ve üzerinde tavuk butu resmi olan sarı ve kırmızı renkli çoraplar bulunuyor.

Ancak mağazadaki en ilginç ürün, 20.000 dolar fiyatla satışa sunulan ve oyularak Zinger sandviç şekli verilmiş meteor (Cidden, bunu nereden bulduklarını merak ediyorum). Zinger Meteor ismi verilen meteorun bulunduğu satış sayfasında meteorla ilgili yer alan açıklamada iş tam anlamıyla espriye vurulmuş:

Bu eşi benzeri olmayan meteor gerçek, uzaydan gelmiş, uzay yapımı bir meteor. Uzayın sonsuzluğunda var olan sert elementler tarafından (ve daha sonra Haley, Mike ve Scott  isimli üç sanatçı tarafından) şekil verilmiş bu Zinger tavuk sandviç şekilli  meteor, Zinger tavuk sandviçinden beklediğiniz tüm Zinger tavuk sandviç şeklindeki ayrıntılara sahiptir. Tavuk sandviç uzay seyahati tarihinin bu çok önemli ve çok ağır parçasına sahip olma şansını kaçırmayın.

KFC’nin yeni online mağazasında yer alan ürünler, reklam ajansı Wieden+Kennedy ile birlikte oluşturuldu. Ancak fast food markası, bu girişimini ilerletmeyi ve çeşitli giyim ve yaşam stili markalarıyla iş birliği yaparak sınırlı sayıda üretilmiş yeni ürünler oluşturmayı ve bunları kendi online mağazası üzerinden satmayı planlıyor.

Fast food restoran zinciri, son dönemde yaptığı ilginç hamlelerle gündeme geliyor. Nisan ayında uzaya hamburger göndereceğini açıklayan ve geçtiğimiz haftalarda bunu gerçekleştiren marka, son olarak Kanada’nın kuruluşunun 150. yılı şerefine adını değiştirmişti.

Bir Cevap Yazın