Podcast’lerin pazarlama dünyasındaki yerini hepimiz biliyoruz ve bu içeriklerin sayısı gün geçtikçe de artıyor. Gerek kuruluşlar gerekse tekil şahıslar, kendi görüşlerini aktarabilmek ve dinleyicilerine ulaşabilmek için bu kanalı kullanıyorlar. Bu kapsamda, geçtiğimiz Marketing Meetup’a konuşmacı olarak katılan Akan Abdula’nın da ortakları arasında bulunduğu FutureBright Group’un hazırladığı Farfara Pazarlama, geçtiğimiz Nisan ayı sonunda yayına başladı.

Her ay yayınlanan Farfara Pazarlama’da, araştırma ve pazarlama dünyasında çok konuşulan konular ve trendler tartışılıyor. Bunu yaparken de ezberleri bozup dinleyenlerin kafasını açmayı, farklı bakış açıları kazandırmayı isteseler de, daha çok farfara yapmayı ve eğlenmeyi tercih ettiklerini söyleyebiliriz :)

Yayınlanan “Net Ol Ciğerimi Ye” başlıklı ilk bölümde, tüketicilerin markalara sadakatini neden azalttığını ve yeni başlayanlar için tüketiciyle kurulacak ilişkinin farklı yolları konuşuldu. Geçen hafta yayınlanan “An ve Geçiş Ayinleri” başlıklı ikinci bölümde ise dönüşen iletişim ele alındı. Tüm bunlar konuşulurken tabii ki eğlence de geri kalmıyor.

Pazarlamasyon ekibi olarak, biz de bu eğlenceli sohbetleri keyifle takip ediyoruz ve size de öneriyoruz. Bu podcast’lere farfarapazarlama.com adresinden ulaşabilirsiniz. Bu arada Akan Abdula’nın Marketing Meetup etkinliğindeki konuşmasından bir kesiti aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın