Carlsberg dünyaca ünlü bir bira marka olmasını neye borçlu diye düşünenleri yanıtlayan bir reklam hazırladı BBR Saatchi&Saatchi. Yaklaşık 70 saniye süren reklam boyunca aslında Carslberg’in başlangıç hikayesinden bahsediliyor. Carlsberg’i bu kadar mükemmel yapanın aslında J.C. Jacobsen’in bir şeyi en iyi olana kadar beğenmemesi ve çok detaycı olması ile ilişkilendiriliyor. Doğruluğu konusunda çok fazla şüphe olmamasının yanı sıra, reklam filmi de eğlenceli ve sempatik tarzda hazırlanmış.

http://www.youtube.com/watch?v=shIfTvNrJTk

Bu mükemmellik biranın içindeki mayadan, aromasına kadar tamamen üretim tarafının yanı sıra, reklamdaki sempatik unsurlarla bardağın şekline kadar her şeyin en iyi olması için uğraşan Carlsberg’in kurucusu J.C. Jacobsen’in hayatı anlatılıyor aslında. Küçükken bile hiçbir şeyi tam olarak sevmeyen Jacobsen’in, mükemmel birayı üretene kadar hiçbir koşulda uzlaşmadığı ve aslında kaliteden ödün vermediği ön plana çıkartılmış. Bu şekilde Carlsberg’in dünyaca tanınmasının yanı sıra, kalitesinin de tartışılmaz olduğu bir kez daha vurgulanmış.

Dipnot: Jacobsen’in yerinde olsanız, bu kadar çabalar mıydınız?

Paylaş
ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Cemil Hayri Durgun, 2012 yılından bu yana Pazarlamasyon'da yazar hayatını sürdürmekte. Bunun yanı sıra 2013 yazından beri PTV direktörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği sorumluluklarını yerine getirmektedir. Profesyonel yaşamına PepsiCo bünyesinde pazarlama ve yeni ürün süreçlerini yönetme gibi kritik bir görevde başlayan Cemil, şimdi ise kıdemli marka müdür yardımcısı olarak İçim kahvaltılık kategorisi ekibinde görev almaktadır.

Bir Cevap Yazın