Kağıt Kahve Bardaklarını Özel Kozmetik Paketlerine Dönüştüren Marka: Lush

Birleşik Krallığın “etik kozmetik” markalarından Lush, el üretimi katı banyo ürünleri için kahve fincanlarını geri dönüştürerek sürdürülebilir paketler hazırladı.

James Cropper 3D isimli şirket ile anlaşan marka, çoğu kompozit, yüksek dirençli kağıt ve polietilenden üretilen ve geri dönüştürmesi bu nedenle daha zor olan kahve bardaklarına ikinci bir yaşam şansı daha verdi.

Özel hazırlanan gelişmiş işleme teknikleri ile plastik ve kağıt ayrıştırılarak, bir çok kahve markasının çöpe attığı milyonlarca kahve bardağını Lush müşterilerine lüks ve kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmak için akıllıca kullanmayı tercih etti.

İşlenen ve yeniden hayata kazandırılan geri dönüştürülmüş kağıt özel bir renk boyama sürecinden geçerek Lush tasarımcıları tarafından nihai paket şeklini alıyor ve katı banyo yağlarının girebileceği kalıplara sahip kare bir kutu haline dönüşüyor. Müşteriler tarafından da tekrar tekrar kullanılabilecek dayanıklıkta olan bu kutu aynı zamanda genel kağıt geri dönüştürme ünitelerinde tekrar kullanıma kazandırılabiliyor. Böylelikle hem çevreye verilen zarar minimuma indirilirken hem de çöpe atılan kahve kupaları yeniden hayat buluyor. Bununla da kalmayarak Lush, müşterilerine “ayrıcalık” hissini en sürdürülebilir yoldan yaşatma imkanı buluyor.

COLOURFORM teknolojisi kullanılarak yaratılan plastik ve diğer paketleme materyallerine sürdürülebilir bir alternatif oluşturan Lush paketler doğada tamamen çözünebiliyor.

James Cropper’ın kahve bardağı dönüştürme teknolojisinden faydalanan tek marka Lush değil, departman mağazacılık markalarından Selfridges’de imzası haline gelen sarı kağıt çantalarını bu teknoloji ile üretme kararı aldığını duyurdu.

Sürdürülebilir moda her geçen yayılıyor ve markalar üstüne düşen sorumluluğu almaları gerektiğinin farkına varmaya başladılar bile. Umarım kahve bardaklarından gelen bu fikir bir çok markaya da ilham verici nitelikte olur.

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın

Küba’da Telefonlara İnternet Bağlantısı Geliyor

  • Bildiğiniz üzere Küba vatandaşlarına mobil internet hizmeti vermiyordu ve vatandaşlar bu durumdan rahatsız oluyorlardı.
  • Küba mobil internet hizmetini kullanıma sunuyor.
  • İlgili yazı: İki Alışverişten Birini Mobilden Yapıyoruz

Küba geçmişten günümüze internet erişiminin kısıtlanmasıyla biliniyor. Reuters’a göre 2013’e kadar ülkeden internete girmenin tek yolu, uluslararası misafirleri için internet bağlantısı sunan otellere gitmekti. Oldukça yavaş olan bu internet hizmeti için vatandaşların saatlik 2 dolar ödemesi gerekiyordu. 11.5 milyonluk komünist Karayip ülkesi 2018’in sonuna kadar bu hizmetin ülke çapında sunulmasını hedefliyor. Böylece ülkede 5 milyon kişinin yıl sonunda mobil internete erişebileceği hedefleniyor.

Birkaç devlet haber sitesine rapor veren 39 yaşındaki Yuris Norido, “Bu radikal bir değişim oldu,” dedi. “Artık haberlerin yer aldığı yer de dahil olmak üzere haberleri her yerden güncelleyebilirim.”

Yavaş ve Daha Pahalı

Küba’da internet erişimi olarak 3G kullanılıyor. Yeniz hizmete erişimi olan kullanıcılar ise 4G/LTE’ye erişemeyecek. Şirketler internet erişim paketlerinin ayda sadece 4GB internet kullanabilmek için 45 dolar ödemesi gerektiğini belirtiyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

WeWork Şirketi, İş Yerinde Et Ürünlerini Yasakladı


20 milyar dolar değerindeki ofis kiralama şirketi olan WeWork, Cuma günü 6 bin çalışanına mail yoluyla çalışanlarının tavuk ve et içeren öğünleri hiç bir şekilde ödeme yapmayacaklarını dile getirdi. Şirket aynı zamanda düzenlediği toplu etkinliklerde, görüşmelerde ve sunumlar arasında et ve tavuk içeren yiyecekler servis etmeyeceğini de bildirdi.

Bu konuda tıbbi ve dini yükümlülükleri olan çalışanlar şirketin idari ekibine yönlendirildi. Çalışanlara iletilen e-postada şirketin kurucu ortağı ve şirket kültür yöneticisi Miguel McKelvey, bu yasağın şirketin karbon ayak izini azaltma çabası olduğunu belirtti. WeWork bu yeni ilke ile birlikte 2023’e kadar Karbondioksit emisyonunu 200 kilogram azaltacak, 62,7 litre su tasarrufu yapacak ve 15,507,103 hayvanın hayatını kurtaracak.

McKelvey ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada ise; 

“Yeni araştırmalar gösteriyor ki etten kaçınmak, bir bireyin çevreye verdiği zararı azaltmasının en iyi yolu hatta bu yöntem hybrid araba kullanımına geçmekten çok daha etkili.

Bu kararın hepimizi etkilemeyeceğinin farkındayız fakat WeWork’un yapmış olduğu bu vizyoner ve yenilikçi adımın hepimizin sağlığına katkıda bulunacağını biliyoruz.” dedi.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link