İstediğiniz Her Yüzeyi ‘Akıllı’ Hale Getirebilen Cihaz : Knocki

Dokunmatik özelliğin telefonlarımıza ve diğer cihazlara gelmesini hayatı kolaylaştıran bir adım olarak görenlerden misiniz? Eğer cevabınız evetse, az sonra bahsedeceğimiz cihazdan oldukça hoşlanacaksınız demektir.

Knocki istediğiniz her yüzeyi sizin için normal işlevinden daha fazlasını yapmaya hazır hale getirebilen bir cihaz. Bir masayı normalde kitap, bardak ya da eşya koymak için kullanabilirsiniz ancak masaya Knocki’yi koyduğunuz zaman artık o yüzey normal işlevlerinden çıkarak sizin ona atayacağınız diğer görevleri yapmaya hazır hale geliyor. Nasıl mı?

knocki-remote-control-0003-1353x902

Kickstarter isimli kitle fonlama web sitesi üzerinden teknoloji meraklıların desteğini bekleyen Knocki’nin amacı teknolojinin gerçekten hayatı kolaylaştırma amacını gerçekleştirmek. Temel olarak Knocki sizin masanıza ya da duvarınıza yerleştirebileceğiniz bir cihaz, masanız ya da istediğiniz bir yüzeye Knocki’yi yerleştirdikten sonra ona istediğiniz görevleri atayabiliyorsunuz. Birden fazla görevi aynı anda farklı dokunuş ya da vuruşlarla atayabilirsiniz.

Masaya yerleştirdikten sonra 3 kez vurarak ışıkları açıp kapayabilir, iki kez vurarak evinizin ısı ayarını değiştirebilirsiniz. Kapıda birisinin olduğunu size haber vermesi için kapınıza birisi vurduğunda size mesajla haber vermesini isteyebilirsiniz.

Bununla beraber televizyonunuzu, dijital müzik çalarınızı da Knocki ile kontrol edebilir, hatta yanı başınızdaki masaya Knocki’yi yerleştirerek sabahları masaya iki kez vurarak alarmınızı sessize alabilirsiniz.

En iyi özelliklerinden birisi de akıllı evler için kullanılan birçok bağlantılı cihaz ile beraber çalışabilmesi. Nest, Philips Hue, WeMo, gibi bağlantılı cihazlarla beraber çalışabiliyor.

knocki-2-680x371

Knocki cihazla beraber akıllı cihazlar için bir uygulama ile geliyor.  Hem duvarınızı, masanızı ya da odanızı daha akıllı bir hale getiren hem de akıllı ev cihazlarını kontrol edebilen bu yeni nesil cihaz, aslında akıllı ev teknolojilerinin de geleceği noktalara dair ipuçları veriyor gibi.

Aslında diğer cihazlarda sesli komutlarınızın anlaşılmama ihtimalini de akustik olmayan sensörler ve mekanik ivmeölçerler kullanarak, titreşim ve sesin uzaklığını ölçmesi sayesinde sadece dokunma ya da vuruşlarla geride bırakan Knocki, kolay kullanımı sayesinde çocuklar ve yaşlılar tarafından da günlük hayatı kolaylaştırmak adına kullanılabilecek.

Halihazırda satışı yapılamayan Knocki, 2 Temmuz’a kadar Kickstarter ’da kullanmak isteyen kişilerden destek bekliyor.

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın

Markaların İçimizi Isıtan Sevgililer Günü Reklamları

Markalar, sevgililer günü gibi özel günleri severler. Her yıl şubat ayıyla başlayan Sevgililer Günü telaşı, bu yıl da markaların eğlenceli, renkli kampanya ve indirimleriyle Sevgililer Günü arifesine hareketlilik katmaya devam ediyor.

Hepsi ayrı ayrı bir hikayeyi anlatan reklam filmleri ile markalar ister yalnız ol, ister sevgili, ister platonik, aşka dair hislerini kimseyi ayırt etmeden bu Sevgililer Günü’nde de bizimle paylaştılar. Bakalım ortaya nasıl tarzlar çıkmış. İşte o yüreğimizi ısıtan reklam filmleri;

1. Enza Home

2. Cardfinans

3. Defacto

4. GittiGidiyor

5. Media Markt

6. Kiğılı

7. ATÜ Duty Free

8. Vestel

9. Pandora

10. Patırtı.com

Pazarlama ve iş dünyasına ait önemli gelişmeleri, her hafta düzenli olarak sizlere gönderiyoruz. Sizde haftanın gelişmelerinden haber olmak istiyorsanız buradan mail listemize kayıt olabilirsiniz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Gucci Halüsinasyonu New York ve Milan’da İki Duvarda Hayat Buldu

Lüks moda markası denildiğinde akla gelen ilk isimlerden Gucci, 2018 İlkbahar Yaz koleksiyonunda sadece ürünleri ile değil klasik sanat eserleri temalı reklam kampanyası ile de gözleri şenlendiriyor.

#GucciHallunication adı verilen kampanya kapsamında yeni koleksiyon birçok farklı mecrada tanıtılmaya başlandı bile. İspanyol illüstratör Ignasi Monreal ile daha önce hiç denenmemiş, büyüleyici bir kampanyaya imza atan marka, Milano ve New York sokaklarına Gucci sanat eserlerini taşımak için sadece vitrinlerini değil, duvarları da Monreal’in illüstrasyonları ile kaplıyor.

Guccivari olarak nitelendirilmeyecek bir reklam mecrası olarak görebileceğimiz bu murallar New York’un Lafayette Sokağı ve Milan Corso Garibaldi’de bulunuyor. New York murali Gucci güneş gözlüğü kampanyasına dikkat çekmek için yapılmışken, Milan murali ise Jan van Eyck tarafından 1434 yılında yapılan “Arnolfini’nin Evlenmesi” isimli yağlıboya çalışma ve Hieronymus Bosch tarafından 1503 yılında yapılan ”Dünyevi Zevkler Bahçesi” isimli çalışmalardan etkilenerek hazırlanan

Aşağıda izleyebileceğiniz gerçek ötesi reklam kampanyasında ise kendimizi bir anda Gucci Sanat Galerisi’nde buluyoruz. Tüm illüstrasyonların dijital olarak yaratıldığı bu filmde tüm koleksiyon sanat eserlerine ustalıkla yerleşmenin bir yolunu buluyor.

Vaadettiği halüsinasyonu gerçek anlamda yaratan Gucci, hem moda hem de reklam tarihine geçebilecek güzellikte bir kampanyaya imza atmış. Şimdilerde iki ikon moda şehrinde yer alan murallerin 2 ay kadar yerlerinde kalacağı belirtiliyor.

 

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link

MARKETING MEETUP 2018Türkiye'nin en değerli konferans içeriğini, Erken Kayıt indirimi ile takip edin!
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Türkiye'nin en değerli konferans içeriğini, Erken Kayıt indirimi ile takip edin!
BU ETKİNLİKTE OLMALIYIM
19 Nisan'da Uniq Istanbul'da Sophia'nın da katılımı ile Marketing Meetup'ta buluşuyoruz.
close-link