İşte 2013 Yılının İlk İstihdam Verileri 0

Secretcv.com, 2013 yılına ait ilk istihdam verilerini açıkladı. Ocak ayında ilan sayıları geçen yılın Ocak ayına göre %22 gibi bir artış yaşadı. Bu ilan artışı ile 2013 yılına itihdam açısında güzel bir giriş yaptı.  Secretcv.com üzerinden 16.500’e yakın iş ilanı yayınlandı ve yaklaşık 41.000 kişi istihdam edilmek üzere arandı.

Yıl boyunca “en çok eleman arayan sektörler” listesinde yer alan perakendecilik, Gıda ve tekstil liderliği elden bırakmadı, buna karşın Ocak ayında %11 ile Eğitim sektörü ve %9 ile Sağlık/Hastane sektörü hareketlenmeye başladı. Eğitim sektörü ilk 10 sektör arasına girmeyi başarırken, Sağlık/Hastane sektörü üst sıralara doğru yükseldi.

OCAK AYINDAKİ İLANLARIN SEKTÖREL DAĞILIMI

 

İlanların sektör dağılımı
Mağazacılık / Perakendecilik 14%
Gıda 11,5%
Eğitim 11%
Tekstil 10%
Sağlık/Hastane 9%
İnşaat 8,5%
Bilgisayar / BT / Internet 7%
Çağrı Merkezi 7%
otomotiv 6%
Bankacılık / Finans 5,5%
İmalat 5%
Turizm 4%

 

Eğitimde Branş Öğretmenleri, Sağlıkta Branş Hemşiresi arandı.

Eğitim sektöründe, aranan pozisyonlarda, İngilizce, Almanca öğretmeni, matematik öğretmeni, bale öğretmeni, beden eğitimi öğretmeni gibi branş öğretmenleri, kurs öğretmeni,  eğitim danışmanı gibi pozisyonlar vardı. Bunların yanı sıra özel eğitim kurumlarında görevlendirilmek üzere; satış, finans ve halkla ilişkiler pozisyonları da dikkat çekti.

Sağlık/Hastane sektöründe ise en çok aranan pozisyonlar, acil hemşiresi, bebek hemşiresi, ameliyat hemşiresi, ambulans hemşiresi gibi branş hemşireleri oldu. Bu pozisyonları, branş doktorları (dahiliye, kadın doğum, dermatoloji gibi) , anestezi teknikeri, başhekim  gibi pozisyonlar takip ediyor.

 2012 yılının, tüm sektörler için hızlı yükselişten ziyade büyümeyi koruma ve planlama yılı olduğunu belirtenSecretcv.com Genel Müdürü Okan Tütüncü, “2013 yılının 2012 yılına göre bir nebze daha hareketli olacağını ve daha yüksek istihdam rakamlarıyla karşılaşacağımızı düşünüyorum, Ocak ayındaki %22’lik artış ise bunun güzel bir göstergesidir” dedi.

Eğitim sektöründeki artışı, hem sektördeki kurumsallaşmanın artması,  insan kaynakları departmanlarının eğitim sektöründe de önem kazanması olarak yorumlayan Tütüncü; hem de yarıyıl tatili sebebiyle özel eğitim kurumlarının ek öğretmen ihtiyaçları ya da mevcut kadroyu değiştirme ihtiyaçlarından kaynaklandığının altını çizdi.  Tütüncü, sağlık sektöründeki artışı ise geçtiğimiz 3-4 yıldır sektörün hareketlenmesi, yeni özel hastanelerin açılması ve var olan hastanelerin şubeleşmesi olarak yorumladı.

İlanların bölüm dağılımı
Satış Temsilcisi 15%
Muhasebe Sorumlusu 11%
Pazarlama/Marketing Uzmanı 10%
Gıda Mühendisi 9,5%
Çağrı merkezi elemanı 9%
Müşteri Hizmetleri 8%
İnşaat Mühendisi 7%
Bilgisayar mühendisi 6%
Öğretmen 5,5%
Hemşire 5%

 

İlanların şehir dağılımı
İstanbul 39%
Ankara 8,50%
İzmir 8,00%
Bursa 7,00%
Kocaeli 6,50%
Antalya 6,5%
Adana 6,0%
Samsun 4,50%
Manisa 4,0%
Muğla 3,0%
Konya 2,50%

Pazarlama alanında Türkiye'nin en çok okunan blogu : Pazarlamasyon'un kurucusu.

Bir Cevap Yazın

Müşteri Deneyimi Ambalajdan Başlatan Marka: Evian 0

Günümüz pazarlama dünyasında ambalaj tasarımları artık hayati bir önem taşımakta. Ürünlerin binlerce alternatif arasından farklılaşarak müşterilerle bağ kurması ise oldukça zorlaşmış durumda. Müşteri deneyimine odaklanılan günümüz pazarlama dünyasında deneyimin ilk adımı olan ambalajlamanın bazı başarılı örneklerini buradaki haberimizde sizler için bir araya getirmiştik.

Şimdi ise sade ve sürdürülebilirlik adına başarılı bir örnek ortaya koya Evian’ı inceleyeceğiz. Evian su markaları içerisinde konumlandırması ve duruşu ile farklılaşmayı başarmış bir marka. İletişim çalışmalarında müşterilerine deneyim sunan, deneyimlerle hayatlara müdahil olan Evian bu çalışmaları sayesinde hedef kitlesinin hayatındaki yerini de gün geçtikçe sağlamlaştırmayı başarıyor. Bu sayede Evian müşterileri markayla şişeler üzerinden bile iletişim kurabilir hale geldi. Evian müşterileri markanın şişelerinden kendilerine iPhone kılıfı, makyaj çantası, kalem kutusu gibi farklı ürünler tasarlamaya başladı. Markanın müşterilerinin hayatında bu şekilde yer edebilmiş olması, iletişim ve pazarlama stratejisi olarak doğru adımlar attığını kanıtlar nitelikte.

Evian müşterilerinin yaptığı tasarımlar ise aşağıdaki gibi.

 

evianのラベルを使って作るiPhoneケースがインスタで話題😘💙今回はさらに可愛くするために、ラメパウダーやスパンコールなどでアレンジしてみました😌🌷 . <準備するもの> ・透明のスマホケース ・evianのラベル ・ラメパウダー 適量 ・ネイル用の飾りやスパンコール等 ・UVレジン液(4g) ・筆 ・容器(紙ざらなどでもOK!) . <作り方> ①ラメパウダーとUVレジン液を混ぜます。 ②よく混ぜたら、筆でスマホケースの外側全体に塗り、太陽光など紫外線に当ててよく乾かします。 ③evianのロゴの周りの余白部分を切ります。 ④ケースが乾いたら、内側にevianのロゴとスパンコールなどの飾りをバランスよくのせます。 ⑤スマホをはめれば完成! . 全て100均で売っている材料で作れるので、みなさん是非自分らしくアレンジしたevianスマホケースに挑戦してみてくださいね♡実際に作ってみた!という人がいたら #patra_mag のハッシュタグで投稿してね🙈✨ . *♡ PATRA magazine ♡* . App Storeでアプリも配信中!アプリなら全ての動画がさくさく見ることができます。 . iPhoneをお使いの方は、App Storeで「PATRA」と検索してDLしてみてくださいね🌹 . #patra_mag #PATRA #ハンドメイド #DIY #DIY動画 #ハンドメイドアクセサリー #iPhoneケース #手作りiPhoneケース #evian #evianiPhoneケース #iPhoneケースDIY #エビアン #100�均 #プチプラ #セリア #キャンドゥ #ダイソー #ゆめかわ #LARME #ラルム #おフェロ #ar #スマホケース #美容動画 #レジン #鉱石レジン #レジン部 #evianDIY

A post shared by PATRA magazine (@patra_mag) on

  

‘Driving Video’ İle Selfie’ler Canlanıyor 0

Facebook ve Tel Aviv Üniversitesi araştırmacılarının işbirliği ile oluşturulan bu yeni özellik, hareketsiz selfie fotoğraflarınıza foto-gerçekçi videolar üreterek hareket katıyor. Bilindiği üzere Apple’ın ‘Live Photos’ ve Google’ın da yeni özelliği ‘Motion Photos’ ile hareketsiz bir resmi canlandırabiliyordu.

Gelelim Facebook’un üzerinde çalıştığı ‘Driving Video’ özelliğinin nasıl olacağına. Kısa bir süre önce yayınlanan çalışmada, fotoğraftaki nesnenin canlanması için çeşitli mimik ve duyguları ifade eden bir portre resmi kullanılıyor. Tek fotoğraf üzerinden çalışılan uygulamada ifade edilebilirliği hedef portreye aktarmak için çeşitli araçlar kullanılıyor. Bir yüzü yeniden canlandırmak için yüz dönüşümlerini taklit eden 2D çözgü ile hedef görüntü canlandırılıyor. Çözgü ilk önce yüzün tam olarak ne ifade ettiğine bakmadan, yüzdeki mimikle ve kırışıklıklar gibi ince ölçekli detayları ekliyor. En önemlisi ağız ve çevresini çeşitli halisünasyonel özelliklerle hareketleştiriyor. Teknik, durağan görüntüdeki insanları otomatik olarak yeniden etkileşime girmesini sağlayarak reaktif profillerin oluşmasını sağlıyor.

Yukarıdaki videoda gösterildiği gibi bir görüntüyü canlandırmak için, yüz özellikleri hedefle eşleştiriliyor ve ‘Driving Video’ taslak bir animasyonunu oluşturuyor. Sonrasında ince ayrıntılar eklenerek video oluşturuluyor.
Sonuçlar aslında oldukça iyi görünüyor fakat tabii ki doğal olmayan, yapay bir gülümseme hissedilebiliyor videolarda.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link