İşte 2013 Yılının İlk İstihdam Verileri

Secretcv.com, 2013 yılına ait ilk istihdam verilerini açıkladı. Ocak ayında ilan sayıları geçen yılın Ocak ayına göre %22 gibi bir artış yaşadı. Bu ilan artışı ile 2013 yılına itihdam açısında güzel bir giriş yaptı.  Secretcv.com üzerinden 16.500’e yakın iş ilanı yayınlandı ve yaklaşık 41.000 kişi istihdam edilmek üzere arandı.

Yıl boyunca “en çok eleman arayan sektörler” listesinde yer alan perakendecilik, Gıda ve tekstil liderliği elden bırakmadı, buna karşın Ocak ayında %11 ile Eğitim sektörü ve %9 ile Sağlık/Hastane sektörü hareketlenmeye başladı. Eğitim sektörü ilk 10 sektör arasına girmeyi başarırken, Sağlık/Hastane sektörü üst sıralara doğru yükseldi.

OCAK AYINDAKİ İLANLARIN SEKTÖREL DAĞILIMI

 

İlanların sektör dağılımı
Mağazacılık / Perakendecilik 14%
Gıda 11,5%
Eğitim 11%
Tekstil 10%
Sağlık/Hastane 9%
İnşaat 8,5%
Bilgisayar / BT / Internet 7%
Çağrı Merkezi 7%
otomotiv 6%
Bankacılık / Finans 5,5%
İmalat 5%
Turizm 4%

 

Eğitimde Branş Öğretmenleri, Sağlıkta Branş Hemşiresi arandı.

Eğitim sektöründe, aranan pozisyonlarda, İngilizce, Almanca öğretmeni, matematik öğretmeni, bale öğretmeni, beden eğitimi öğretmeni gibi branş öğretmenleri, kurs öğretmeni,  eğitim danışmanı gibi pozisyonlar vardı. Bunların yanı sıra özel eğitim kurumlarında görevlendirilmek üzere; satış, finans ve halkla ilişkiler pozisyonları da dikkat çekti.

Sağlık/Hastane sektöründe ise en çok aranan pozisyonlar, acil hemşiresi, bebek hemşiresi, ameliyat hemşiresi, ambulans hemşiresi gibi branş hemşireleri oldu. Bu pozisyonları, branş doktorları (dahiliye, kadın doğum, dermatoloji gibi) , anestezi teknikeri, başhekim  gibi pozisyonlar takip ediyor.

 2012 yılının, tüm sektörler için hızlı yükselişten ziyade büyümeyi koruma ve planlama yılı olduğunu belirtenSecretcv.com Genel Müdürü Okan Tütüncü, “2013 yılının 2012 yılına göre bir nebze daha hareketli olacağını ve daha yüksek istihdam rakamlarıyla karşılaşacağımızı düşünüyorum, Ocak ayındaki %22’lik artış ise bunun güzel bir göstergesidir” dedi.

Eğitim sektöründeki artışı, hem sektördeki kurumsallaşmanın artması,  insan kaynakları departmanlarının eğitim sektöründe de önem kazanması olarak yorumlayan Tütüncü; hem de yarıyıl tatili sebebiyle özel eğitim kurumlarının ek öğretmen ihtiyaçları ya da mevcut kadroyu değiştirme ihtiyaçlarından kaynaklandığının altını çizdi.  Tütüncü, sağlık sektöründeki artışı ise geçtiğimiz 3-4 yıldır sektörün hareketlenmesi, yeni özel hastanelerin açılması ve var olan hastanelerin şubeleşmesi olarak yorumladı.

İlanların bölüm dağılımı
Satış Temsilcisi 15%
Muhasebe Sorumlusu 11%
Pazarlama/Marketing Uzmanı 10%
Gıda Mühendisi 9,5%
Çağrı merkezi elemanı 9%
Müşteri Hizmetleri 8%
İnşaat Mühendisi 7%
Bilgisayar mühendisi 6%
Öğretmen 5,5%
Hemşire 5%

 

İlanların şehir dağılımı
İstanbul 39%
Ankara 8,50%
İzmir 8,00%
Bursa 7,00%
Kocaeli 6,50%
Antalya 6,5%
Adana 6,0%
Samsun 4,50%
Manisa 4,0%
Muğla 3,0%
Konya 2,50%

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlama alanında Türkiye'nin en çok okunan blogu : Pazarlamasyon'un kurucusu.

Bir Cevap Yazın

Bu Yıl İstanbul Üniversitesi Reklam ve Pazarlama Zirvesi’nde “Dönüşüm, muhteşem olacak!”

Türkiye’nin ISO 9001 Kalite Belgesi’ne sahip ilk ve tek öğrenci kulübü olan İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Kulübü tarafından düzenlenen gelenekselleşen Reklam ve Pazarlama Zirvesi bu yıl “Dönüşüm, muhteşem olacak!” sloganıyla katılımcılarını bekliyor.

Firmaların pazarlama stratejileri, yeni nesil pazarlama trendleri, reklamcılık sektörünün perde arkası, reklamcılık ve pazarlama alanlarında dönüşüm gibi bir çok konunun ele alınacağı Reklam ve Pazarlama Zirvesi’18, 12 Mart Pazartesi günü 10:00-16:00 saatleri arasında UNIQ Istanbul’da gerçekleşecek.

Katılımcılar, etkinliğin sonunda Reklam ve Pazarlama Zirvesi’18 Katılım Sertifikası almaya hak kazanacaklar.

Reklam ve Pazarlama Zirvesi’nin bu yılki konuşmacıları ise şöyle:

 Ömer Barış GÖKPINAR, Samsung Türkiye CMO/Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, Yüce ZEREY-Hepsiburada.com CMO, Tunç BERKMAN, Vestel CMO/Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı, Ender MERTER-İlancılık Reklam Ajansı Eş Başkanı, Serhat BAYRAM-Serdesin Ajansı Kurucusu & Yaratıcı Yönetmen 

Türkiye’nin Alanında En Başarılı Kadın Yöneticileri Paneli:

Ebru ÖZGÜÇ – Vodafone Marka ve Pazarlama Stratejisi Direktörü, Figen BİLGEN – Abdi İbrahim Satış ve Pazarlama Direktörü, Merve Naz ATMACA – puhutv Pazarlama Direktörü, Lize KARABOĞA – Reklamcılık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı, Aysun KARABIYIK – Lenovo TR Pazarlama ve İletişim Direktörü

ETİ Reklam ve Pazarlama Paneli:

Zübeyde ÖZMEN – ETİ Kek Kategori Müdürü, Didem USLUER – Dijital Pazarlama Müdürü, Serhat GÜRCÜ – Youthworks Reklam Ajansı Başkanı, Eypio – Müzisyen

Reklam ve Pazarlama Zirvesi’nin bu yılki belirlenen ürün sponsorları ise şöyle:

Starbucks, Coca – Cola, Gönül Kahvesi, Gloria Jeans, Papa Johns, Pınar, Morhipo,N11.com, Yves Rocher, Aıesec, Başakşehir Living Lab, Uber, Puma, ETİ, Tınaz Elektronik, Edding, Fujifilm, Havadayız, Amerikan Kültür, Tada, Eğlence Organizasyon, Perfetti van melle.

Ayrıca;
Bilge adam Akademi, Smartpro Akademi, Başak Erdemir, 4129 Grey, İstanbul Moda Akademisi, Masterpiece, Escapeist, Çiçek Akademi, İlancılık101, Lösev, Sinem&Didem Kardeşler gibi bir çok ismin gerçekleştireceği birbirinden değerli workshoplar fuaye alanında sizleri bekliyor olacak!

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için : www.rpzistanbul.com

Biletler Biletino’da!

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Boğaziçi Yönetim & Liderlik Zirvesi’nde Bugünün Liderleri Geleceğin Liderleriyle Buluşuyor!

İşletme ve Ekonomi Kulübü tarafından 17-18 Mart tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’de TEB ana sponsorluğunda ikinci kez gerçekleştirilecek olan Boğaziçi Yönetim ve Liderlik Zirvesi “Yönetim” ve “Liderlik” alanlarını çok geniş bir yelpazede ele alıyor! Etkinliğe katılan öğrencilerin iki gün boyunca sektörün önde gelen markalarının CEO ve üst düzey yöneticilerinin liderlik ve kariyer hikayelerini dinleme fırsatı yakalayacağı zirvemiz, bugünün liderleri ile geleceğin liderlerini bir araya getiriyor! Birçok lider markayı ve iş dünyasının çok değerli ismin yanı sıra “Sporda Liderlik“, “Medyada Liderlik” ve “Yeni Nesil Liderlik” gibi birçok konuya değinilecek.

TEB, Unilever, Metro Cash&Carry, Pladis, Arçelik, BSH, Anadolu Efes, Abdi İbrahim ve Otokoç Otomotiv‘in şirket oturumları, Kaan Terzioğlu, Nevzat Aydın ve birçok alanında uzman isimle bireysel oturumlar ve özel oturumlarla dolu 2 gün katılımcılarını bekliyor. Zirve aynı zamanda katılımcılarına etkinlik sonunda sertifika kazandıracak.

Boğaziçi Yönetim ve Liderlik Zirvesi hakkında daha ayrıntılı bilgi için yonetimveliderlikzirvesi.buik.net‘i ziyaret edebilirsiniz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link

MARKETING MEETUP 2018


Marketing Meetup'ta erken kayıt dönemi devam ediyor.
30 Mart'a kadar devam eden 'Last Call' kampanyasında yararlanmak için hemen kaydol.
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Marketing Meetup'ta erken kayıt dönemi devam ediyor. 30 Mart'a kadar devam eden 'Last Call' kampanyasında yararlanmak için hemen kaydol.
KAYDOL
19 Nisan, Uniq Istanbul
close-link


Teknolojiyi pazarlamaya en yaratıcı ve
verimli şekilde uygulayan markalar 
MarTech Awards ile ödüllendiriliyor.
ÖDÜLLERİ İNCELE
19 Nisan, Uniq Istanbul
close-link
Bu Etkinlikte Olmalıyım
close-link