İş Hayatınızda Mutluluğunuzu Sağlayacak 9 Altın Tavsiye 0

İş hayatı hepimizin bildiği gibi meşakkatli ve stres dolu. Bir de son dönemde iş dünyasının büyükşehir tutkusu yüzünden genişleyen büyükşehirlerimizin de inanılmaz yol çilesi eklendiğinde bu mutsuzluk faktörleri bir bir artıyor.

Bu kariyer yolunda unuttuğumuz şey bedenimiz ve zihnimizin sahip olduğumuz en değerli enstrumanlar olduğudur. İkisinin de sağlam olmadığı bir durumda mutluluktan söz etmek çok olası olmuyor. İşte sizin için altın niteliğinde olan ve mutluluğunuzu belki de tekrar keşfetmenizi sağlayacak 9 altın tavsiye:

1.Egzersiz Yapmak

Egzersiz, tipi ne olursa olsun stres seviyenizi düşümeye yardımcı olur. Özellikle sabahları yapacağınız 20 dakikalık kısa bir yürüyüş bile size iyi gelecektir. Kısa ve düzenli egzersizler, kendinize bir iyilik yapmak için güzel bir başlangıç noktası olacaktır.

meditasyon-della

2.Meditasyon Yapmak

Gene sabahları gerçekleştireceğiniz 5 ya da 10 dakikalık kısa meditasyonla kendinizi yeni başlayan güne hazırlayabilirsiniz. Bu şekilde gün içinde yaşayacağınız mutluluklara kendinizi ayarlamış olduğunuzdan ne küçük mutlu anları kaçırır ne de mutsuzlukların girdabına kolayca dahil olursunuz.

3.Günlük Tutmak

Artık herkesin dilinde yazmanın iyileştirici yanı. Klasik olacak biraz ancak her gün yaşadıklarınızı aktaracağınız basit bir günlük bile stres seviyenizi düşürmenin yanı sıra gün içinde yaşadığınız küçük mutlu anları kağıt kaleme dökmenizi ve daha kolay hatırlamanızı sağlayacaktır.

learning

4.Okumak

Okumak, eski çağlardan bu yana hayatın içinden uzaklaşmak ve farklı dünyaları keşfedebilmek için kullanılan en yaygın yöntemdir. Bu klasik yöntemle hem rahatlıkla gevşeyebilir hem de daha önce hiç tanık olmadığınız bir dünyaya dahil olabilirsiniz.

5.Aramak

Uzun zamandır konuşmadığınız, birbirinizi ihmal ettiğiniz arkadaşlarınız vardır ve aklınızda “ah bir vakit bulsak da konuşsak” cümlesi… Ne duruyorsunuz ki? Telefonu açıp uzun zamandır konuşamadığınız yakın arkadaşınızla konuşmak sizi mutlu edecek davranışlardan bir tanesi olacaktır.

6.Kendine Zaman Ayırmak

İşte iş hayatının hengamesi içerisinde unuttuğumuz başlıca noktalardan bir tanesi de kariyer peşinde koşup kendimize yeterince vakit ayıramamaktır. Takviminizde işinizden başkasına yer kalmıyor olabilir, işte bu fırsatı iyi değerlendirebileceğiniz güzel bir ipucu. Takviminize kendinize ait bir zaman dilimi ayırın. Sabah egzersizleri için ya da akşamları kitap okumak için olabilir. Ne için olursa olsun kendinize takviminizde bir yer ayırarak hem profesyonelliğinizi bozmamış olursunuz hem de kendinize zaman ayırmış ;)

67629124.fDjTrjLo.AmishFamily

7.Teknolojiden Uzaklaşmak

İşte bu belki de en zoru olacak bu tavsiyelerin :) Hemen hemen hepimiz elimizde cep telefonu ile uykuya dalıyor ya da boş zamanlarımızda tabletimizden haberleri ve gündemi takip ediyoruz. Ancak bu şekilde kendimize ayırabileceğimiz vakitleri heba ediyoruz. İşte fırsat, kendinize ayırdığınız süre zarfında telefon ya da diğer teknolojik aletleri bir kenara bırakın ve hayatın sizi mutlu kılmasına izin verin.

8.Öğle Yemeğini Getirmek

Günümüz hızlı iş hayatında hep dışarıda yemeye alışmış bir nesiliz, bunu itiraf edelim. Eskilerin sefertasları, evde yapılan besleyici ve sağlıklı yiyeceklerle dolarken biz bundan bir o kadar uzak kaldık. Yeni bir akım başlatıp sefertasınızla bedeninize yeterince sağlıklı yiyecek girmesini sağlayabilirsiniz.

9.Güzel Bir Uyku Çekmek

En can alıcı noktalardan birisi de uyku aslında. Özellikle vücudumuzun dinlenebilmesi, zihnimizin boşalabilmesi için uykuya ihtiyacımız olduğu su götürmez bir gerçek. Yoğun iş temposu ya da başka nedenlerden ihmal etmeye başladığımız uykuya dikkat edip, her gece güzel bir uyku çekmeye başlarsak mutluluk da geldiği zaman kaçırmayacağımız güzel bir ödül olacaktır.

 

ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Cemil Hayri Durgun, 2012 yılından bu yana Pazarlamasyon'da yazar hayatını sürdürmekte. Bunun yanı sıra 2013 yazından beri PTV direktörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği sorumluluklarını yerine getirmektedir. Profesyonel yaşamına PepsiCo bünyesinde pazarlama ve yeni ürün süreçlerini yönetme gibi kritik bir görevde başlayan Cemil, şimdi ise kıdemli marka müdür yardımcısı olarak İçim kahvaltılık kategorisi ekibinde görev almaktadır.

Bir Cevap Yazın

Pazartesi Sendromunuzu Yok Edecek Kahve Kokulu 15 Basın İlanı 0

Pazartesi, bir başlangıçtır. Yıllar süren iş hayatı süresince zordur, hatta çoğu zaman lanet edilir ama yine de bir başlangıçtır. Tüm dertlerinizi, sıkıntılarınızı geride bırakıp, ileriye doğru adım atmak için güzel bir sabahtır. O ağır geçen pazar gününün mahmurluğunu insanin üzerinden atandır. İşte tam burada afyonu bir türlü patlamayanlar ve kahve içmeden ayılamıyorum ben diyenler için sizi daha da kahve müptelası yapacak 15 harika kahve ilanını sizler için derledik.

‘Elle Rusya’ Dergisi’nin Instagram Gönderisi Tadında Yeni Kapağı 0

Kurulduğu günden bugüne on binlerce kampanyaya ev sahipliği yapan, birçok markayı şahlandıran, birçok kişinin bloglarla başlayan serüvenlerine ‘kişisel markalarını’ geliştirerek katkıda bulunan bir mecra Instagram.

Fotoğraf paylaşımlarından sonra  ‘hikaye’ paylaşımlarıyla da popülaritesini kaybetmeyen bu mecra, ünlü moda dergisi Elle tarafından alışkın olmadığımız bir şekilde kullanıldı:  Instagram gönderisi şeklinde bir kapak tasarımı ile!

Modaya dair son haberleri almak, trendlerden haberdar olmak için dergi karıştırdığımız günleri hatırlamak için öyle çok da geçmişe gitmemiz gerekmiyor. Ama artık tüm bunlara tek tıkla ulaşacağımız belki de en iyi mecra Instagram oldu. Tasarımcılar, mankenler ve moda editörlerinin en popüler duraklardan birisi olan bu mecrada hem markalar hem de trendler büyüme ve yayılma eğilimi gösteriyor. Durum böyleyken bizlerde belki Paris ya da New York moda haftalarına katılma şansı bulamıyoruz ama bunları Instagram’dan takip edebiliyoruz.

Tam da bu nedenlerle Instagram basılı dergiler için oldukça zorlu bir rakip. Peki bu rakibi dergi satışlarını yükseltmek için bir nevi kaldıraç olarak kullanmanın yolu ne olur derseniz cevabı Elle Rusya dergisinden alıyoruz.

Elle Rusya Ekim 2017 kapağını Instagram gönderisine benzer bir şekilde hazırladı ve gönderiyi marka tag ve hashtaglari ile tamamladı. Halihazırda her derginin o aya ait kapaklarını Instagram’da yayınladıkları düşünürsek neden tam tersini yapmayalım ki bakış açısı olaya ilginçlik katmıyor değil.

Güney Afrikalı model Candice Swanepoel’ün kapak kızı olarak boy gösterdiği derginin Ekim ayı ana başlıkları teknoloji ve gelecek olarak belirlenmiş.

Aslında sosyal medyadan alınan ilhamla tasarlanan ilk kapak örneği Elle Rusya Ekim sayısı değil. 2009’da da Vogue İtalya Twitter temalı bir kapakla görücüye çıkmıştı.

Siz bu kapak tasarımını nasıl buldunuz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
İçerikle Pazarlama Workshop

Yemekcom Ürün Müdürü Batuhan Apaydın ile, içeriğin kral olduğu yeni dünyayı keşfetmeye hazır mısınız?
Hemen Kaydol
close-link
DIGITAL EXCELLENCE PROGRAM 

Dijital Mükemmelliği Yakalayın!

KAYDOL
close-link