İş Hayatının Önde Gelen İsimlerinin Hergün Mutlaka Okuduğu Yayınlar 0

Başarılı insanların çoğunlukla belirttiği en önemli kaynaklardan biri şüphesiz okumaları olarak gösteriliyor. İş hayatında pek çok kişinin taviye ettiği / ilham aldığı olarak belirtilen yazı dizilerini pekçoğumuz okumuşuzdur herhalde.

Peki gerçekten ne oluyor, nasıl oluyor da güncelliğini sağlamaya devam ediyorlar? Takip ettikleri yayınlar, haberler veya magazinler neler hiç merak ettiniz mi?

Tahmin edersiniz ki, şüphesiz pek çoğu ilk olarak gündemi ve ekonomiyi takip etmeden güne başlamamayı tercih ediyor. Peki daha geniş anlamda ?

İşte onlardan bazıları ve İş Hayatının Önde Gelen İsimlerinin Hergün Mutlaka Okuduğu Yayınlar:

Warren Buffet

Her sabah Wall Street Journal okumadan güne başlamadığını belirten Buffet, bunun yanında sürekli olarak her sabah Financial Times, the New York Times, USA Today, the Omaha World-Herald gibi yayınları muhakkak ki takip ediyor.

Barack Obama

New York Times ile muhakkak güne başlayan Obama, Wall Street Journal ve Washington Post‘u da her gün mutlaka okuyor. Bunun yanında New Yorker ve The Atlantic gibi dergileri ise vazgeçilmezi olarak nitelendiriyor.

Bill Gates

bill-gates-jpg

Microsoft’un kurucularından Bill Gates için okumak en önemli dinlenme şekillerinden biri. Hergün ilk olarak Wall Streer Journal ve New York Times okuyarak güne başladığını belirten Gates için, en önemli üçüncü yayın ise Economist.

Jonah Peretti

jonah

Buzzfeed kurucu olan Jonah Peretti hergün ortalama 8.30 civarından önce uyanmıyor. Okuduğu yayınları ise diğer iş adamlarının aksine öncelikle New York Magazines ve gün içinde de New York Times olarak belirtiyor.

Howard Schultz

Starbucks CEO’su Howard Schultz, hergün ortalama 5.00 – 5.30 civarında uyanmayı asla ihmal etmediğini belirtiyor. Öncelikle Seattle Times olmak üzere, gün içinde tekrar the Wall Street Journal ve New York Times okumayı tercih ediyor.

Cheryl Bachelder

bachelder

Popeyes’in CEO’su Bachelder, sabah okuduğu herşeyin günün devamının yansıtıcı olduğuna inandığını belirtiyor. Örneğin Liderlikle ilgili bir metin okuyarak güne başladığında kendini liderlik anlamında gün boyunca daha iyi hissedebileceğine inanıor. A. Watson, Ben Brown gibi yazarlası ise çokca okuduğunu belirtiyor.

Pazarlamasyon Genel Yayın Yönetmeni. Dijital iletişim ve pazarlama alanlarında araştırmalar yürütmekle birlikte, web teknolojilerini de bir o kadar yakından takip ediyor.

Bir Cevap Yazın

Toys ”R” Us İflas Koruma Başvurusu Yaptı 0

Amerikan oyuncak sektörünün önemli isimlerinden Toys R Us’ın borçlarını yeniden gözden geçirdiğini ve yaklaşık 400 milyon dolarlık borcunun ortaya çıktığını, bu nedenle de firmanın iflasın eşiğine geldiğini sizlere geçtiğimiz günlerde aktarmıştık.

Toys R Us bir dönem Türkiye’de de faaliyet göstermişti. 1996 yılında Türkiye pazarına giren ve 30’un üzerinde mağazaya ulaşan marka 2008 yılında ise kepenklerini kapatmıştı. Oyuncak devi Toys R Us ile ilgili bir süredir devam eden söylentiler gerçek oldu ve şirket ABD’de resmen iflas koruma başvurusu yaptı.

Toplam 4.9 milyar dolar borcu bulunan şirketin bu borçlarının 400 milyon dolarının 2018’de, 1.7 milyar dolarının da 2019 yılında ödenmesi gerekiyor. Şirketin CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Dave Brandon, başvuruyla ilgili yaptığı açıklamada, bunun Toys R Us’da yeni bir dönemin başlangıcına işaret ettiğini ve atılacak doğru adımların markanın nesiller boyu yaşamasını garanti altına alacağını kaydetti.

İflas korumasına giren şirket dünya genelindeki 1600 mağazasında faaliyetine devam edecek. ABD yasalarına göre iflas korumasına giren şirket, pazardan çıkmak değil pazarda kalmak amacı taşıyor. Bunun için mahkeme şirketin borçlarının bir kısmını erteleme ve şirketi finansal açıdan rahatlatma yönünde karar alabiliyor.

Ucuz Uçak Biletleriyle Ünlü Ryanair İflasın Eşiğinde Olabilir 0

Uygun fiyatlı uçak biletleriyle Avrupa’nın en çok tercih edilen havayolu şirketi Ryanair, altı haftada 2 binden fazla uçuşunu durduracak.

İrlandalı ucuz havayolu şirketi, seferlerin dakikliğini artırmak için gelecek altı haftada bin 680 ila 2 bin 100 kadar uçuşunu iptal edeceğini açıkladı.

Şirket,meteorolojik koşullar, pilotların izin planlarındaki değişiklikler, hava trafik kontrolü şirketinin rötarları ve grevleri nedeniyle yaşanan aksaklıklar nedeniyle günlük uçuş programının yüzde 2’sinden azına denk gelen 40 ila 50 seferini durduracağını belirtti.

Mağdur olan birçok yolcu tepkilerini sosyal medya üzerinden belirtirken, Ryanair İletişim Direktörlüğü, “İptallerden etkilenen müşterilerimizden özür dileriz. Kendilerine alternatif uçuşların sağlanması ve tam para iadesinin yapılması için elimizden geleni yapacağız” açıklamasını yayınladı.

Açıklamada ayrıca, “Yaz döneminde hava trafiği yoğunluğumuz rekor seviyeye ulaştı. Temmuz ve ağustosta bu rakam en üst seviyeye çıktı. Ancak eylül ve ekimde pilotlarımız ve kabin görevlilerimizin yıllık izinlerini düzenlememiz gerekiyor” ifadeleri yer aldı.

Ryanair, özellikle Fransa Hava Kontrolü’nde gerçekleşen grevin, son iki haftada, zamanında sefer performansını yüzde 80 düşürdüğünü duyurdu.

Ayrıca, her ne kadar seferlerin dakikliğini arttırmak için uçuşların iptal edileceği açıklansa da, şirketin finansal açıdan aşırı ucuz fiyat politikası uygulaması nedeniyle zarara uğradığı ve bu nedenle küçülme yolunda ilerlediği aldığımız haberler arasında.

Söz konusu uygulama, kış tarifesinin başlayacağı kasım ayına kadar devam edecek.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
%65'e Varan İndirimle Kaydolun
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
İçerikle Pazarlama Workshop

Yemekcom Ürün Müdürü Batuhan Apaydın ile, içeriğin kral olduğu yeni dünyayı keşfetmeye hazır mısınız?
Hemen Kaydol
close-link