İş Dünyası 4. Endüstri Devrimi için Endüstri 4.0 Türkiye Forumu’nda Bir Araya Geliyor!

İş dünyası küresel rekabetin yeni faktörü Endüstri 4.0 ile ekonomik ve sosyal bir dönüşüme hazırlanıyor. Ekonomik dengeleri değiştirecek 4. Sanayi Devrimi, dünyanın en büyük 10 ekonomisini de yeniden belirleyecek. Türkiye’nin bu yeni sanayi devrimine geç kalmaması için atması gereken adımlar, İstanbul’da Siemens’in ana sponsorluğunda düzenlenecek Endüstri 4.0 Türkiye Forumu’nda mercek altına alınacak.

Çok yakın bir gelecekte bir işletmenin organizasyonu, üretim ve dağıtım süreçlerinde çalışacak akıllı robotlar, ar-ge, satış-pazarlama ve yönetim süreçlerinde kullanılacak yapay zeka sistemleri ile bunların dış dünyayla bilgi alışverişlerini sağlayacak İnternet nesneleri ve tüm bu akıllı sistemlerden ibaret olacak. Bu akıllı sistemlerin hep birlikte ahenkle çalışmasını sağlayacak iş gücü ise becerilere sahip tasarımcı, yazılımcı ve uygulayıcı uzmanlardan oluşan bir ekipten oluşacak. Ve sadece bu organizasyonu hayata geçirebilen şirketler ayakta kalarak rekabette sıçrama, verimlilikte ise zirve yapabilecek.

Son yıllarda basit ve küçük ölçekte yerel uygulamalarını görmeye başladığımız bu iş kurguları baş döndürücü bir hızla büyük ölçekli uygulamalara doğru evrilirken Endüstri4.0 olarak adlandırılan 4. Endüstri Devrimi’nin işletmeleri nasıl etkileyeceği de, 2016 yılı itibarıyla şirketlerin gündeminde daha fazla yer işgal edecek.

Dijital Dönüşüm Derneği, üretim anlayışını kökten değiştirecek yeniliklere Türkiye’nin nasıl hızla adapte olabileceğini ve bu durumu rekabette avantaja dönüştürebilmenin yollarını tartışmak için Endüstri 4.0 Türkiye Forumu’nu düzenliyor.

industry-logo-tr (1)Kadir Has Üniversitesi’nde 12 Mayıs 2016 tarihinde düzenlenecek Endüstri 4.0 Türkiye Forumu’nda, sektörün dünya çapında uzmanları ile deneyimli tepe yöneticileri, 4. Endüstri Devrimi’nin mercek altına alınacağı ve bu devrimin işletmeler için yaratacağı fırsatları ve tehditleri değerlendirmek üzere Endüstri4.0 Türkiye Forumu’nda bir araya geliyor. Seçkin kurum ve kuruluşların konusunda uzman konuşmacıların Türkiye ve dünyadan örneklerle 4. Endüstri Devrimi’ni ele alacakları oturumlarda,

Endüstri4.0 nedir? İşletmeler için neden önemlidir?

Üretim, ticaret ve hizmet sektörlerinin Endüstri4.0’a ilişkin mevcut durumu; işletmeler hazır mı?

Türkiye, Endüstri4.0 konusunda nasıl bir hazırlık yapıyor? Dünya’da durum ne?

Üretimde robotlaşma ile Mavi’den Beyaza Yakaya dönüşüm nasıl gerçekleşecek?

İnternet Nesneleri, Büyük Veri ve Yapay Zeka; Üretim Otomasyonundan Akıllı Üretime geçiş nasıl olacak?

Eğitim sistemimiz Endüstri4.0’a hazır mı? Üniversite-Sanayii işbirliği nasıl dönüşecek?

4. Endüstri Devrimi, birey ve toplum açısından ne tür fırsatlar ve tehditler içermekte?

Siber-fiziksel sistemlerin buluşması ve geleceğin robot-insan-nesne ilişkileri

Etkin bir Endüstri4.0 ekosistemi nasıl kurulabilir? Bu konuda başarılı örnekler var mı?

gibi sorular yanıt bulacak.

Dijital Dönüşüm Derneği başta,

Üretim ve hizmet süreçlerini dijitalleştirerek bundan rekabet gücü ve verimlilik avantajı kazanmak isteyen sanayiiciler, iş adamları, şirket yönetici ve çalışanları,

Akıllı şehir, Akıllı Ev, Nesnelerin İnterneti, gibi yenilikçi alanlarda faaliyet gösteren girişimci, yönetici ve çalışanlar,

Kamu sektöründe dijitalleşme süreçlerinde görev alan, yöneten ve denetleyen yönetici ile bürokratlar, olmak üzere dijital dönüşüm konularında bilgi sahibi olmak isteyen her türlü iş kolundaki girişimci, çalışan ya da öğrencileri 12 Mayıs’taki bu büyük buluşmaya çağırıyor.

Detaylı bilgi ve kayıt için: Tıklayınız

Paylaş
Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın