Instagram 2010 Ekim’inde yayınlandığından bu yana, 30 milyarın üzerinde fotoğraf paylaşımına ev sahipliği yaptı. Peki bu kalabalığın içerisinde ister marka olarak, ister kişisel olarak dimdik durmanızı ne sağlayacak?

Salesforce tarafından hazırlanmış aşağıdaki infografikte işte bu derdimize deva olacak bilgiler yer alıyor. İnfografikte ön plana çıkan noktalar arasında:

  • Kaliteli paylaşımları bir düzene oturtun. Tabi ‘kaliteli’ olmasına da muhakkak özen gösterin. Takipçiler düşük kalitedeki paylaşımlarda beklediğiniz heyecanı yaşatmayabilir.
  • Açıklayıcı ve merak uyandırıcı olun. Öz ve net açıklamalarla paylaşacağınız fotoğraflar, uzun ve karmaşık mesaj içerenlere göre daha büyük etkileşim yaratacaktır. Ayrıca basitliği, önizlemeli birkaç fotoğraf dizisi oluşturarak, yani mesajınızı bölerek de oluşturabilirsiniz.
  • Son olarak da takipçilerinizle iletişimi ihmal etmeyin. Twitter’da ve Facebook’ta uygulanan ‘real time marketing’ yani ‘gerçek zamanlı pazarlama’nın etkisi sizi şaşırtacaktır.

instagram-stratejisi-pz

Paylaş
ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Cemil Hayri Durgun, 2012 yılından bu yana Pazarlamasyon'da yazar hayatını sürdürmekte. Bunun yanı sıra 2013 yazından beri PTV direktörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği sorumluluklarını yerine getirmektedir. Profesyonel yaşamına PepsiCo bünyesinde pazarlama ve yeni ürün süreçlerini yönetme gibi kritik bir görevde başlayan Cemil, şimdi ise kıdemli marka müdür yardımcısı olarak İçim kahvaltılık kategorisi ekibinde görev almaktadır.

Bir Cevap Yazın