Pazarlamasyon ve FMCG Türkiye‘nin ortak hazırladığı ‘Broşür Takip Araştırması’ ile günümüzde mağazaların indirimlerini duyurduğu kanalları incelendi.

Detaylı rapor için tıklayın!

Araştırma ortaya çıkardı ki, dijitalleşme günümüzün en önemli trendi olmasına, hayatımızın her anına sirayet etmesine rağmen geleneksel kanallardan biri olan yazılı mecra yani afişler hala tüketicinin gözünde en üst sırada yer alıyor. Dijitale, mobil cihazlara, akıllı telefonlara bu kadar gömüldüğümüz günümüzde bile, tüketicilerin tercihi mağazalara her girişlerinde indirim afiş ve broşürlerine gidiyor.

İlginç bir istatistik de bu kadar geleneksel bir kanal olan afiş ve broşürlerin, WOMM (Word of Mouth Marketing) ile yayılmaya devam etmesi oluyor. Tüketicilerin sosyal mecraların yanı sıra geleneksel yolları da büyük oranda hala kullandığını görmek, özellikle bu tip indirimleri duyurmayı hedefleyen pazarlamacılar için doğru hedeflendirme ve mecra seçiminde ön plana çıkıyor.

Detaylı rapor için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

Detaylı rapor için tıklayın!

 

Paylaş
ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Cemil Hayri Durgun, 2012 yılından bu yana Pazarlamasyon'da yazar hayatını sürdürmekte. Bunun yanı sıra 2013 yazından beri PTV direktörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği sorumluluklarını yerine getirmektedir. Profesyonel yaşamına PepsiCo bünyesinde pazarlama ve yeni ürün süreçlerini yönetme gibi kritik bir görevde başlayan Cemil, şimdi ise kıdemli marka müdür yardımcısı olarak İçim kahvaltılık kategorisi ekibinde görev almaktadır.

Bir Cevap Yazın