Filmleri severiz, bizi bir süreliğine başkalarının hayatına hatta başka galaksilere bile konuk edebilirler, hayal gücümüzü, anılarımızı, düşünce ve duygularımıza hitap ederler. Image Maximum (IMAX) ‘ de gelişi ile sinemada birçok şeyi değiştirdi şüphesiz. Birçok film için ekstra bir seçenek olarak sunulan IMAX,  yüksek boyut ve netlikle bir görüntü kalitesi sunarak normal bir sinema deneyimini üstlere çıkarıyor. Teknik özellikleri bir yana IMAX’i seçmeninin birçok sebebi bulunuyor.

Sinemaya gitmek ile ilgili herkesin nedeni bir yana IMAX tercih etmek için nedenleri, IMAX yepyeni bir küresel kampanya ile sinemaseverlere sunuyor.

Bu küresel kampanya için hazırlanan 60 saniyelik videoda bir çok filmden kareler yakalamak mümkün,  Star Wars’da görebilirsiniz, Tim Burton’dan da bir saniye yakalayabilirsiniz, Uzakdoğu’ya selam verip, aksiyonun diplerine dalabilirsiniz. Anti süper kahraman Deadpool’a yapılan göndermeden bahsetmiyorum bile!

Film türü ne olursa olsun son zamanların yüksek bütçeli filmlerinin en gözde izleme tercihlerinden olan IMAX, 60 saniye de neden IMAX’li filmleri seçmemiz gerektiğini birkaç cümle ile ‘film kahramanlarına’ özetletiyor:  “Çünkü hissedebilirsin”, “Çünkü hayal edebilirsin”, “herkes olabilir, her detayı görebilir, filmi yaşayabilirsin, “ tam da bu nedenlerde  “filmleri seversin,”

Reklam filminde kullanılan her detay tüm dünyadan sinemaseverlere hitap eder biçimde. Hatta küresel bir kampanyanın oluşturulmasının nedenleri arasında da IMAX’in dünyanın neresinde olursanız olun IMAX olarak anlaşılması. Bu nedenle marka, IMAX’i “filmleri sevme” nedenine çevirmek istemiş. Hatta kampanyaya motto olarak bile  “I Love Movies, IMAX movies.”  Seçmişler.

Filmleri sevme nedeni olarak gösterilen IMAX’in 60 saniyelik reklam filmine o kadar özen gösterilmiş ki ekip bu süreçte film özeni gösterdikleri bu işin reklam çalışması olduğunu bile unutmuş!  Her sahne Güney Afrika’da ImaX’in en yeni kamerası IMAX ALEXA 65 ile çekilmiş.

Kampanyanın amacı IMAX’in CMO’su  Eileen Campbell’e göre tüm dünyada yankılanacak, küresele uygun ama yerel ile de alakalı yaratıcı bir çalışma  ortaya çıkarmakmış.

60 saniyede her karesi ile içine çekerek neden filmleri sevdiğimizi hatırlatan bu reklam filmi oldukça başarılı görünüyor, siz ne düşünüyorsunuz?

Hatta kamera arkası görüntüleri de şöyle:

 

 

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın