Büyük şehirlerdeki nüfusun hızla artması nedeniyle, her geçen gün yüksek katlı apartmanların sayısı da hızla artıyor. Ancak özellikle yüz ölçümünün küçük olduğu ya da arazi engebeli olduğu için sadece belli bir kesiminde yapılaşmanın olduğu şehirlerde talebi karşılamak adına daha küçük apartman daireleri yapılıyor.

Daire küçük olunca da -hele ki bir ailenin yaşadığı bir daireyse- eşyaları eve sığdırmak büyük bir matematik problemine dönüşebiliyor. IKEA da bu tarz küçük bir dairede yaşayanlar ve bundan şikayetçi olanlar için Youtube kanalında küçük dairelerdeki kısıtlı alanlarda fonksiyonel mobilyalarla, nasıl daha kullanışlı odalar tasarlanabileceğini ve o küçük odalara aslında ne kadar çok eşya sığdırılabileceğini gözler önüne seren bazı videolar paylaştı.

Yaratıcı ve kullanışlı tasarımlarıyla dikkat çeken IKEA ürünleriyle hazırlanan yatak odası, salon, mutfak ve çocuk odası tasarımlarını aşağıda paylamış olduğumuz dört farklı videoda görebilirsiniz.

1 YORUM

  1. Bu tasarımlardan bazılarını Ankara İkea’da incelemiştim. Gerçekten “Adamlar neyi katlayıp neyin içine koymuşlar ya?” kafasını yaşatmıştı bana. Çok güzel işler var içlerinde. Videolar da çok iyi hazırlanmış. Tiny bedroom olayını çok sevdim. :)

Bir Cevap Yazın