Hem fazla gelen elektrik faturalarından bıktınız, hem de spor yapmak için yeteri kadar nedene sahip olmadığınızı mı düşünüyorsunuz? Bir saat pedal çevirerek 24 saatlik elektrik ihtiyacınızı karşılayacağınız bu hibrid bisikletin tek yan etkisi bol bol bacak kası olacak!

Bisiklete binip bacak kaslarınızı geliştirirken aynı zamanda evinizin 24 saatlik elektriğini de üretebileceğinizi biliyor muydunuz? Ücretsiz elektrik sağlayan hibrid bisiklet ile sadece bir saat pedal çevirerek enerjinizi jenaratöre aktarabilir, daha sonra elektrik ihtiyacınızı gidermek için kullanabilirsiniz. Hem de çevreye hiç zarar vermeden.

Neden insanın ürettiği mekanik enerjiyi ihtiyacımız olan enerjiye dönüştürmeyelim sorusu ile hareket eden Manoj Bhargava, ücretsiz elektrik sağlayan hibrid bisikleti icad eden adam. Kendisi aynı zamanda Amerika’da oldukça ünlü bir enerji içeceği olan 5 Hours Energy’nin CEO’su. Bhargava’nın bu hibrid bisiklet ile ilgili en büyük hayali ise enerji kaynaklarının kısıtlı olduğu yerler için yeni bir umut olmak.

NationalGeographic

Mekanik enerjiyi ihtiyacınız olan enerjiye dönüştüren hibrid bisikletin mucidi Bhargava dünya nüfusunun neredeyse yarısının ya iki ya da üç saat elektriğe erişme şansının olduğunu ya da hiç olmadığını belirtiyor.

Enerijnin dengeleme gücü olduğundan bahseden CEO Bhargava, elektriğin sadece temel ihtiyaçlar için değil, internete ulaşmak ve eğitim amaçları ile de kullanıldığını ifade ediyor: “ Çoğunluğun yoksul durumda olmasının nedeni enerjiden yoksun olmaları”

Ücretsiz elektrik sağlayan bisiklet fikri sadece yoksul alanlara elektrik sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda doğal afet gibi elektrik hatlarının zarar gördüğü durumlarda da iletişimi sağlamak için önemli bir icat olarak karşımıza çıkıyor.

Son zamanların en anlamlı icadı olarak ilan ettiğim hibrid bisiklet hem size hem de dünyanın elektrik problemine iyi gelecek, hem de doğaya zarar vermeden. Rüya gibi değil mi?

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın