E-mailŞirketler müşterileriyle iletişim kurmanın daha düşük maliyetli ama daha etkin yollarını bulmak istiyor. E-posta hala pazarlamanın yükünü taşıyor ve etkin bir biçimde uygulandığında maksimum sonuç getiriyor. Bu yüzden e-posta pazarlama bütçeli, ölçülebilir ve son derece hedefli bir biçimde iletişim kurma yöntemi olarak büyümeye devam ediyor. n iyi sonuçları elde etmek amacıyla e-posta pazarlamanın mümkün olduğunca etkin ve verimli biçimde kullanılması için dikkat alınması gereken iki önemli unsur var.

1. İlgililik

İçeriğin alıcının ilgilendiği alanlarla alakalı olması, doğru kişiye doğru zamanda doğru mesajı göndermek her başarılı e-posta pazarlama stratejisinin köşe taşlarından biri olmuştur. Mevcut veya olası müşterinizin ihtiyaçlarını anlamak ve onlara mümkün olan en ilgili içeriği sunmak çok önemlidir.

2. Teslim edilebilirlik

Teslim edilebilirlik, e-posta pazarlamanın temel ilkelerinden biridir; e-postalarınız alıcılarınıza ulaşmıyorsa zaman, emek ve para harcamış olursunuz. E-postanızın alıcılara ulaşmamasının sebebi ne olursa olsun, açılma, tıklanma ve olası satış fırsatlarını kaçırdınız demektir.

Toplu Mail Göndermede Başarıyı Yakalamak

E-mail pazarlama stratejilerinin başarılı olması için yeri geldiğinde binlerce, kimi zaman yüzlerce kişiye mail atmanız gerekebiliyor. Böyle bir işlemi de manuel olarak yapmak, mantıksız derecede bir iş yükü ve CC’de görünen diğer kişiler nedeniyle komik bir görünüme sebep olacaktır.

Tam da bu noktada devreye, sizin için bu işlemi otomatik olarak yapan Toplu Mail Pazarlama yazılımları giriyor. Uzun süredir varolan ve kurumsallaşmış tüm şirketlerin o veya bu şekilde tercih ettiği bu yazılımlar, toplu e-posta gönderme işlemini optimize ediyor. Aynı zamanda bu yazılımlar, toplu e-posta pazarlama kampanyanızın başarısını ve etkililiğini ölçecek özelliklere donatılıyor.

Toplu e-posta pazarlama size çeşitli katkılarda bulunur. Bunlara daha yakından bakmamız gerekirse;

  1. Bire bir müşteri ile muhatap olunur.
  2. Ekolojik olarak zararsız bir yöntemdir; kağıt vb. israflar olmaz.
  3. Yüksek geri dönüş oranına sahiptir; verimlidir.
  4. Doğru yazılım aracılığıyla, efektifliği takip edilebilir.
  5. Diğer pazarlama metotlarına göre daha ucuzdur; hedef kitleye nokta atışıyla yönlendirilir.

Toplu e-posta pazarlama ile alakalı en çok rastlanılan sorun ise, Spam olarak adlandırılan mailleri filtreleme yöntemidir. Ne yazık ki toplu mail pazarlama yaparken azami özeni göstermeyen, uygun yazılımlar kullanmayan yahut direkt olarak kötü niyetli olan taraflar, günümüzde yaygındır. Bu sebeple bazı durumlarda, kurumsal bir e-posta pazarlama maili bile, Spam olarak algılanabilmektedir. Bu durumu engellemekse hassas içerik ve isabetli yazılım olacaktır.

Mailto ile Tanışın

ekran-resmi-2017-01-08-15-59-10

Mailto, Sertifikalı Göndericiler ve Dünya Anti Spam üyesi bir toplu mail pazarlama yazılımıdır. Avrupa’nın en büyük 2. gönderim altyapısına sahiptir. Bu, saatte 110 milyon e-mail gönderim hızı kapasitesi demektir.

Kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan Mailto, hızlı bir entegrasyona sahiptir ve gelişmiş özelliklerle donatılmıştır. Tıklama Haritası dahil olmak üzere, e-mail pazarlama stratejinizi belirlemenizde elzem olan, yüzlerce farklı rapor çeşidi barındırmaktadır.

Mailto ile ister manuel tasarladığınız isterseniz hazır tasarlanmış şablonlarla mail içeriğinizi oluşturabilirsiniz. Böylece içerik anlamında da eliniz güçlenmiş olur… Mailto kredili sistemle çalışmaktadır ve yıl boyu geçerli olacak miktar/ kredi seçeneği de sizin için, mevcuttur.

Mailto’ya Gözatın

Paylaş
Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

1 YORUM

Bir Cevap Yazın