Gülümseten Gündem – 1 “Lider, gerçek ve algı”

Yeşil sahaların karizmatik lideri, Real Madrid takımının teknik patronu Jose Mourinho geçtiğimiz günlerde yine farklı bir şey yaparak gündeme oturdu.

Mourinho, çok önemli bir derbi karşılaşması öncesi taraftarlarının kendisine yönelik olumsuz tepkilerini görmek için tek başına 40 dakika önce Santiago Bernabeu Stadı’na çıkacağını bir basın toplantısıyla duyurdu. Basın toplantısında, ”Real Madrid’lilerin bana diyecekleri bir şey varsa, yüzüme söylesinler. Yarın saat 21.20’de tek başıma sahaya çıkacağım” dedi. Mourinho, bu sezon lige kötü başlayan takımıyla ilgili eleştirilerin de kendisine yapılması istedi.

Dediğini yaptı ve derbiden 40 dakika önce tek başına Santiago Bernabeu Stadı’nın çimlerine çıkarak, taraftarlara baktı. Real Madrid’li taraftarlarından bir grubun Mourinho’yu alkışladığı, diğer grubun ise ıslıkladığı görüldü.

Sahada yaklaşık 3 dakika kalan Portekizli teknik adam, daha sonra tekrar soyunma odasına döndü. Maç sırasında kendisine yönelik protestonun oyuncularının moralini bozmasını istemediğini belirten Mourinho, “Sahaya önceden geldim çünkü bana karşı kişisel olarak protesto ve ıslıkların olmasını bekliyordum ve bunların da maçtan önce olmasını istedim. Böylece maç başladıktan sonra oyuncularımın konsantrasyonunu koruyabilecektim ve taraftarlar sadece takımı desteklemeye odaklanacaktı.” diye sözlerini tamamladı.

httpv://www.youtube.com/watch?v=IVNy_EhcwXk

Mourinho yaptığı bu hareketle cesur, meydan okuyan, kendine güvenen, zeki, yenilikçi, çarpıcı ve farklı bir lider olduğu algılarını yarattı insanlar üzerinde. Yapacağım dediği şeyi yaptığı içinde sözünde duran biri olarak zihinlere kazıdı ismini.

Liderlik işte böyle bir şey. Gerçek, tamamen bir algıdır. Beğenirsiniz, beğenmezsiniz ancak Mourinho, bu inovatif eylemiyle tarihte bir ilk olmayı başardı. Yıllar geçse de bu olay hep hatırlanacak. Aynı zamanda bu, bir kişisel markanın son derece zekice yönetilmesi gerektiğini gösteren ders alınacak bir örnek.

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Bir Cevap Yazın

Haftanın Gündemi #56

Pazarlama, marka ve reklam dünyasında, ulusal ve global çapta yankı bulan tüm gelişmeleri yorumladığımız Haftanın Gündemi’nde bu hafta 8 – 14 Temmuz arasını konuşuyoruz.

Haftanın Gündemi’nin ses kaydına iTunes Podcast üzerinden buraya tıklayarak ulaşabilirburadan indirebilir ya da aşağıdan dinleyebilirsiniz.

 

Soru, görüş ve önerilerinizi #haftaningundemi hastagiyle bize iletebilir, bilgi@pazarlamasyon.com’a mail gönderebilirsiniz.

Keyifli seyirler.

Bu haftanın konuları:

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Growth Istanbul 2: düğün.com CEO’su Emek Kırbıyık ile “Pazar Yeri ve Büyüme”

İkincisi düzenlenen Growth Meetup İstanbul’un konuğu düğün.com CEO’su Emek Kırbıyık. Düğün dikeyinde her geçen gün hızla büyüyen pazar yerinin hikayesinin ve pazar yerinde büyüme imkanlarının konuşulacağı etkinlik 18 Temmuz Çarşamba akşamı Karaköy’de! 

Büyüme stratejilerinin uygulanması en zor alanlardan biri de pazar yerleri. Türkiye’nin en ilgi çekici girişimlerinden biri dugun.com’un kurucusu Emek Kırbıyık büyüme hikayelerini paylaşmak için Growth Meetup Istanbul’da!  

Olabilecek en yerel alanlardan biri olan düğün sektöründe var olmak ve büyümek için ne gibi zorluklarla karşılaşıldı? Hemen her aşaması “geleneksel” olan düğün süreçleri nasıl dijitale aktarıldı? Tamamen yerel bir örnekten yurt dışına çıkacak proje nasıl geliştirildi?  

Tüm bunların konuşulacağı ve tartışılacağı etkinliğe katılım ücretsiz. Tek yapılması gereken etkinlik sayfasından kayıt olmak.  

Her ay alanında yetkin bir konuşmacının katılacağı etkinliğin programı şöyle:   

19.00 – 19.30: Tanışma   

19.30 – 19.50: Konuk Sunumu  

19.50 – 20.00: Çay-Kahve 

20.00 – 20.30: Bir vaka hakkında sohbet  

Kim düzenliyor?  

Etkinlik Online Matbaa bidolubaski.com ve Personel Yönetim Yazılımı Kolay İK tarafından destekleniyor ve düzenleniyor.  

Nerede düzenleniyor?  

Etkinlik mekanı:  bi’dolu TERAS 

Kemankeş Mah. Akçe Sok No:6 D:1-2-3 Karaköy / Beyoğlu  

Nasıl kayıt olunur: Etkinliğin sınırlı kontejanı bulunuyor, kayıtlarınızı  buradan yapabilirsiniz. 

Sosyal medya linkleri:    

Twitter: https://twitter.com/growthistanbul 

Facebook: https://www.facebook.com/growthistanbul/ 

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/growthistanbul/ 

Instagram: https://www.instagram.com/istanbulmeetups/

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link