Google her ne kadar tekel olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor gibi görünse de bir yandan yatırımcılara da destek olmaktan geri durmuyor. Bu amaçla 2009 yılında 100 milyon dolar sermayeyle kurulan Google Ventures, internet girişimlerinden, yazılım ve donanım, temiz teknoloji, biyo-teknoloji ve sağlık hizmetlerine kadar birçok alanda start-up şirketlere yatırım yapıyor.

Google Ventures hemen hemen her alandaki şirketlere yatırım yapıyor ve girişimleri destekliyor. Bu oluşum girişimcileri teşvik ettiği gibi yatırımcıları da yeni girişimler konusunda cesaretlendiriyor. About.me gibi bugün birçok kullanıcı tarafından yoğun olarak kullanılan girişimlerin de destek aldığı sistem, adları henüz pek fazla duyulmayan ancak kısa bir süre sonra popüler olma potansiyeline sahip Rabbit, Nextdoor, Nest Labs, Flatiron Health gibi projelere de destek oluyor.

Google Ventures yatırımıyla öne çıkan birkaç proje şunlar:

 

tunein

TuneIn

TuneIn, kullanıcıların spor, müzik, haber gibi birçok konuda yayın yapan ve kullanıcıların 70.000 den fazla radyo yayınına ulaşmasını sağlayan başarılı bir girişim. Yaklaşık 40 milyon  kullanıcısı bulunan TuneIn, 200 den fazla cihaz üzerinde kullanılabiliyor. TuneIn hizmetini akıllı telefonunuzda, tabletinizde, bilgisayarınızda, aracınızda ve birçok cihazda kullanabiliyorsunuz. Daha fazla bilgi için TuneIn adresini ziyaret edebilirsiniz.

avos.com_medium

AVOS

AVOS, Youtube’un kurucuları Chad Hurley ve Steve Chen tarafından yönetilen yeni bir internet girişimi. Zeen, Delicious, Meiwei girişimleri Avos’un öne çıkan projeleri arasında yer almakta. Avos ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Avos.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

about.me

About.me

About.me 2009 yılının Aralık ayında  Tony Conrad, Ryan Freitas ve Tim Young tarafından kuruldu. Bir yıl sonra, AOL tarafından satın alınan About.me, Şubat 2013 tarihinde About.me yönetim ekibi ile birlikte kurucuları Tony Conrad ve Ryan Freitas tarafından geri satın alındı. About.me hakkında kısaca dijital kartvizit diyebiliriz.

Google Ventures yatırımcıları hakkında detaylı bilgiler için Google Ventures adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlk Siz Öğrenin!

Pazarlama dünyasına dair merak ettiğiniz ne varsa haftalık bültenimizde!

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.

Paylaş
Anadolu Üniversitesi İktisat bölümü 4.sınıf öğrencisi. Dijital pazarlama ve sosyal medya en büyük ilgi alanları. Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Kulübü Başkanı ve Google Developer Group Eskişehirde Organizer olarak görev alıyor.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here