Google’ın Yatırım Kolu: Google Ventures

Google her ne kadar tekel olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor gibi görünse de bir yandan yatırımcılara da destek olmaktan geri durmuyor. Bu amaçla 2009 yılında 100 milyon dolar sermayeyle kurulan Google Ventures, internet girişimlerinden, yazılım ve donanım, temiz teknoloji, biyo-teknoloji ve sağlık hizmetlerine kadar birçok alanda start-up şirketlere yatırım yapıyor.

Google Ventures hemen hemen her alandaki şirketlere yatırım yapıyor ve girişimleri destekliyor. Bu oluşum girişimcileri teşvik ettiği gibi yatırımcıları da yeni girişimler konusunda cesaretlendiriyor. About.me gibi bugün birçok kullanıcı tarafından yoğun olarak kullanılan girişimlerin de destek aldığı sistem, adları henüz pek fazla duyulmayan ancak kısa bir süre sonra popüler olma potansiyeline sahip Rabbit, Nextdoor, Nest Labs, Flatiron Health gibi projelere de destek oluyor.

Google Ventures yatırımıyla öne çıkan birkaç proje şunlar:

 

tunein

TuneIn

TuneIn, kullanıcıların spor, müzik, haber gibi birçok konuda yayın yapan ve kullanıcıların 70.000 den fazla radyo yayınına ulaşmasını sağlayan başarılı bir girişim. Yaklaşık 40 milyon  kullanıcısı bulunan TuneIn, 200 den fazla cihaz üzerinde kullanılabiliyor. TuneIn hizmetini akıllı telefonunuzda, tabletinizde, bilgisayarınızda, aracınızda ve birçok cihazda kullanabiliyorsunuz. Daha fazla bilgi için TuneIn adresini ziyaret edebilirsiniz.

avos.com_medium

AVOS

AVOS, Youtube’un kurucuları Chad Hurley ve Steve Chen tarafından yönetilen yeni bir internet girişimi. Zeen, Delicious, Meiwei girişimleri Avos’un öne çıkan projeleri arasında yer almakta. Avos ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Avos.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

about.me

About.me

About.me 2009 yılının Aralık ayında  Tony Conrad, Ryan Freitas ve Tim Young tarafından kuruldu. Bir yıl sonra, AOL tarafından satın alınan About.me, Şubat 2013 tarihinde About.me yönetim ekibi ile birlikte kurucuları Tony Conrad ve Ryan Freitas tarafından geri satın alındı. About.me hakkında kısaca dijital kartvizit diyebiliriz.

Google Ventures yatırımcıları hakkında detaylı bilgiler için Google Ventures adresini ziyaret edebilirsiniz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Anadolu Üniversitesi İktisat bölümü 4.sınıf öğrencisi. Dijital pazarlama ve sosyal medya en büyük ilgi alanları. Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Kulübü Başkanı ve Google Developer Group Eskişehirde Organizer olarak görev alıyor.

Bir Cevap Yazın

Haftanın Gündemi #66

Pazarlama, marka ve reklam dünyasında, ulusal ve global çapta yankı bulan tüm gelişmeleri yorumladığımız Haftanın Gündemi’nde bu hafta 7 – 13 Ekim arasını konuşuyoruz.

Haftanın Gündemi’nin ses kaydına iTunes Podcast üzerinden buraya tıklayarak ulaşabilirburadan indirebilir ya da aşağıdan dinleyebilirsiniz.

 

Soru, görüş ve önerilerinizi #haftaningundemi hastagiyle bize iletebilir, bilgi@pazarlamasyon.com’a mail gönderebilirsiniz.

Keyifli seyirler.

Bu haftanın konuları:

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Tasarım Pazarlamayı Öldürecek mi?

Ikea’nın eski tasarım şefi Marcus Engman, son 6 yıldır Ikea tasarımlarını başarılı bir şekilde yürütmüştü. 2012’den beri Ikea’ya benzersiz tasarımlar yapan Engman geçtiğimiz günlerde kendi tasarım danışmanlığını kurmak için işten ayrıldığını belirtti.

[Fotoğraf: Ikea]

Engman bu ay kendi tasarım danışmanlığını yapmaya hazırlanırken, Bloomberg Businessweek’e tasarım, iş ve şeffaflığın önemi hakkında konuştu, biz de sizler için Engman’ın tasarım ve pazarlamayla ilgili öngörülerini sizler için derledik.

Reklam satın alımlarında para harcamak yerine, Engman şirketlere tasarımlarıyla kendilerini pazarlamayı öğretmek istiyor.

Engman şöyle diyor; “Gerçekten de tasarım olan bir pazarlama alternatifinin olduğunu göstermek istiyorum. “Eğer tasarım ve iletişim ile doğru bir şekilde çalışıyorsanız, medyaya o kadar ihtiyacınız olmadan pazarlamanızı gerçekleştirebilirsiniz.”  Tasarım her zaman ön planda ön planda olmuştur. Artık işlerin nasıl yapıldığına odaklanma biraz değişmiştir, en büyük başarılarımızdan biri, tasarımımızın ortak bir diline benzeyen, kendi tasarım anlayışımızla (demokratik tasarım olarak adlandırdığımız) çalışmaya başladığımızı düşünüyorum. Birçok büyük şirketin tasarım uğraştığı bir sorun ve şirketin farklı bölümlerinin birbirini anlamadığı yönünde olduğunu düşünüyorum. Tasarımı ifade etmek için 5 temel özellik sayabilirim [biçim, işlev, kalite, sürdürülebilirlik ve satın alınabilirlik] herkesin ürün hakkında konuşmasını kolaylaştırmak böylelikle daha kolay bir hal alır.

Tüketici Odaklı Bir Dünyada Tasarım Büyük Bir Satış Noktası Haline Geldi

Tüketici-odaklı bir dünyada tasarım büyük bir satış noktası haline geldi. Tüketiciler, satın aldığımız ürünlerin arkasındaki niyet ve motivasyonu duymak için bu ürünleri tercih etmekte.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?


8 Haftada Dijital Mükemmeliği Yakalayın!
Eğitimi İncelemek İstiyorum
Digital Excellence Program'da Erken Kayıt Fırsatından Yararlanın
close-link