Türkiye’nin en işlek alışveriş merkezi olarak adlandırılan Gittigidiyor.com bu gün ziyaretçilerine yeni logosu ile merhaba dedi. 2011 yılında ebay tarafından %93’lük hissesinin satın alındığı Gittigidiyor bu satın almadan sonra yıllardır kullandığı logosunda da ufak bir revizyona giderek, “bir ebay şirketidir.” ibaresini eklemişti.

Gittigidiyor’un çoğunluk hissesinin sahibi ebay’de 17 yıl boyunca kullandığı logosunu 2012 Eylül’ünde değiştirmiş ve şirketin tüm kurumsal kimliğinde yenilenmeye gitmişlerdi. An itibariyle paylaşılan Gittigidiyor.com logosunda da, ebay renklerinin yer aldığı bir ikon göze çarpıyor. Bu sayede ebay’e ait bir şirket olduğunu belirtmiş olan Gittigidiyor’un yeni logosunda, yine alt bölümde “bir ebay şirketidir.” ibaresi de yer alıyor.

Gittigidiyor Genel Müdürü Cenk Angın, şirketin yeni logosu ile ilgili olarak ” Günümüz dijital teknolojisi, hayatımızı ve alışkanlıklarımızı değiştirirken, yeni fırsatları da beraberinden getiriyor. Artık her şey çok daha hızlı ve dinamik ilerliyor. Biz, alıcılarla satıcılar arasında kurduğumuz bağ ile hayatlarına “artı değer” katıyoruz. Hızla büyümemizi de bu anlayışa borçluyuz. Yenilenen logomuz da bu artı değeri ve eBay ile olan organik bağımızı vurguluyor.” diyerek yeni logo ile hedeflenen amacı ortaya koydu.

gitti

Yeni logosuyla aynı anda yeni bir reklam filmini de yayına sokan Gittigidiyor.com ebay sonrası, her anlamda bir yenilenme sürecine girdi diyebiliriz. Amerikan e-ticaret devinin şirkete eli gözle görülür şekilde değmeye başladı. Hızlı bir büyüme trendine sahip Türkiye e-ticaret pazarında, ipleri bırakmak istemeyen Gittigiyor.com yeni kurumsal kimliği ve “her an yeni” sloganını kullanarak mesajını tüketicilere ulaştırıyor.

Ek olarak Gittigidiyor.com, yeni kurumsal kimliğinin lansman toplantısında Türkiye ve global pazara yönelik rakamlar da paylaştı.  2013′te %80 büyüyen şirketin ilk ay içindeki üye sayısı 8,5 milyondu; fakat bugünkü toplantıda paylaşılan bilgilere göre şirket üye sayısını 9,5 milyona çıkardı. Bu yıl içinde %80 büyüyen Gittigidiyor’un 2012 yılındaki büyüme oranı %46′ydı.

Gittigidiyor üzerinden her 3 saniyede 1 ürün satıldığını da belirten Gittigidiyor Genel Müdürü Cenk Angın, ayda ortalama olarak 750 bin ürün satıldığını ve bu ürünlerin %83′ünün sıfır ürün olduğunu da dile getirdi. Şirket 2013’ün ilk 9 ayında aylık 27 milyon ziyaret, 12 milyon da tekil ziyaretçiye ulaştı. Bu rakamlarla beraber Türkiye’nin, eBay‘in Avrupa’da faaliyet gösteren 5. büyük ülke konumuna geldiği de belirtildi. Angın, hedeflerinin Avrupa sıralamasında ilk üçte yer almak olduğunu belirterek, Türkiye’nin e-ticaret pazarındaki potansiyeline vurgu yaptı.

Bir Cevap Yazın