Sosyal Sorumlu Vodka 0

Sosyal sorumluluk kavramı tüm dünyada hızla yükselmeye devam ediyor. Birçok marka, birçok şirket bu konuda hızlı atılımlar yaparak hem insanlığa bir değer katarken bunun yanı sıra ucuz bir yolla da kendi şirket reklamlarını da yapmış oluyorlar.

Ultimat Vodka yetkilileri, bu konuda ne yapabilecekleri ve yaptıklarından en büyük katma değeri nasıl sağlayacakları hakkında ufak bir araştırma yapmış. İş dünyasında önemli bir yere sahip olan beyaz yakalı çalışanların haftada 80 saate varan bir çalışma sergiledikleri dikkatlerini çekmiş. Bu kadar çalışmanın tabi ki verimi düşüreceği ortada olduğundan, bu çalışanlar için nasıl bir çalışmayla gideceklerine karar vermek kalmış. En sonunda ilginç bir strateji geliştirmiş Ultimat Vodka yetkilileri, tabi ki ajansları Silver+Partners ile baş başa verip.

Uygulanacak olan çalışmada öncelikli olarak bir plaza seçilmiş. Bu plazanın çatısına takım elbiseli, şık giyimli bir oyuncu çıkmış. Beyaz yakalı çalışanlara ilginç bir öneride bulunmak için, oyuncunun bina temizliği için kullanılan asma asansörün üstüne çıkması ile Ultimat Vodka‘nın çalışması başlıyor. Çalışma boyunca takım elbiseli oyuncu arada sırada katlarda duruyor ve elindeki, daha önceden hazırlanmış olan kartondaki yazıları bir bir çeviriyor ve çalışanların dikkatini kartona ve üstündeki yazılara çekmeye çalışıyor. İşte asıl olay aslında kartonda yazanlarda. Kartonda ‘Sop working. Start drinking’ yani ‘Çalışmayı bırakın. İçmeye başlayın’ sloganı üzerinde durulmuş. Bu çalışmanın devamında, bu plazadaki beyaz yakalı çalışanlar için bahçede hazırlanan bir parti organize edilmiş.

Bu güzel ve ilginç çalışma tabi ki tek başına anlamlı olmayacağı için, basın da olayın içine dahil edilmiş. Çalışmanın basın ayağında ise televizyonlar kullanılmış. Bir haber bülteninde Ultimat Vodka‘nın bu çalışması bir başlık olarak yayınlanmış. Ultimat Vodka böylelikle hem sosyal sorumluluk furyasında kendine pay bulurken, şirket reklamını da en güzel şekliyle yapmayı başarmış gibi gözüküyor.

httpv://www.youtube.com/watch?v=msHFJhMqaKI

ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Cemil Hayri Durgun, 2012 yılından bu yana Pazarlamasyon'da yazar hayatını sürdürmekte. Bunun yanı sıra 2013 yazından beri PTV direktörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği sorumluluklarını yerine getirmektedir. Profesyonel yaşamına PepsiCo bünyesinde pazarlama ve yeni ürün süreçlerini yönetme gibi kritik bir görevde başlayan Cemil, şimdi ise kıdemli marka müdür yardımcısı olarak İçim kahvaltılık kategorisi ekibinde görev almaktadır.

Bir Cevap Yazın

Krispy Kreme, Dünya Diyabet Günü’nde Bedava Donut Dağıttı 0

Donut diyince akla gelen ilk markalardan biri olan ve ülkemizde de faaliyet gösteren Krispy Kreme, son reklam kampanyası kapsamında, 14 Kasım’da, Londra’da tamı tamına 36.000 adet bedava donut dağıttı. Ancak birçok insan, bu olay nedeniyle Krispy Kreme’e tepki gösterdi. Bu tepkinin sebebi ise 14 Kasım’ın Dünya Diyabet Günü olmasıydı.

Ulusal Obezite Forumu, bu kampanyanın zamanlamasıyla ilgili olarak Krispy Kreme‘e önemli sorular yöneltti. Ulusal Obezite Forumu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Tam Fry ise konuyla ilgili olarak “Ne diyeceğimi bilemiyorum. O şekerli şeyin reklamını yapmak için Dünya Diyabet Günü’nü seçmek, ne düşüncesizce ve aptalca bir fikir!” dedi.

Bu yaşananlardan sonra Krispy Kreme’den yetkili bir kişi, “Bugün Krispy Kreme, UberEats ile birlikte bir promosyon başlattı. Ama artık bunun kötü bir şekilde zamanlanmış olduğunu biliyoruz. Umuyoruz ki, hayranlarımız sağlık bir yaşam tarzının bir parçası ve arada sırada olan bir ziyafet olarak donut’larımızın tadını çıkarmaya devam edeceklerdir.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Sosyal medyada birçok kişi, Krispy Kreme’e bu duyarsızlığından ötürü tepki gösterdi. Hatta bu konu Twitter’da o kadar çok tartışıldı ki, #KrispyKreme ve #WorldDiabetesDay etiketleri Twitter’ın en çok konuşulan konuları arasına girdi.

Krispy Kreme Birleşik Krallık’ın resmi Twitter hesabı, Dünya Diyabet Günü‘nde donut dağıtmalarını eleştiren bir Twitter kullanıcısının attığı tweet’e “Donut’larımız ara sıra olan bir ziyafet ve biz bugün başkente biraz neşe yaymak istedik. Kötü zamanlama, artık biliyoruz.” şeklinde yanıt verdi.

Bununla birlikte bedava donut almak isteyen birçok Londralı ise internet sitesinde yaşanan teknik bir sorun nedeniyle donut alamadı. Krispy Kreme’in bu sorunla ilgili yaptığı açıklamaya göre UberEats sadece birkaç dakika içerisinde on binlerce sipariş almış ve bu da uygulamanın çökmesine neden olmuş.

Efsane Seri Deneysel Bankacılık Sona Erdi 0

Garanti Bankası’nın uzun yıllardır devam eden efsane reklam serisi Deneysel Bankacılık çekilen son filmle sürpriz bir şekilde sona erdi.

Deneysel Bankacılık, kardeşi Garanti Bankası’nda çalışan Tanju Öztürk’ün arkadaşı Şafak’la Garanti’ye rakip olmaya çalışmasını konu ediniyordu. Her biri birbirinden eğlenceli videolardan oluşan bu seride ana karakterimiz Tanju sürekli başarısız olsa da asla çalışmaktan vazgeçmiyor, hep daha iyisini üretmeye çalışıyordu.

Yıllarca en çok konuşulan dijital projelerden biri olmayı başaran Deneysel Bankacılık yayınladığı son videoyla yine kendine has üslubuyla sona geldiğini anlattı. Video hakkında spoiler vermeden sizi hüzünlü ama eğlenceli The End videosuyla baş başa bırakıyoruz.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link