Samsung Apple’a Gerilla Pazarlama ile Gönderme Yaptı 0

Avustralya’nın Sydney kent merkezine uğrayanlar, meydanın ortasına yerleştirilmiş bir jeep, birkaç kamp malzemesi ve bir not ile karşılaştılar. Kamp kurmaya çalışan ve Apple’ın sorunlu harita uygulamasını kullanan bir maceracının aracını temsil eden jeepin önünde yer alan Samsung logolu tabelada ise “Ooops, Samsung Galaxy S III almalıydın. Güvenebileceğin bir navigasyon cihazı al.” yazıyordu.

Bu olaydan kısa bir süre önce Avustralya polisi, artan kaybolma olaylarına karşı halkı iPhone’un harita uygulamasına karşı uyarmıştı.

Yaptığı gerilla ile savaşın cephesini genişleten Samsung’un bir sonraki saldırısını hangi alanda yapacağını tahmin edebilmek güç gibi duruyor.

Pazarlama alanında Türkiye'nin en çok okunan blogu : Pazarlamasyon'un kurucusu.

Bir Cevap Yazın

Samsung’un Yönetim Sisteminde Önemli Değişiklik 0

Samsung Electronics, CEO’su ve Başkan Yardımcısı Kwon Oh-hyun’un görevlerinden istifa ettiğini duyurmuştu. Şirkette yönetim kurulu üyeliği ve bileşen grubunun başkanlığı gibi görevler de yürüten Oh-hyun, Mart 2018’de görevini tamamen bırakacaktı.

Samsung bu istifanın ardından şirket yönetiminde önemli bir değişikliğe imza atarak 3 farklı CEO’yu göreve getireceğini açıkladı. 3 farklı CEO şirketin 3 farklı kolunun başında olacak. CEO olarak açıklanan isimler ise şu şekilde;

Donanım ve Yedek Parça Bölümü: Kim Ki-nam

Tüketici Elektroniği: Kim Hyun-suk 

Samsung Telefonları, Diğer Mobil ve IT Ürünleri: Koh Dong-jin 

Samsung bu yeni hamlesiyle yönetimi tek elde toplamak yerine farklı kişilere dağıtarak daha hızlı işleyen bir sisteme geçiş yapacağa benziyor. Teknoloji sektöründe hızın oldukça önemli bir faktör olduğunu göz önüne alırsa Samsung bu hamlesiyle önümüzdeki dönemler önemli bir atılım gerçekleştirebilir.

Fotoğraf Gönderebilen Kameralı Buzdolapları Yaygınlaşıyor 1

Hepimiz, mutlaka işten ya da herhangi bir yerden eve dönerken plansız bir şekilde markete uğrarız ve bu gibi durumlarda kafamızda çok önemli bir soru belirir: Evde ne eksikti? Evde herhangi birinin olduğu durumlarda, o kişiyi arayıp bu sorunun cevabını rahatlıkla bulabiliriz. Evde kimsenin olmadığı durumlarda ise bu soru ciddi bir problem haline gelir. Ancak teknoloji sayesinde, bu sorun da yakın gelecekte büyük ölçüde tarihe karışacak.

Perakende şirketi John Lewis’in verdiği bilgilere göre dahili kameralı buzdolaplarının satışı geçtiğimiz yıl üçe katlandı ve bu buzdolapları, çok hızlı bir şekilde popüler hale geliyor. Samsung ve Bosch gibi markaların bu tip buzdolapları bulunurken bunların hepsi biraz farklı bir şekilde çalışıyor. Örneğin Samsung Family Hub, buzdolabının alt, orta ve üst bölmelerini görüntüleyebilmek için üç kamera kullanıyor ve buzdolabının kapısınn kapalı olduğu zamanlarda kullanıcınn telefonuna fotoğraf gönderiyor. Bosch Home Connect ise iki kamera kullanıyor ve buzdolabının iç kısmının fotoğraflarını kullanıcıya göndermenin yanı sıra, buzdolabının kapısı açık kaldığı takdirde kullanıcıyı uyarıyor.

Samsung Family Hub

Samsung Electronics‘te ürün yönetimi departmanının başında bulunan isim olan Nick Bevan, İngiltere’nin The Daily Mail gazetesine buzdolaplarında bulunan bu yeni özellikle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Bu özellik, büyük bir problem olan yiyecek atığını azaltıyor. Ayrıca bu, belirli bir yemek yapmak için gereken malzemelerin buzdolabında olup olmadığını ya da stok yapman gerekip gerekmediğini görmek için kontrol edebileceğin anlamına geliyor.

Açıklamalara bakılırsa önümüzdeki birkaç yıl içinde, fotoğraf gönderebilen kameralı buzdolaplarının bir standart haline gelmesi olası gibi görünüyor. Samsung ve Bosch başta olmak üzere, beyaz eşya üreticisi birçok marka bu özelliği buzdolaplarına eklemeye başladı. İnternet bağlantılı buzdolapları ya da daha popüler ifadeyle akıllı buzdolapları, yakın gelecekte alışveriş deneyimimizi değiştirecek olan birçok eşyadan sadece biri olacak gibi görünüyor.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link