Milli Piyango Bileti Satıcısının Uyguladığı Basit Ama Zekice Satış Yöntemi

Bir yılbaşı daha geldi çattı ve her sene olduğu gibi bu sene de yine birçok insan, “ümit, fakirin ekmeği” düşüncesiyle Milli Piyango İdaresi‘nin yılbaşı özel çekilişiyle verdiği büyük ikramiyeyi kazanmak için bilet bayilerine akın ederek yılbaşı bileti almaya başladı. Öyle ki, birkaç hafta önce bile insanların bilet bayilerinin önünde kuyruklar oluşturmaya başladığına dair haberler vardı. Tabii yılbaşı büyük ikramiyesinin 61 milyon TL olarak açıklanması ve bunun Milli Piyango tarihinin bugüne kadarki en büyük ikramiyesi olması da daha fazla insanın bilet bayilerine akın etmesinde etkili olmuştur diye düşünüyorum.

Söz konusu Milli Piyango çekilişi olduğunda, İstanbul’da yaşayan ve bilet alacak olan birçok insan, Eminönü’nde bulunan meşhur bilet bayisi Nimet Abla‘dan bilet almayı tercih ediyor. Doğal olarak insanların yılbaşından haftalar önce önünde kuyruk olduğu bayilerin başında burası geliyor. Hatta bugün paylaşılan haberlere göre İstanbul’daki buz gibi soğuğa rağmen insanlar bugün de Nimet Abla’nın önünde metrelerce kuyruk oluşturmuş ve görünen o ki Nimet Abla’nın önündeki bu kuyruk yılbaşına kadar artarak devam edecek gibi görünüyor.

Bildiğiniz gibi, bir de seyyar olarak sokakta Milli Piyango bileti satan kişiler var. Normal şartlarda, “Böyle bir kişinin nasıl bir satış stratejisi olabilir ki?” diye düşünebilirsiniz. Ancak yaratıcılığın sınırı yok ve ne iş yapıyorsanız yapın, biraz yaratıcılıkla ve ince zekayla yaptığınız işi daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz. Aşağıda görmüş olduğunuz vatandaşımız ise bunun en güzel örneklerinden birini sergilemiş.

Bu Milli Piyango bileti satan abimiz, insanların dikkatini çekebilmek için kendince bir yöntem bulmuş. Esprili bir dille hazırlanmış bir yazının A4 kağıda çıktısını alan ve daha sonra bu kağıdı sırtına yapıştıran Resul abimizin sırtındaki yazıda şu yazıyor:

AKRABALARINIZI BULAMIYOR MUSUNUZ? MÜGE ANLI’YI MEŞGUL ETMEYİNİZ. RESUL’DEN BİR BİLET ALIN, AKRABALARINIZ SİZİ BULSUN.

Ellerinde devasa pazarlama bütçeleri bulunan koca koca şirketlerin yaratıcı çalışmalar yapması nispeten kolay. Mühim olan çok düşük ya da sıfır pazarlama bütçesiyle bu tarz işler yapabilmek diye düşünüyorum. Zira asıl yaratıcı işler bu tarz durumlar ortaya çıkıyor. Milli Piyango bileti satıcısı olan Resul abi de kendince onca rakibinin arasından sıyrılarak öne çıkmasını sağlayabilecek güzel bir yol bulmuş ve bir fark yaratmış. Kendisini bu basit ve yaratıcı hamlesinden ötürü kutluyoruz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın

Şehrin Ortasında Dilediğiniz Zaman Uyuyabileceğiniz Uyku Salonu

Gün içinde uykunuz geldiğinde veya çok yorgun hissettiğinizde evinize gidip biraz kestirmeyi isterdiniz değil mi? Yenilikçi uyku şirketi Casper da bu ihtiyaçtan yola çıkarak gün içinde şekerleyebileceğiniz bir uyku merkezi açtı.

New York şehrinde, Manhattan’ın merkezinde kutu içi yatak konseptini tanıtmak için bir uyku merkezi açan Casper uyku için gereken tüm malzemeleri de müşterilerine sağlıyor. Şirket uyku merkezini  yüz yıkama platformu, lüks pijama markası Sleepy Jones’un pijamaları ve diş temizliği yapan Hello’nun diş fırçaları ve diş macunu ile donatmış.Yastık, yorgan gibi tüm malzemelerle birlikte saydığımız lüks malzemeleri kullanmak ve 45 dakikalık bir uyku için 25 dolar ödemeniz gerekiyor.


Casper, yıldızlarla donatılmış karanlık bir giriş kısmı ve yıldızlı pijamalar ile tam takım bir uyku konsepti sunuyor.

Müşteri deneyimini sonuna kadar yaşatan marka uyku moduna girmeniz için her şeyi yapıyor ve size 45 dakikalık muhtemelen unutamayacağınız bir deneyim yaşatıyor.

Casper’in CMO’su Jeff Brooks, amaçlarının sakinleştirici ve dinlendirici bir yer yaratmak olduğunu ve boşlukları bi deneyimle doldurmak istediklerini söylüyor. Yaklaşık 1 yıldır işleyen bu konseptin sadece marka için değil kaliteli ve sağlıklı uyku anlayışı için de çok önemli olduğunu ve bu şekilde müşterilerinin memnuniyetlerini çok rahat ölçebildiklerini de ekliyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Growth Istanbul 2: düğün.com CEO’su Emek Kırbıyık ile “Pazar Yeri ve Büyüme”

İkincisi düzenlenen Growth Meetup İstanbul’un konuğu düğün.com CEO’su Emek Kırbıyık. Düğün dikeyinde her geçen gün hızla büyüyen pazar yerinin hikayesinin ve pazar yerinde büyüme imkanlarının konuşulacağı etkinlik 18 Temmuz Çarşamba akşamı Karaköy’de! 

Büyüme stratejilerinin uygulanması en zor alanlardan biri de pazar yerleri. Türkiye’nin en ilgi çekici girişimlerinden biri dugun.com’un kurucusu Emek Kırbıyık büyüme hikayelerini paylaşmak için Growth Meetup Istanbul’da!  

Olabilecek en yerel alanlardan biri olan düğün sektöründe var olmak ve büyümek için ne gibi zorluklarla karşılaşıldı? Hemen her aşaması “geleneksel” olan düğün süreçleri nasıl dijitale aktarıldı? Tamamen yerel bir örnekten yurt dışına çıkacak proje nasıl geliştirildi?  

Tüm bunların konuşulacağı ve tartışılacağı etkinliğe katılım ücretsiz. Tek yapılması gereken etkinlik sayfasından kayıt olmak.  

Her ay alanında yetkin bir konuşmacının katılacağı etkinliğin programı şöyle:   

19.00 – 19.30: Tanışma   

19.30 – 19.50: Konuk Sunumu  

19.50 – 20.00: Çay-Kahve 

20.00 – 20.30: Bir vaka hakkında sohbet  

Kim düzenliyor?  

Etkinlik Online Matbaa bidolubaski.com ve Personel Yönetim Yazılımı Kolay İK tarafından destekleniyor ve düzenleniyor.  

Nerede düzenleniyor?  

Etkinlik mekanı:  bi’dolu TERAS 

Kemankeş Mah. Akçe Sok No:6 D:1-2-3 Karaköy / Beyoğlu  

Nasıl kayıt olunur: Etkinliğin sınırlı kontejanı bulunuyor, kayıtlarınızı  buradan yapabilirsiniz. 

Sosyal medya linkleri:    

Twitter: https://twitter.com/growthistanbul 

Facebook: https://www.facebook.com/growthistanbul/ 

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/growthistanbul/ 

Instagram: https://www.instagram.com/istanbulmeetups/

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link