1952 yılında Ian Fleming tarafından yaratılan İngiliz ajan James Bond karakteri o günden beri popülerliğini hiç yitirmedi. Sinema tarihinin en uzun soluklu aksiyon serisi olan James Bond’un tam 23 tane mükemmel filmi var. Bir kısmı da ülkemizde çekilen Skyfall  da serinin 23.filmi. Fragmanlardan anladığımız kadarıyla macera hız kesmeden devam ediyor. Filmin hayranları da filmin vizyon tarihi olan bugünü soluksuz bir şekilde bekledi. Coca Cola da bu büyük potansiyeli fark etmiş olacak ki yeni filme sponsor olmuş.

Unlock The 007 In You, ismini verdikleri reklam filmi Bond serisindeki filmlerle mükemmel bir uyum içerisinde ilerliyor. Filmin müziğini de kullanarak kısacık bir Bond macerası yaratmayı başarmışlar. Kullandıkları mizahi ögeler de dikkatlerden kaçmıyor. Ayrıca filmin hemen altında bulunan kamera arkası da izlenmeye değer.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Vtz4qL4-hNE

httpv://www.youtube.com/watch?v=Iea_9oCrshg

 

Bu ilgi çekici reklam filmine ek olarak bir de Unlock The 007 In You: You Have 70 Seconds uygulaması yapılmış. Bu da Skyfall ve reklam filmiyle bütünleşik bir şekilde ilerliyor. Coca Cola, makineden Zero alanlara özel hazırladığı uygulamayla insanları etkilemiş görünüyor.

Uygulamaya değinecek olursak, Zero için özel bir parkur oluşturulmuş ve bu parkur engellerle dolu. Makineden Zero’yu aldıktan sonra size isminizi soruyor ve beliren klavyeden isminizi giriyorsunuz. Bu noktadan sonra makine size belirlenen alana gitmenizi ve bunun için sadece 70 saniyeniz olduğunu söylüyor. Bu noktada hiçbir şeyden haberi olmayan yarışmacı heyecanlanıp koşmaya başlıyor. Bu arada alanda canlı müzik yapılıyor. Makinenin yanındaki müzisyen kemanla Bond parçasını çalıp heyecan seviyesine göre ritmi ayarlarken alanın belli yerlerine yayılmış diğer müzisyenler de yarışmacının müziği sürekli duymasını sağlıyor. Ayrıca parkurun belirli yerlerinde kalan süreyi gösteren ipadler var. Yarışmacının önüne bir sürü engel çıkarılıyor bu bazen seksi, eski bir arkadaşken bazen devrilen bir bavul kulesi olabiliyor. Yarışmacı diğer makineye ulaşmayı başarabilirse eğer, şarkıyı söylemesi isteniyor. Başarılı olması durumunda da 007 James Bond Skyfall biletini almaya hak kazanıyor.

 httpv://www.youtube.com/watch?v=RDiZOnzajNU

 

 Filmin maceracı ruhuna uyan bir yarışma fikri olmuş, reklam filmi de aynı şekilde… Sistem de kusursuz işliyor. Kısacası Coca Cola yine bir şölen yaşatıyor. Bu arada belirtmekte fayda var; hemen yukarıdaki video Viral video chart’ta ilk 3‘e kadar çıktı ve şimdiye dek tam 7 milyon kişi tarafından izlendi. Bize de filmin vizyona girmesiyle bu haberi paylaşmak düştü.

 

Paylaş
Anadolu Üniversitesi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü mezunu. Bölümünün adı ne kadar uzun olsa da işin özünde o bir ‘iletişimci’. En büyük hayali, bir gün dünyayı yeniden keşfetmek.

Bir Cevap Yazın