İçindeki James Bond’u Göstermeye Hazır mısın?

 

1952 yılında Ian Fleming tarafından yaratılan İngiliz ajan James Bond karakteri o günden beri popülerliğini hiç yitirmedi. Sinema tarihinin en uzun soluklu aksiyon serisi olan James Bond’un tam 23 tane mükemmel filmi var. Bir kısmı da ülkemizde çekilen Skyfall  da serinin 23.filmi. Fragmanlardan anladığımız kadarıyla macera hız kesmeden devam ediyor. Filmin hayranları da filmin vizyon tarihi olan bugünü soluksuz bir şekilde bekledi. Coca Cola da bu büyük potansiyeli fark etmiş olacak ki yeni filme sponsor olmuş.

Unlock The 007 In You, ismini verdikleri reklam filmi Bond serisindeki filmlerle mükemmel bir uyum içerisinde ilerliyor. Filmin müziğini de kullanarak kısacık bir Bond macerası yaratmayı başarmışlar. Kullandıkları mizahi ögeler de dikkatlerden kaçmıyor. Ayrıca filmin hemen altında bulunan kamera arkası da izlenmeye değer.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Vtz4qL4-hNE

httpv://www.youtube.com/watch?v=Iea_9oCrshg

 

Bu ilgi çekici reklam filmine ek olarak bir de Unlock The 007 In You: You Have 70 Seconds uygulaması yapılmış. Bu da Skyfall ve reklam filmiyle bütünleşik bir şekilde ilerliyor. Coca Cola, makineden Zero alanlara özel hazırladığı uygulamayla insanları etkilemiş görünüyor.

Uygulamaya değinecek olursak, Zero için özel bir parkur oluşturulmuş ve bu parkur engellerle dolu. Makineden Zero’yu aldıktan sonra size isminizi soruyor ve beliren klavyeden isminizi giriyorsunuz. Bu noktadan sonra makine size belirlenen alana gitmenizi ve bunun için sadece 70 saniyeniz olduğunu söylüyor. Bu noktada hiçbir şeyden haberi olmayan yarışmacı heyecanlanıp koşmaya başlıyor. Bu arada alanda canlı müzik yapılıyor. Makinenin yanındaki müzisyen kemanla Bond parçasını çalıp heyecan seviyesine göre ritmi ayarlarken alanın belli yerlerine yayılmış diğer müzisyenler de yarışmacının müziği sürekli duymasını sağlıyor. Ayrıca parkurun belirli yerlerinde kalan süreyi gösteren ipadler var. Yarışmacının önüne bir sürü engel çıkarılıyor bu bazen seksi, eski bir arkadaşken bazen devrilen bir bavul kulesi olabiliyor. Yarışmacı diğer makineye ulaşmayı başarabilirse eğer, şarkıyı söylemesi isteniyor. Başarılı olması durumunda da 007 James Bond Skyfall biletini almaya hak kazanıyor.

 httpv://www.youtube.com/watch?v=RDiZOnzajNU

 

 Filmin maceracı ruhuna uyan bir yarışma fikri olmuş, reklam filmi de aynı şekilde… Sistem de kusursuz işliyor. Kısacası Coca Cola yine bir şölen yaşatıyor. Bu arada belirtmekte fayda var; hemen yukarıdaki video Viral video chart’ta ilk 3‘e kadar çıktı ve şimdiye dek tam 7 milyon kişi tarafından izlendi. Bize de filmin vizyona girmesiyle bu haberi paylaşmak düştü.

 

Anadolu Üniversitesi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü mezunu. Bölümünün adı ne kadar uzun olsa da işin özünde o bir ‘iletişimci’. En büyük hayali, bir gün dünyayı yeniden keşfetmek.

Bir Cevap Yazın

Krispy Kreme, Dünya Diyabet Günü’nde Bedava Donut Dağıttı

Donut diyince akla gelen ilk markalardan biri olan ve ülkemizde de faaliyet gösteren Krispy Kreme, son reklam kampanyası kapsamında, 14 Kasım’da, Londra’da tamı tamına 36.000 adet bedava donut dağıttı. Ancak birçok insan, bu olay nedeniyle Krispy Kreme’e tepki gösterdi. Bu tepkinin sebebi ise 14 Kasım’ın Dünya Diyabet Günü olmasıydı.

Ulusal Obezite Forumu, bu kampanyanın zamanlamasıyla ilgili olarak Krispy Kreme‘e önemli sorular yöneltti. Ulusal Obezite Forumu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Tam Fry ise konuyla ilgili olarak “Ne diyeceğimi bilemiyorum. O şekerli şeyin reklamını yapmak için Dünya Diyabet Günü’nü seçmek, ne düşüncesizce ve aptalca bir fikir!” dedi.

Bu yaşananlardan sonra Krispy Kreme’den yetkili bir kişi, “Bugün Krispy Kreme, UberEats ile birlikte bir promosyon başlattı. Ama artık bunun kötü bir şekilde zamanlanmış olduğunu biliyoruz. Umuyoruz ki, hayranlarımız sağlık bir yaşam tarzının bir parçası ve arada sırada olan bir ziyafet olarak donut’larımızın tadını çıkarmaya devam edeceklerdir.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Sosyal medyada birçok kişi, Krispy Kreme’e bu duyarsızlığından ötürü tepki gösterdi. Hatta bu konu Twitter’da o kadar çok tartışıldı ki, #KrispyKreme ve #WorldDiabetesDay etiketleri Twitter’ın en çok konuşulan konuları arasına girdi.

Krispy Kreme Birleşik Krallık’ın resmi Twitter hesabı, Dünya Diyabet Günü‘nde donut dağıtmalarını eleştiren bir Twitter kullanıcısının attığı tweet’e “Donut’larımız ara sıra olan bir ziyafet ve biz bugün başkente biraz neşe yaymak istedik. Kötü zamanlama, artık biliyoruz.” şeklinde yanıt verdi.

Bununla birlikte bedava donut almak isteyen birçok Londralı ise internet sitesinde yaşanan teknik bir sorun nedeniyle donut alamadı. Krispy Kreme’in bu sorunla ilgili yaptığı açıklamaya göre UberEats sadece birkaç dakika içerisinde on binlerce sipariş almış ve bu da uygulamanın çökmesine neden olmuş.

Efsane Seri Deneysel Bankacılık Sona Erdi

Garanti Bankası’nın uzun yıllardır devam eden efsane reklam serisi Deneysel Bankacılık çekilen son filmle sürpriz bir şekilde sona erdi.

Deneysel Bankacılık, kardeşi Garanti Bankası’nda çalışan Tanju Öztürk’ün arkadaşı Şafak’la Garanti’ye rakip olmaya çalışmasını konu ediniyordu. Her biri birbirinden eğlenceli videolardan oluşan bu seride ana karakterimiz Tanju sürekli başarısız olsa da asla çalışmaktan vazgeçmiyor, hep daha iyisini üretmeye çalışıyordu.

Yıllarca en çok konuşulan dijital projelerden biri olmayı başaran Deneysel Bankacılık yayınladığı son videoyla yine kendine has üslubuyla sona geldiğini anlattı. Video hakkında spoiler vermeden sizi hüzünlü ama eğlenceli The End videosuyla baş başa bırakıyoruz.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Black Friday Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link

BLACK FRIDAY

Marketing Meetup'ta Bugün Tüm Biletler 42,90 €
BU ETKİNLİKTE OLMALIYIM
Kalan Kontenjan: 22
close-link
€42,90 Bugün Marketing Meetup'ta Tüm Biletler İndirimli
Black Friday