Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan Garanti , internet şubesini kullanan müşteri sayısını artırmak için müthiş bir işe daha imza atmış. Sürekli artan online kullanıcı sayısına rağmen son zamanlarda 1.6 milyon kullanıcı rakamında sabit kalan ve Tv reklamlarından da istediği verimi alamayan Garanti , bu rakamı daha da artırmak için farklı bir yola başvurmuş.

Öncelikle tüm müşterilerinin arasından daha önce internet bankacılığını hiç kullanmayan müşterilerini ayıran Garanti ardından ise bu müşterilerine içeriğinde kendi isminin bulunduğu ve sanki bir haber bülteninden alınmış bir kesit şeklinde olan bir video gönderir.

Ardından müşteri videoya tıkladığında spikerin ” Evet sayın seyirciler teknolojinin alıp gittiği günümüzde Garanti internet şubesini hiç kullanmamış birinin var olduğu ortaya çıktı ” şeklindeki haberi dinleyen ve haberin başlığında kendi isminin olduğunu gören müşteriye videonun ortasında spikerin ” Sevgili izleyenler şu anda  yönetmenim uyarıyor bir telefon bağlantımız olacak ” açıklamasıyla senkronize bir şekilde müşterinin cep telefonu aranır ve ” Efendim doğru mudur hakkınızdaki iddaalar ne diyeceksiniz ” şeklinde bir soru yöneltilir.Ardından müşteriden internet bankacılığını bundan sonra kullanmak istiyor musunuz sorusunun yanıtı olarak ” Evet ” cevabı alındıktan sonra , müşteriye bir e-mail gönderilerek müşterinin bundan sonra internet bankacılığını kullanması sağlanır.

httpv://www.youtube.com/watch?v=dQ93ONkAKFs&feature=player_embedded

Sonuç olarak müthiş bir işe imza atan Rabarba isimli reklam ajansı katılımcıların %21’inin Garanti internet şubesini kullanmaya başlamasını sağladı.

Bir Cevap Yazın