Hava alanları ya da otobüs terminallerinde karşılaştığımız insan profillerinin birçoğu yorgun ve uykulu bir profil sergileyebiliyor. Hele ki otobüsünüz geç saatte ya da uçağınız rötarlıysa, biraz da yorgunsanız kaçınılmaz durumla karşı karşıyasınızdır.

İşte tam da bu genel kanı üzerine yoğunlaşılmış bir proje olarak, “İnsanlar nerede kahveye ihtiyaç duyuyor? “ sorusu üzerine odaklanmış olan South African Coffee Company ilginç bir fikir ortaya sunmuş. Birçoğumuz, hatta hepimiz kahve makinelerini kullanmışızdır. Fakat bunun bildiğimiz klasik kahve makinelerinden farkı, uykusunu açmak için kahveye yönelen tüketici adına uyku açıcı daha farklı bir yöntem uyguluyor olması. Eğer para haznesi yoksa, kahvenizi nasıl alabilirdiniz? Cevabı oldukça ilginç. Esneyerek… Yüz algılayıcı sistemiyle “Bye Bye Red Eye” kampanyası başlatan firma, esneyen kişiyi algıladığında ona kahve ikram ediyor. Böylece müşterilerine sunduğu şaşkınlık ile birlikte içtiği kahveden daha uyku açıcı bir hal yaratabiliyor.

İşte O Çalışma,

 

 

69

98

Douwe-Egberts-Bye-Bye-Red-Eye-640x352

Paylaş
Pazarlamasyon Genel Yayın Yönetmeni. Dijital iletişim ve pazarlama alanlarında araştırmalar yürütmekle birlikte, web teknolojilerini de bir o kadar yakından takip ediyor.

Bir Cevap Yazın