Garanti Bankası son zamanlardaki reklam yatırımları ile dikkati üzerine çekerken, mobil bankacılık ayağını da geliştirmeye devam ediyor. Birçok mobil yatırımın doğru hedefleme stratejisinden yoksun olması nedeniyle başarısız ya da başka bir deyişle parayı çöpe atan bir yatırım olduğunun farkına varan Garanti Bankası, bu işe bir çözüm geliştirmeyi başarmış. Yeni mobil uygulamalarının etkisinin de başarılı bir hedef belirleme stratejisinin arkasından geldiğini herkese göstermiş.

Akıllı telefonların uygulamalarının birbirini kontrol edebildiğinin üzerine giden Garanti, bu özelliği kullanarak hedefi tam da on ikiden vurmayı başarmış. Telefonunda Garanti Bankası’nın mobil uygulaması olmayan kişileri, diğer uygulamalardan birini kullandığında kontrol eden ufacık bir kod sayesinde, tam hedefini tutturan reklam çalışması başarıyı da beraberinde getirmiş tabi ki. Garanti Bankası bu yeni hedef stratejisi ile mobil uygulamalardaki indirilme oranı olan %1’i 10 kat artırmayı sağlamasının yanı sıra 500 yeni kullanıcı kazanmış.

http://vimeo.com/84135089

Garanti Bankası’nın bu son uygulaması, pazarlama stratejilerinde/derslerinde bizlere öğretilen doğru hedeflemenin aslında ne kadar önemli olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. Paranızın çöpe gitmesini istemiyorsanız, yaptıklarınızın arkasındaki stratejiyi de iyi ve başarılı bir şekilde kurgulamalısınız.

Paylaş
ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Cemil Hayri Durgun, 2012 yılından bu yana Pazarlamasyon'da yazar hayatını sürdürmekte. Bunun yanı sıra 2013 yazından beri PTV direktörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği sorumluluklarını yerine getirmektedir. Profesyonel yaşamına PepsiCo bünyesinde pazarlama ve yeni ürün süreçlerini yönetme gibi kritik bir görevde başlayan Cemil, şimdi ise kıdemli marka müdür yardımcısı olarak İçim kahvaltılık kategorisi ekibinde görev almaktadır.

Bir Cevap Yazın