Dijital dönüşüm tüm sektörlerdeki iş yapış şekillerini, süreçleri, trendleri, kısacası tüm taşları yerinden oynatmaya başlamışken, bankacılık sektöründeki baş döndürücü gelişmeler, hikayenin anafikrinin bu sektör aracılığı ile yazıldığının en önemli kanıtları.

Hemen hemen her gün yeni bir gelişmeye tanık olduğumuz sektördeki son hamle ise Garanti’den geldi. Türkiye’de mobil bankacılık kullanan her 4 kişiden birinin tercih ettiği Garanti Cep’e, artık Göz Tanıma ile Giriş yöntemiyle parola girmeden, güvenli, hızlı ve kolay biçimde girilebiliyor. Parola unutma, hareket halindeyken telefonu rahat kullanamama gibi sorunları ortadan kaldıran bu özellik, Garanti Cep’e en rahat şekilde giriş yapmanıza olanak sağlıyor.

Göz tanıma sistemini Türkiye’nin gönlünde gözleri ve bakışları ile uzun yıllar boyunca taht kuran Türkan Şoray ile duyuran Garanti Bankası Twitter üzerinden de aşağıdaki videoyu paylaştı.

Garanti’nin göz tanıma sisteminde tanımlama yapmak da çok kolay gözüküyor. Aşağıdaki adımları izleyerek tanımlamanızı yapabilirsiniz.

Banka geçtiğimiz yıl Garanti Cep’e entegre ettiği mobil sanal asistan teknolojisi ile bankacılık işlemlerinin konuşularak yapılabildiği ve Türkiye’de bir ilk olan Mobil İşlem Asistanı’nı (MİA) lanse etmişti.

 

 

Paylaş
Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın