Yaklaşık bir ay önce Coca-Cola, değeri bir milyar doları geçen 16 farklı markasına bir yenisini daha ekleme hedefiyle FUSE TEA’yi lanse etti. Coca-Cola’nın buzlu çay kategorisine taşıdığı FUSE TEA, 20 ülkeyle eş zamanlı Türkiye’de de piyasaya sunuldu. Türkiye’de son on yılda hacmi 12 kat büyüyen buzlu çay kategorisinin yeni oyuncusu FUSE TEA’nin, şeftalili, limonlu, mango & ananaslı ve karpuzlu olmak üzere 4 farklı tadı bulunuyor.

FUZE” aslında yurtdışında meyveli içecek üreten bir firmayken Coca-Cola bünyesine geçmesiyle çay markası olarak konumlandırıldı. İsmi de Türkiye’de yanlış okunabilir diye düşünülerek Fuse’a dönüştürüldü.

Tüm genel detayların ardından Fuse TEA hakkındaki kullanıcı yorumları Coca-Cola’yı tatmin edecek cinsten değil . Coca-Cola amblemini görmeden önce ambalajına bakan kullanıcılar Fuse TEA’nin kalitesiz, çakma bir soğuk çay olduğunu düşünerek yanına dahi yaklaşmıyorlar. Bunun önüne geçebilmek için olsa gerek Coca-cola Fuse TEA reklamı için Doğulu kardeşleri kullanarak marka imajını öne çıkartmaya çalıştı.

Piyasaya yeni girmiş olmasına rağmen iyi ya da kötü şekilde ismini duyuran Fuse TEA’nin en büyük farklılığı ise henüz piyasaya sunulmamış olan cam şişe soğuk çayı olacak gibi duruyor.

 

Bir Cevap Yazın