Avea’nın sevilen reklam karakteri Fasulye yine izleyicilerle buluşmaya ve Avea kullanmamaya devam ediyor. Avea’nın yeni ramazan ayına özel kampanyasında iletişim orucu başlığı dikkat çekiyor. Fasulye etrafındaki Avea kullanıcılarının sürekli mesajlaşmalarını, konuşmalarını ve internet kullanımlarını inceleyip, oruçlunun yanında yapılmayacağını düşünüyor. En sonunda yanına oturan bir gencin mesajlaşmasını canı çeken Fasulye giderek hırçınlaşıyor ve yaşlıların ramazan ayında klasikleşen “canı çekme” olgusuna vurgu yapıyor.

Avea’nın artık kanıksadığımız karakteri Fasulye’yi ortaya çıkaran ajans olan TBWA/İstanbul ile ilişkileri bu kampanyalarla birlikte gelişirken, Fasulye de artık hayatımızda Avea denilince akla gelen şeylerden biri halini almaya başladı. Ramazana özel bu çalışmada, bu değişik bakış açısıyla, aslında yeni kampanyaları olan 500 dk, 5000 sms ve 1 gb internet paketli kampanyanın tanımını yapan Avea’nın yeni kampanyaya olan talebi merakla beklediği ortada.

http://vimeo.com/70405219#

Avea’nın yeni iletişim çalışması olan “Hayat değişir Avea’yla” ile değişen kurumsal kimliğinin yanında, bu çalışmada da gördüğümüz gibi değişmeyen ve aslında tutarlılığını gösteren bir şey oldu Fasulye onlar için. Birçok kampanyanın yüzü olmanın yanı sıra, uzunca bir süre TBWA/İstanbul ve Avea ortaklığının bir meyvesi olarak karşımızda olacağını söyleyebiliriz.

Dipnot: Avea’nın yeni kurumsal kimliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Paylaş
ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Cemil Hayri Durgun, 2012 yılından bu yana Pazarlamasyon'da yazar hayatını sürdürmekte. Bunun yanı sıra 2013 yazından beri PTV direktörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği sorumluluklarını yerine getirmektedir. Profesyonel yaşamına PepsiCo bünyesinde pazarlama ve yeni ürün süreçlerini yönetme gibi kritik bir görevde başlayan Cemil, şimdi ise kıdemli marka müdür yardımcısı olarak İçim kahvaltılık kategorisi ekibinde görev almaktadır.

Bir Cevap Yazın