Farklı Mekanlarda Bulunan Eşsiz Otel Odalarında Konaklamak 0

Geçtiğimiz hafta yayımladığımız “Stranger Things Temalı Otel Odası” haberimizde sizlere konaklama sektöründe konsept otellerin yavaş yavaş popüler hale geldiğinden bahsetmiştik. Bu haberimizde de sizlere yine bir konsept otelden bahsedeceğiz.

Danimarka merkezli Vipp şirketi, kısa bir süre önce müşterilerine son derece özel ve bağımsız otel odalarında konaklama imkanı sunmaya başladı. Vipp’in farklı lokasyonlarda benzersiz otel odaları bulunuyor ve şirket, konuklarını bu özel otel odalarında kendi tasarım felsefelerini deneyimlemeye davet ediyor.

Şu anda Vipp’in bu konseptte hizmete sunduğu sadece iki otel odası bulunuyor. Bu otel odalarından biri İsveç’in ormanlık bir bölgesinde, Immeln Gölü’nün yakınında yer alıyor. Diğer otel odası da Danimarka’nın başkenti Kopenhag’ın Islands Brygge isimli bölgesinde yer alan, 1910 yılından kalma bir baskı fabrikasının üstünde yer alan bir çatı katı. Bu arada Vipp şirketinin ofisinin de Islands Brygge bölgesinde yer aldığını belirtelim.

Vipp’in bu kendine özgü otel odaları şimdilik iki adetle sınırlı olsa da ilerleyen dönemde bunlara yenileri eklenecek. Hatta bunlardan bir tanesi kesin. Kopenhag’ın kuzey bölümünde yer alan, restore edilmiş olan ve zamanla şehrin simgelerinden biri haline gelen Chimney House (Baca Ev) da önümüzdeki yıl Vipp’in otel odası hizmeti sunduğu yerler arasına katılacak.

Her geçen gün konsept otel fikrinin yeni bir örneğiyle karşılaşıyoruz. Günümüzde birçok insanın farklı heyecanlar aradığı ve alışılmışın dışına çıkmak istediği düşünüldüğündeyse bu konsept otel olayının ciddi bir akım haline gelebileceğini söylemek pek de yanlış olmaz.

Pazarlamasyon İçerik Editörü

Bir Cevap Yazın

Düzenli İlaç Takibi İçin Dijital Hap Devri Başlıyor 0

Yakın bir zamanda üzerinde günlerin yazılı olduğu bir haftalık hap kutularına ihtiyacımız kalmayacak.

Hastaların ilaçlarını düzenli almıyor olmaları her sene sağlık sektöründe 100 milyar dolarlık bir kayba neden oluyor. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), ilaçların alınıp alınmadığını kontrol etmek ve bu kaybı önlemek amacıyla bir dijital hap geliştirdi.

FDA tarafından yapılan açıklamada şizofreni ve bipolar bozukluk gibi bazı ciddi psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde kullanılacak Abilify MyCite isimli hapa onay verildi.

Abilify MyCite’ın içerisinde silikon, bakır ve magnezyum bulunuyor. Hap mide asidine karıştığında takibi mümkün hale geliyor. Dijital hap vücuda dışarıdan takılabilen bir elektronik bant ile takip edilebilecek şekilde tasarlandı. Akıllı telefonlar üzerinden takip edilebilen sensörler sayesinde hastaların ilaç takibini yakınları ve doktorları gerçekleştirebilecek.

Dijital tedaviyi kabul eden hastalar doktorları ve aile yakınlarından oluşan dört kişiye izin verilen ilaçların alındığı tarih ve saati gösteren elektronik verilere ulaşabilmeleri için izin belgesi imzalıyorlar.

Harward Tıp Fakültesi’nde eğitim veren Ameet Sarpatwari, dijital hapın özellikle haplarını düzenli kullanmak isteyen ama unutan hastalar göz önünde bulundurularak, halk sağlığını iyileştirme potansiyeli olduğunu söyledi. Yanlış kullanılması halinde güven yerine daha fazla güvensizlik uyandırabileceğini de ekledi.

Diğer şirketler bir hastanın dile hap yerleştirip yerleştirmediğini doğrulayabilecek dijital sistemler geliştirmeye devam ediyorlar.

Tech Meetup AI & IoT Day’e Sayılı Günler Kaldı 0

Pazarlamasyon olarak bu yıl ilk kez gerçekleştirdiğimiz Tech Meetup serisinin ilk üç buluşmasını gerçekleştirmiştik.  ‘Digital Day’, ‘Chatbot Day’, ‘Fintech Day’ konseptlerinin ardından sıradaki buluşmamızın konsepti ‘AI & IoT Day’ olacak.

Serinin dördüncü buluşması ‘AI & IoT Day’ 21 Kasım Salı saat 19.00’da Microsoft Türkiye Ofisi‘nde gerçekleşecek. Konuşmacılarımız İbrahim Kıvanç ve Çağlar içer AI & IoT Day’de hayatın her alanına yayılan yapay zeka üzerine konuşacaklar.

İlk konuşmacımız İbrahim Kıvanç  “Adım adım bilim kurgu’dan hayatımızın her alanına: Yapay Zeka ve IoT” konu başlığı çerçevesinde konuşacak.

İkinci konuşmacımız Çağlar İçer ise “Dijital Pazarlamada Yapay Zeka Oyunları” konu başlığı ile konuşmasını yapacak.

Siz de gelecek etkinliğimiz ‘AI & IoT Day’de yer almak istiyorsanız detaylı bilgi ve ücretsiz  kayıt için techmeetup.net adresini ziyaret edebilirsiniz. İlgilenen herkesi bekliyoruz.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link